Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Махагонова моторница

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Phill4684
    отговори
    Байцвана, импрегнирана с три слоя смола, още не изшлайфана на 100%, но скоро и това ще стане, и една ръка антифоулинг боя (остават още две).
    поздрави на всички съфорумници.
    Христос воскресе!!!!!
    бъдете здрави и щастливи!
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • Phill4684
    отговори
    Еми както се казва: един достатъчно топъл пловдивски следобед и сложих плата. Утре ако е хубаво времето още две ръце смола. Между другото доста трябва да се вгледаш за да я видиш. Доста прозира.
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • aig
    отговори
    Единственият човек когото познавам и признавам за ЕКСПЕРТ с главни букви, относно лакове, байцове, лепила и импрегнации на дървесина се казва
    Юри Бистришки GSM 0888242339
    Обади му се и го питай каквото те интересува. Можеш да си сигурен в това което ще ти даде като отговор.

    Остави коментар:


  • davc
    коментира - отговор
    Именно де.

  • Stbd
    отговори
    Смолата има над 30-40% повече сухо вещество, толкова е разредителя в полиуретановите лакове. Нали това е основното предимство на реактивните покрития - няма загуба на вещество и не остават празнини, в случая в порите на дървото. Толкова и по-добри са качествата на смолата - прилепване, устойчивост на осмоза и водоплътност. Не издържа на ултравиолетова светлина, което обаче важи и за полиуретановите покрития.

    По повод ултравиолетовото стареене - не е ли приемливо в смолата да се сложи много анти ув пълнител. Ще промени цвета и прозрачността към млечно цветен, но пък ще спести някой ремонт, ако лодката живее повече от две-три години. Дървото пак се вижда, но текстурата е през бял филтър

    Остави коментар:


  • motor_men
    отговори
    Полиуретановият грунд е с високо съдържание на сухо вещество , ефективен е при промишлено производство , защото бързо запълва порите , бързо съхне , и в последствие е нужно по-малко лак. Аз не го предпочитам при дъб и орех , ползвам директно лак , който попива по-добре в дървесината , покритието е еластично , но трябват повече слоеве лак. Ако ползвам грунд , гледам възможно най-бързо след това да лакирам , за да се получи здрава връзка. Грунда ако се шлайфа след изсъхване с шкурка 400 , ще е почти полиран , и смола трудно ще захване за това покритие.

    Остави коментар:


  • motor_men
    коментира - отговор
    При този вид обшивка , върху махагона се полага плат със смола.

  • davc
    коментира - отговор
    Доколкото разбирам, армировка ще има до ватерлинията, нагоре ще остане натурална дървесина.

  • pan_rt
    коментира - отговор
    полиуретанов грунд за дърво,ще лепне здраво за дървото с байц и ще да де основа за смолата,това поне според мен.
    Ако второто мнение е към мен то лодката ще има много удари и каквито и слоеве да се полагат,дори и най здравите ,ще има пропуквания на покритието. Най здраво ще е като се положи плат заедно със смолата ,ама тогава няма да е махагонова моторница

  • Stbd
    коментира - отговор
    Какъв полиуретанов грунд? Полиуретанова смола с разтворител може би? Полиуретановият грунд няма ли по-лошо прилепване от епоксидната смола, освен на студено, когато попива по-добре?

  • davc
    коментира - отговор
    Нали знаеш: "На вкус и цвет..." - на човека явно му харесва махагон. Обаче с байцването ще го докара на цвят (евентуално), но фладер, текстура, структура и т. н. ще си останат дъбови.

  • motor_men
    коментира - отговор
    Това което предлагаш го направи на парче дъб , и след два-три дни чукни с нещо твърдо върху него. С черен байц е най видим резултата.

  • motor_men
    коментира - отговор
    Водният байц се шлайфа , написал съм как и с какво , прахта я почиствам с прахосмукачка.Постоянно работя с дъб и знам какво пиша.

  • pan_rt
    коментира - отговор
    Върху байца един полиуретанов грунд ,шлайване с 400 и после смола. Обратното съм го провил хваща добре . Смола -полиуретанов лак

  • pan_rt
    коментира - отговор
    Шлайфане след байцване според мен не се прави стават петна и остава прах в междинните слоеве това от опит. Грунда кохезира с дървесината и малко с байца ,байца обаче може да обърка следващ неподходящ слой

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X