Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варшава 223

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Варшава 223

    По принцип Варшавата с какви документи върви освен с талона и сервизната книжка? Трябва ли да има и паспорт или талона е достатъчен?
    Задавам този въпрос понеже имаше един съфорумец който правеше една черна, сигурно се сещате кой. Та после я гледам че се продава, но имала проблем с документите....

    Коментар


    • От: Варшава 223

      Варшавата върви със стандартните за всеки автомобил документи:
      -голям и малък талон
      -квитанция за платен данък
      -знак за ГТП
      -талон и полица за гражданска отговорност
      -при продажба - удостоверение за стойност (вади се от някой застрахователен брокер).
      -пак при продажба - нотарилано заверен договор.

      Ключово е да й е здрав номера на рамата - намира се на гредата зад предна дясна гума, на една метална планка, както и номера на двигателя. На колегата му беше изгнил номера на рамата и поради това възникна проблема в КАТ.

      Коментар


      • От: Варшава 223

        Странно, собственикът на тази която гледах ми каза, че имала само един талон(не било като при съвременните коли...) и го бил дал в КАТ, когато спрели автомобила от движение... Може пък да се е объркал нещо и да не помни, че талоните са два.

        Коментар


        • От: Варшава 223

          Ами до 2003 някъде всички коли са със старите талони, хартиени. Единен ексземпляр, който се връща при спиране.... при бракуване не знам дали не остава в собственика, само че продупчен.

          Коментар


          • От: Варшава 223

            Старият тип талон е само един.
            При спиране от движение талона се връща и от КАТ издават удостоверение за спиране от движение - беше една хартийка с данните на колата и име на собственика, вече съм забравил.
            За пускане в движение колата задължително трябва да се представи на КАТ за пълен преглед.
            И втората неприятност при такава кола - от 2007 насам данък се плаща и за кола, спряна от движение. В този ред на мисли стария собственик трябва да представи и квитанция за платен данък.
            Като цяло - бягай далече от кола с подобни засукани документи. Варшави тук-там още има в движение с всичко редовно. Или ако е забатачено, поне да не е спряна от движение. Не си струва да плащаш за разкарване с пътна помощ и за пускане. Освен ако колата не е наистина много запазена.

            Коментар


            • От: Варшава 223

              Браво всичко е с мерак, доста запазен екземпляр броят са на пръсти който аз съм виждал , варшава ми беше първият автомобил на който съм се учил, на времето баща ми казваше така не я е страх колата от дълак път страх е от натискане ,а аз все тормоз и си имаше последствия .Все още си стои но вече в почивкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:109.0 КБ
ID:5473387Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:3
Размер:108.7 КБ
ID:5473388

              Коментар


              • От: Варшава 223

                Браво колега m_g, справил си се чудесно и колата изглежда перфектно. Това е уникален автомобил и си струва да го пазиш. Карал съм веднъж такава машина като бях на 20г.

                Коментар


                • От: Варшава 223

                  Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                  И втората неприятност при такава кола - от 2007 насам данък се плаща и за кола, спряна от движение.
                  ....Като цяло - бягай далече от кола с подобни засукани документи. Варшави тук-там още има в движение с всичко редовно. Или ако е забатачено, поне да не е спряна от движение.
                  Данъка е от порядъка на 20 лв.
                  Според мен по-запазените обикновенно са спрени от движение, и затова са се запазили...

                  Коментар


                  • От: Варшава 223

                    Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                    Ключово е да й е здрав номера на рамата - намира се на гредата зад предна дясна гума, на една метална планка, както и номера на двигателя.
                    Момчиле, би ли го онагледил със снимка, ако не те затруднява?!

                    Коментар


                    • От: Варшава 223

                      Малко новости по Варшавата:

                      Нова червена емблема на волана - пасва идеално на салона:




                      Най-накрая си намерих оригиналното полско ръководство за експлоатация, което върви с колата:



                      Оригинална варшавова запалка със светлосив бутон.


                      Малко снимки от оня ден:











                      ---------------------------------

                      За номера на шасито - виж рисунка 5 - на напречната греда зад дясното колело е:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Варшава 223

                        Честито за новите придобивки Момчиле! Същото ръководство го имах, но не се сещам къде е от години. Варшавата блести от всякъде!
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Варшава 223

                          Благодаря, Драго!
                          Освен външния вид, с новото предно окачване вози просто перфектно. Като дойда с нея на Бяла Слатина, ще ти дам да я пробваш да видиш как се е получило. Няма нищо общо с това, което беше с победовия мост.
                          Още повече, в неделя долях масло в кормилната кутия и сега волана се върти осезаемо по-леко.
                          По случай 500 км. от монтажа на ревизираната глава, притегнах я на 12кг и регулирах клапаните и запалването.
                          В добавка още веднъж гресирах новия преден мост (той вече се раздвижи и пое още гресчица)...
                          Тия коли никога не са напълно готови. Винаги има по нещо да се прави...

                          Коментар


                          • От: Варшава 223

                            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение

                            За номера на шасито - виж рисунка 5 - на напречната греда зад дясното колело е:
                            Мерси, вече ще знам къде точно да гледам!

                            Твоята кола е перфектна!

                            Коментар


                            • От: Варшава 223

                              Гледам има още един номер на рис.4 ... Това къде се намира?! На двигателя ли е?

                              Коментар


                              • От: Варшава 223

                                Да поизтупам темата от прахта.
                                Сега се стягам за разходка и официално откриване на сезона на Classicday - писта Калояново на 30.03.

                                За 2013г. - от последното ми писане - само каране, никакви повреди... Лятото ми се наложи, та возих 2-3 пъти строителни материали с нея. 200кг теракол или пясък в багажника и даже не кляка. Корава машина си е тя. Влачи без никакви проблеми. Неслучайно ги режеха на пикап и караха по тон - тон и нещо с тях.

                                През зимната пауза не се сдържах и смених тампончетата на предния капак. Оригинално са 8, а бяха останали 2 и то нацепени. Оказа се, че са същите като тампончето за вратичката на резервоара на Лада. Сложих си 8 нови и стана както се следва. Ето как изглежда вече сложено тампонче:


                                Малко снимки от декември:









                                А миналото лято возих и две сватби на приятели.
                                Ето я измита като за сватба:


                                Тука вече ще взимаме булката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X