Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект MZ ES 250 Doppelport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

    Нямам думи да опиша радостта си, дано се раждат повече такива проекти.

    Коментар


    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

      Браво Димо! Ти си един от най-големите хора с които съм имал честта да се запозная (имам да черпя бира и ребра!).
      Изчетох темата още 2 пъти и не мога да и се наситя.
      Отделно ме хваща голям яд, че семейната (никога не е била в нашето семейство, а това на леля ми) не беше продадена на мен за двойна цена от тази която я дадоха за скрап!
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Отделно - някой помни ли че само милиционерските ЕТЗ-та бяха с дискова спирачка отпред...

        "Гражданските" 250ки бяха с барабан. А ЕТЗ-150 си бяха с диск.

        А диска беше лиценз на Брембо. Предницата - мека и хлопаща. Рамата (и на ETZ 250, и особено на ETZ 251) - мека и гънеща се като салам. Най-нестабилните мотори които съм карал. TS като че ли бяха много по-стабилни. Или поне реакциите им бяха по-"прощаващи"...

        Но как вървяха...

        Mottorad в теста си бяха написали в заключение "Ако се абстрахирате от мисълта че карате по път, и че на този път има завои - моторът е страхотен !".

        Апропо някой добирал ли се е до Мз Кануни 300 ? Много съм любопитен що за машина е...
        Не беше само рамата . На 250/251 планките които държат двигателя са доста слаби и като го разточиш десетина пъти на задна гума двигателя се усуква и ако не го усетиш на време пада веригата . Цар бях станал да правя усилени планки и да ги заварявам върху оригиналните . 250 така наречената точилка беше малко по добре но 251 имаше един характерно източен нагоре резервоар с пластмасова капачка на която при удар или екстремно спиране много емзеткаджии си оставяха топките Doppelport и TS са с пъти по добре направени мотори .
        Последно редактирано от sek.1; 21-11-12, 05:34.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

          Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение




          Не се сещам за правилните думи за да коментирам изпълнението и представянето на този проект... Димо вдигна летвата много-високо и показа, че и реставрацията на двуколесно возило може да крие големи-предизвикателства, да ни научи на доста неща и ни срещне с интересни хора. Нека всички ние, които реставрираме стари машини, почерпим вдъхновение от Димо и се опитаме да творим, тъй - безкомпромисно.
          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
          SXS-Restorations 0886513079
          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

          Коментар


          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

            Впрочем в момента продължават прецизните настройки по мотоциклета.
            Правих тестове преди десетина дни до Витиня и не съм доволен от работата на двигателя.

            Последва задълбочено проучване на използваните карбуратори и окомплектовката им с правилните жигльори.

            Манивелата закача в ауспуха и го наранява, което доведе до нейното демонтиране и корекция. Последната не е завършила.

            Лихтмашината на този мотоциклет трябва да е 45W/6v, корпуса е идентичен с този на IFA BK 350.
            Оригиналния центробежен регулатор( както и ексцентрика) е също, като на Ифата - кръгъл, но има една съществена разлика. Посоката на въртене на коляновия вал е обратна, съответно и крилата на регулатора
            Необходимо е да се използва и стария стандарт чукче/наковалня.
            До тези прозрения се стигна след дълго чудене, защо центровката не може да се направи по учебника и не без безкомпромисната намеса на Gnomerhone

            Изследванията продължават ...
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

              Страхотно. Прочетох темата на един дъх и си дадох сметка, че така съм се чувствал след филма "Изкуплението Шоушенк".
              В същност, темата не е за мотор. Темата е за раждането на една мечта. И за Пътя, който трябва да се извърви за да стане тази мечта реалност. Димо е най-богатия човек, когото познавам. Човек със сбъдната мечта.
              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

              Коментар


              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                Димо, нямам думи да опиша вълнението с което изчетох историята на възстановяването на това бижу. Машината е станала прекрасна. Тотално съм зарибен. Единствено факта че живея отвъд Атлантика ме спира още утре да хукна по моргите да търся нещо подобно. Едно голямо БЛАГОДАРЯ за немалкото допълнителни усилия които сте отделил, за да ни направите съпричастни към връщането за нов живот на този красавец. Научих много нови неща...

                Коментар


                • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                  Цяла история!!! Страхотно изключително съм впечатлен. Поздравления и със здраве

                  Коментар


                  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                    РЕСПЕКТ !!!

                    Коментар


                    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                      Здравей, Димо!
                      В момента реставрирам МЗ ЕС 175/0 и ще ти бъда много благодарен ако ми кажеш номера на боята с която си боядисал своя мотор.
                      Благодаря предварително.
                      Поздрави.

                      Коментар


                      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                        Папараци ...
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                          Къде е това?

                          Коментар


                          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                            Уникално готин мотор. Супер реставрация. На площата бяха малко толкова добре реставрираните машини.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260368.jpg
Прегледи:1
Размер:204.6 КБ
ID:5493469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260369.jpg
Прегледи:1
Размер:182.5 КБ
ID:5493470Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260370.jpg
Прегледи:1
Размер:234.0 КБ
ID:5493471Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260371.jpg
Прегледи:1
Размер:177.8 КБ
ID:5493472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260372.jpg
Прегледи:1
Размер:216.9 КБ
ID:5493473Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260374.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5493474Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260375.jpg
Прегледи:1
Размер:205.7 КБ
ID:5493475Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260376.jpg
Прегледи:1
Размер:185.3 КБ
ID:5493476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1260377.jpg
Прегледи:1
Размер:216.6 КБ
ID:5493477
                            площад Александър Невски

                            Коментар


                            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                              Здравей. Поздравления за положеното търпение и най-вече постоянство. Ряядко се срещат толкова упорити и сериозни хора. Ясно е, че следва ли се пътеката на перфектността и професионализма, спънки няма, а удовлетворението при успешен резултат е несравнимо. Безкрайното спокойствие по време на дългата работа след първият завършен проект дава невероятна сигурност, енергия и желание за последващи.

                              Поздравления.

                              п.с. когато се регистрирах във форума зачетох темата с голям интерес, а сега я препрочетох отново ;-)
                              ;-)
                              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                              Коментар


                              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                                Първоначално публикуван от matchbox Преглед на мнение
                                Уникално готин мотор. Супер реставрация. На площата бяха малко толкова добре реставрираните машини.
                                [ATTACH=CONFIG]596635[/ATTACH]
                                площад Александър Невски
                                Е това отпред синьото и червеното са Хонди, ама някой знае ли какви и коя година са?
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X