Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект MZ ES 250 Doppelport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Е това отпред синьото и червеното са Хонди, ама някой знае ли какви и коя година са?
    Honda CX500, 1980 г.



    Последно редактирано от nickbochev; 18-06-13, 18:48. Причина: снимки, вместо линк

    Коментар


    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

      Трогателно е как внука е намерил продадения мотор на дядо си за да го възстанови.Мен това ме впечатли повече и от самата реставрация-че става дума за една машина отдавна напуснала дома, открита да лежи ни жива-ни умряла, в гараж в друга област на страната... малко хора могат да кажат, че са върнали времето, но автора на темата май е един от тях

      Коментар


      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

        ikristiqn и Frysco, благодаря ви за добрите думи.

        Снимките са от Ретро парада в София в събота.
        Новината е, че комисията (с която нямах удоволствието да се запозная) взе, че ми връчи Първа награда в категория мотоциклети

        Голяяяма радост )






        Последно редактирано от Димо; 19-06-13, 08:07.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

          Първоначално публикуван от kristiqn_shunev Преглед на мнение
          Здравей, Димо!
          В момента реставрирам МЗ ЕС 175/0 и ще ти бъда много благодарен ако ми кажеш номера на боята с която си боядисал своя мотор.
          Благодаря предварително.
          Поздрави.
          За съжаление в Чопау някога не са използували цветните таблици, с които днес се работи (RAL, Pantone и т.н.),
          Много дискусии прочетох, както и друга литература, но ... няма рецепта.
          Намерих германска фирма, която твърди, че продава точните МЗ цветове, но точно това зелено го няма...

          В моя случай взех оригинален детайл със запазена боя, направихме спектрален анализ на част от детайла и забъркаха цвета.
          Бояджията има огоромен опит в това. Цвета е близък до цветовете на някои модели автомобили от 60те и 70те години на миналия век. Трябва да проверя точно кои.
          Наличието на метални частици (металик) също усложнява задачата. Днес трудно може да се постигне толкова "неблестящ" металик.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

            убавЕц, ...и мотора, и мотора..
            Ч.П.Н.!
            /Честита Първа Награда/

            Коментар


            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

              Дай Боже повече такива хора!Честито!!!

              Коментар


              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                Оттеглям си официално рядко наглото искане за кръгче с МЗ-то.

                Коментар


                • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Оттеглям си официално рядко наглото искане за кръгче с МЗ-то.
                  Не бе Ясене, печелиш

                  Все пак мотора е двуместен. Ша се возим
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                    Така може. Просто вече не бих посмял да го карам. Реставраторите са ми взели страха.

                    Коментар


                    • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                      Благодаря за информацията Димо. В този случай ще ми кажеш ли от къде взе твоята боя. И едно голямо ЕВАЛА за положения труд, аз правя вече втори мотор и знам колко е трудно.
                      Поздрави.

                      Коментар


                      • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                        Великолепен мотоциклет, отлична работа, нямам думи! Дай боже още много такива отлични реставрации!

                        Коментар


                        • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                          Мотора наистина е много красиво реставриран, но Балкана му скъса шортите на кушия

                          Коментар


                          • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Мотора наистина е много красиво реставриран, но Балкана му скъса шортите на кушия
                            Хехе, щом така ще си говорим пусни видеото от втората гонка
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                              Димо нещо съм изпуснал?!? Кога си оправи центровката и настройките на карбуратора, че си правиш "гонки"??

                              Коментар


                              • От: Проект MZ ES 250 Doppelport

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                Димо нещо съм изпуснал?!? Кога си оправи центровката и настройките на карбуратора, че си правиш "гонки"??
                                Ми не съм
                                Работех си по мотора и Иван дойде да си играем. Балкана ми дръпна пет метра преднина първия път. На втория остана с двайсе отзад.
                                Имаше видео, но сигурно го е изтрил

                                Всъщност настройките продължават и днес.
                                Последните два дни Кирил ми помага много. За съжаление карбуратора има сериозно износване. В ремонтния комплект, който пристигна игления жгльор е 67, а главният - 100. В документацията, този карбуратор трябва да е с главен жигльор 110 (след разработка 105).
                                Аз бях закрепил мотора с иглен - 70 и главен 105, игла на втора позиция но сместа беше богата. От вчера мотора е със 67/105 и игла на 5позиция и сместа е бедна
                                Износването е на шибъра. Също и на корпуса на карбуратора. Предстои да се измери прецизно и да се мисли ... Нов шибър, шлайфане на карбуратор .. не знам още.
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X