Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект MZ ES 250 Doppelport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Дали 7 волта е малко или много, зависи не от мотора, а от използвания акумулатор. На съвременните, 7-7.2 волта е добре. Не вярвам Димо да е намерил черен сухо-зареден в добро състояние.
    Акумулатора не е важен в случая. Става въпрос за така нареченото "динамо"-генератор за прав ток. Мотоциклета може да работи и без акумулатор и да поддържа нужния волтаж. Акумулаторът е от значение при генераторите за постоянен ток при по-старата концепция, при която така нареченото шпанунг реле е било "заместено" от трета четка. Пиша "заместено"... а всъщност релето не е било създадено ...
    Gnome Rhone AX2 800 1938
    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
    Husqvarna Te 510 1989
    Argvmentvm ad novitatem

    Коментар


    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

      Имах предвид точната стойност на напрежението, която е съобразена със свойствата на акумулатора. Иначе имам известна представа как работи това, пък и схема има на предната страница.

      Коментар


      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

        Както и да е... При напрежение 7,5-7,8 волта /мери се без светлини и прочие консуматори/, 6 волтовия фар с 35 ватова крушка ще свети достатъчно добре, дори учудващо добре А при спазено прекъсване връзката генератор-акумулатор при 6,5 волта ще има и "прекрасно" зареждане. Инак при падане под този волтаж и "непрекъсване" на връзката динамото започва да черпи ток от акумулатора.
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
          динамото започва да черпи ток от акумулатора.
          Точно така, тогава имаме хибриден мотоциклет. Аз тайничко бих му сложил един шотки-диод, ама ако Димо ме види, ще ме бие лошо.

          Коментар


          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

            Няма нужда от диод, пъпките са перфектни, няма да залепнат. Регулирах го на 7.2В, Димо затвори капака. На..ах се от кеф!

            Коментар


            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

              Вярно е. Васко свърши цялата работа. Хвала на хора, като него...

              Зарежда, разрежда, абе ... приказка
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                Браво-браво, понатрупахте и опит и може да го ползвам зимата за тоците на моят дзер...
                Сега само газ - двутактовият иска оборотиииии...
                Ама ква стана тя? - Подкара моторедката, а сезона свърши (с удърение на "и"-то)...
                Вчера покрай твоят проект се сетих, че случайните, последни, слънчеви дни с температура +15 (като малък, бях сметнал, че под нея не става за каране без каска) забравих да разходя маето МЗ, ама, като знам, че някой ще кара (ретро-МЗ) тия дни - ще ми е по-леко...
                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                SXS-Restorations 0886513079
                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                Коментар


                • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                  Ако знаете, откога кроя планове за изнудване на Димо... а даже нямам А категория.

                  Коментар


                  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                    Тя книжката кола(мотор) не кара ,а и глобата за несъответстваща категория е малка

                    Коментар


                    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                      Димо, не успях за рожденния си ден, но се надявам за Нова Година и аз да пусна тема. Може да празнуваме Ивановден някъде сред кълба двутактов пушек.

                      Коментар


                      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                        Добре де, ще си призная ...
                        Подкарах го
                        Миналата вечер му качих резервоара, ауспусите, затворих фара и ... не издържах.
                        Но проекта още не е завършен. Остава ми:
                        - да оправя(изчукам) дръжката за пасажера и да я поцинковам
                        - да направя квадратна пластина (1мм) за монтаж на новия номер и да я поцинковам
                        - да скъся жилата на газта и смукача
                        - да донастроя карбуратора, доколкото добра работа сега има само на тихи обороти (минимум)
                        - да поставя клеми на кабелите за новия контактен ключ
                        - да му платя гражданската отговорност



                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                          Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                          Ал Пачино, Бояна, Спилбърг ... ебавайте се вие И аз съм го гледал този клип, и огледало съм виждал ... мислите не зная, че ставам само за филм на ужасите или пандизчийска роля в някоя страшна сага, която дълго ви тормози на сън иии главния герой не ви става приятен
                          Димо, не се оправдавай! Ти си режисьор и актьор по душа. Даже да не си го мислил, то се е получило. Оная усмивка накрая променя всичко. Запази го някъде. На някой след 50 години ще му е още по-интересно...

                          Иначе за МЗ-тката - честито. Няма да ти пляскам, щото знам, че си го направил с голямо желание, макар че си е къртовски труд.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                            Честито. Радвам се, че се вижда края му и след толкова майсторене пак е запалил. Заслужаваше си всички усилия. На тъмно изглежда добре, а се надявам да има официално палене да го видя на светло.

                            Коментар


                            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                              Wunderbar!!! Einer der schönsten Bulgarischen Motorrad!

                              Т.
                              Good guys drive Land Rovers!

                              Коментар


                              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                                Димо, а защита срещу сол и пясък, както и зимни гуми - сложи ли му ?
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X