Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Eрзберг родео Австрия...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Eрзберг родео Австрия...

    Здравейте, ерзберг родео се нарича едно много яко ендуро състезание което се провежда всяка година в Австрия.С всяка измината година там участват все повече и по титуловани участници И то от цял свят Миналата година например участваше дори фри стайл звездата Травис Пастрана ,Кени Бартрам също за тези които не знаят това са шампиони от американските Х -геймс.Участват и много други звезди от световното първенство от американските шампионати от Южна Африка и др.
    Този невероятен интерес е поради факта че ТОВА Е НАЙ ТРУДНОТО В СВЕТА ЕНДУРО СЪСТЕЗАНИЕ даже и тези които завършват 1ви 2ри 3ти не успяват да преминат цялото трасе без помощт от публиката а тя е многобройна По принцип от около 2000до 5000 участници до
    финала достигат обикновенно 50-80 души
    Трасето преминава през каменоломни алпийска гора с непроходими пътеки даже на едно място през подземен тунел от стара мина Самото състезание се организира от Хайнц Кинигарднер
    шефа на заводския тим на КТМ самия той е бивш световен шампион по мотокросс и многократен участник в Париж Дакар и др подобни.
    Затова и състезанието е с задължителното участие на всички звезди от отбора на КТМ.Даже и мениджера на МХ отбора им Кърт Никълс обикновенно участва Огбора но Гас Гас също не пропускат даже на няколко пъти вече небезизвестния Кристиан Пфаифър печели състезанието точно с Гас Гас.Даже той беше първия успял да спечели с 4тактов мотор.Въобще състезанието е много яко и отдавна ми е мерак да ида да го гледам на живо дори ми се ще в някоя от следващите години да участвам там участват и много аматьори състезатели и то понякога се представят много добре.
    Та идеята ми е да се съберем няколко души с една кола и да скокнем до там може и с моята да идем става въпрос за 28-29май уикенда след софийското състезание.


  • #2
    забравих да спомена че като дължина трасето не е много дълго около 50- 60 км но се вие из не много голяма местност така че е много лесно за наблюдаване самото състезание продължава 4часа който завършил завършил

    Коментар


    • #3
      Аз съм навит, ама ще дойда с Африката. Мразя да пътувам като се стопли в кола!
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        предишния ден преди същинското състезание се провежда нещо като квалификация но тя си е цяло състезание.
        кара се виещтия се път по който камионите свалят камъните с руда пътя е широк и прав и карат много много бързо .Там участват кви ли не превозни средства и става нещо като фестивал
        в същото време всички дето сматат да участват втория ден дават яка газ щтото от класирането първи ден зависи кой ще тръгне по напред втория.А това е много важно щото след първите натам става сериозен трафик втория ден а има много тесни места на които трабва да се изчакват

        Коментар


        • #5
          Жоре колата ми е с климатик бе не се притеснявай
          Ако други не се навият да идем двамата с твоята африка
          Само да караш по бавничко че като ме возят на мотор ми е много кофти все имам чуство че ще паднем

          Коментар


          • #6
            Готови сте да блъскате над 2000 км за два дни? Тва, ендурото, явно е болест Отсега давам заявка за репортаж на състезанието!
            [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

            Коментар


            • #7
              От климатика ми настиват ташките! Айде да се мяткаме на мотора и да отиваме! Обещавам, че постоянно ще гледам назад за да се уверявам, че си там. И споко, минал съм екватора веднъж с Африка, сега го започвам наново.
              София, ако Митков не се навие да се вози, аз ще отида, така че стягай багажа!
              Пък мога и да го смахна, че имам работа!
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                АБЕ айде с София накой друг път се повозете
                Пък сега дай да идем двамата че много ми се ходи там
                Ама пак ти казвам дай с колата да идем хич няма да ти е топло ще пътуваме през ноща ти си спи аз ша карам вземи ако искаш и едно одеало да завиваш"подробностите"
                пък да ти кажа бях споменал и на събин и май е навит плюс това имал накво комби дизел с зелена карта под ръка
                дай да се съберем и да идем нали това е една от целите на форума да се съберат "краставите магарета"
                виж че сме един бус хора от цяла българия запалени по ендурото трябва да си помагаме знам че по принцип повечето сме индивидуалисти и чешити ама поне помежду си да се подкрепяме иначе всеки и сам може да иде
                но едно че ще излезе много по скъпо друго че няма да е същото нали и в клубове за това се събират хората
                ако не се уважаваме и помагаме взаимно да знаете че и никой друг нама да ни вземе на сериозно и да ни уважава или ни помага

                Коментар


                • #9
                  Добре де, ще го решим в София на 21 и 22 !
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    и аз май съм навитак !!!
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      КРАСИ ТИ МАЙ МАЙ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ДОЙДЕШ

                      Коментар


                      • #12
                        Пичове току що научих още интересна информация за състезанието
                        тази година организаторите са решили да дигнат още професионалното ниво на състезанието ,привлякли са нови спонсори и телевизии състезанието освен по ORF ще има репортаж и по MTV музикалната програма,освен това на самото състезание на явно място ще има видеостена 7х7метра където зрителите да могат да наблюдават
                        хода на състезанието.
                        ще участват 1500състезатели от които само първите 500 от първия ден когато е пролога ще се допуснат да участват втория ден на самото състезание
                        трасето ще е дълго "само" 35км за да ги преодолеят участниците разполагат с 4часа
                        представете си колко ще бъде труден терена
                        досегашната практика сочи че не повече от 80пилота успяват да преодолеят дистанцията за това време
                        ще участват невероятен брой звезди от световна величина в ендурото триала , мотокроса и фристайла
                        ще участва и самия Травис Пастрана ,както и Роби Ренарт
                        така че със сигурност който иде ще може да види "бак флипа "на живо
                        предишните дни преди състезанието по трасето на пролога ще се състои премиерата на новото BMW ендуро за което пише в брой 13 на списанието ще има състезание между участници с новото БМВ и
                        КТМ 950 Адвенчър в специално обособен клас "двуцилиндрови"
                        Давайте да се разбираме и да отиваме щото ще е супер готино

                        Коментар


                        • #13
                          още една новина доколкото разбрах от миналата година е стартирал и клас "жени" и клас АТВ та като и "триал" клас те обаче не са на същото трасе
                          а в събота от 17часа започва шоуто суперскок и фристайл

                          Коментар


                          • #14
                            Тва състезание ще е яко за гледане! Някои ден и аз бих отишъл! Тези които карат ендуро са умни. И тези хора са такива, които прекарват свободното си време в нещо наистина смислено За разлика от мои връсници, които се кефят като слушат 50 Cent - Candy Shop и седът и са друсат в някоя дискотека. Пушат трева и очите им светат като на стар зил фаровете За мен в това няма нищо, което "да ти прави кеф" ,за мен ендуро мотоциклетизма си остава едно от малкото смислени неща, с което можеш да си правиш кефа в нашта БЪЛГАРИЯ!

                            Коментар


                            • #15
                              За това казвам на всички мои връсници: Не пушете, не употребявайте наркотоци, не дремете по дискотеките. Заемете се с нещо наистина смислено, с което да прекарвате свободното време(например моторите или колите) Ендурото ще спаси света!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X