Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект MZ ES 250 Doppelport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

    Между пресечката на Екзарх Йосиф и Пиротска и началото на Женския пазар от ляво в посока пазара има магазин за резервни части за перални. Там съм откривал 99 процента от търсените неща.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

      Да, да ... Маркуча е за ръцете на втория човек.

      Иван ми е изпратил маркуч от Варна, Румбата намерил нов бял и сив, Владич ме закара в магазин и взехме парче PVC ...
      С две думи - май всичко е наред (още не съм сложил нито един)

      Благодаря на всички за помощта!

      Продължавам.

      Зная, че всички очакват снимки на събран мотор (и аз ги очаквам), но преди това имаше няколко важни неща - фара, клаксона и резервоара отделно двигател ...

      Как се справих с фара. Свалих и почистих ръждата от детайлите. Гривната отиде за хром, а рефлектора (по една тема тук във форума) изпратих във Варна, другите детайли - за цинк.
      Човекът каза, че "Няма да пуска фабриката само за един рефлектор", затова му изпратих два И добре, че го направих. Цената за възстановяване на покритието е ниска - 12 лева. Става бързо - 2,3 дни и резултата е много добър. Не зная каква е технологията, но покритието изглежда съвсем здраво и равномерно. Отзад рефлектора е обработен с някаква смола, точно както някога.

      Ето така изглеждаше в началото:



      След разглобяването



      Рефлектора след възстановяването



      И тук допуснах грешка. Понеже не затворих фара веднага, а стоя известно време на масата се напраши. Взех да го избърша ( с което го надрасках), след това го пръснах с някакъв препарат за прозорци и го измих с вода...



      Покритието се повреди. В препарата за стъкла вероятно имаше амоняк, а в покритието на рефлектора нещо, което не харесва амоняк ( не твърдя, че е сребро непременно).
      За щастие това беше втория рефлектор и оригиналния остана запазен.

      Тук подготвените детайли за поцинковане:





      И след цинка





      Пристъпих към събиране на фара





      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

        Продължих с клаксона.
        За него няма кой знае какво да се пише освен, че капачката е алуминиева(нужно е да се полира). И трябва да запомните реда на сглобяване. Лесно се греши. Корпуса го боядисах с четка на ръка след почистването от ръждата и се наложи да заредя акумулатора за да го настроя. Настройката не ми беше лесна, като за пръв път, но се получи. Пее За съжаление нямам хубава негова снимка - готов, но пък мга да си го снимам когато си искам











        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

          Вече започвах същинското събиране. Няма много за обясняване. Бавно, внимателно, всеки детайл по няколко пъти. Качване, сваляне, качване ... и т.н.

          Започнах от централната стойка и крачната спирачка.









          Сложих новите лагери





          И кормилото



          Качих седалките и двете вилки



          ... и амортисьорите

          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport









            Качих предното колело





            ... и задното



            Сложих стъпенките и разбира се го "покарах"



            После го върнах обратно за да поставя страничните "панели" и да продължа работата









            Сложих и фарчето. Ей така, да му се порадвам





            И се заех с регулиране на спирачките



            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

              Ееее браво страхотна реставрация. Поклон.

              Коментар


              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                Продължих с ел.инсталацията. Приятна работа, спокойна, не се ползва чук. Съботно - неделна, с приятел.
                Купих си всички цветове кабели 0,75 и 1,5 мм с които разполагаше магазина, малко кабелни обувки и т.н.

                Използвах тази схема





                Всъщност това е главното табло при тази инсталация





                Нали никой не си е помислял, че ще ползвам пластмасови "свински опашки" ?

                Старите ги свалих, почистих и т.н. знаете процедурата, на предната страница се виждат след поцинковането











                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • От: Проект MZ ES 250 Doppelport















                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport











                    Кабелите подготвих по класическия начин - с калай.









                    Поставих и клаксона. Свързахкабелите с ключа и фара и го затворих.





                    Вече не дава да го снимам.
                    Блести

                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                      Бием ти капа! Ако имаш нужда от помощ, особено по тоците свиркай.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                        Е аз приключих с "тоците", пък и нали бях ел. техник някога ...
                        Благодаря ти, ако има нещо ще звъня
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                          От известно време ми се върти в главата идея за производство на мотоциклети у нас. Дали не намерих "достатъчно луд" за съмишленик, в тази тема, а Димо?
                          Поздрави!
                          Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                          Коментар


                          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                            Не, не Гриша... Трябва ти инженер. Гениален инженер!
                            После другото ще се намери.

                            Аз напуснах МЕИ-то и станах финансист
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                              Първоначално публикуван от Гриша Преглед на мнение
                              От известно време ми се върти в главата идея за производство на мотоциклети у нас. Дали не намерих "достатъчно луд" за съмишленик, в тази тема, а Димо?
                              Поздрави!
                              Не само на теб се е въртяла тази идея Колега,би ли ми дал кординатите или обяснение къде хромираш детайлите и една цена,да речем на лично или в темата?Благодаря
                              Иначе,какво да кажа?Никъде до сега,не бях виждал подобна реставрация,в която да се изпипва до болтчето!Малко ти остава,успех занапред!Поздрави,Момчил!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                                Не, не Гриша... Трябва ти инженер. Гениален инженер!
                                После другото ще се намери.
                                Ще се намери инженер, все още има и читави.

                                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                                Аз напуснах МЕИ-то и станах финансист
                                Този е важен на малко по-късен етап!

                                Аз ще обикалям и ще викам "греби, греби", шегичка, за мен хартиите. Мразя ги и за това се справям с тях от раз, ...с много инат

                                п.п Разводних темата. Прости!
                                Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X