Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    ай поразпитайте живите все още старци за "нямането" след войната, пък тогава продължете да се присмивате.
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      ай поразпитайте живите все още старци за "нямането" след войната, пък тогава продължете да се присмивате.
      Да.
      Но загниващите рЕзко дръпнаха напред, другите си останаха технологично в 1950.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ай поразпитайте живите все още старци за "нямането" след войната, пък тогава продължете да се присмивате.
        В България нямането на автомобили, инфраструктура и пари за тях, така или иначе си е било налично със или без война, та требе да се питат немски или италиански старци...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Друг версий: AUDI = Auto Union Deutsche Industrie
          Другарю Гагич, много ме обиди, много! С това там, мнението на Илич за Интернетя...
          Аз съм израснал с "За Рулем" и съм свикнал да вярвам на писания и подписан текст, извинете.

          Значи, Аугуст Хорх си създава фирмата "Аугуст Хорх и Сие" 1899 година, после си взема шапката оттам и 1909 създава "Аугуст Хорх Аутомобилверке"ГМБХ, в Цвикау! Знаиш как е с тия работи обаче, за няколко месеца губи спора със старата фирма за името "Хорх" и 1910 година се пръква "Ауди Аутомобилверке" ГМБХ - с преведеното Хорх на латински. 920 година хер Хорх напуска и Ауди. Тва е положението. Аутоунион и четирите кръгчета се появяват 1932 година - тогава Расмусен, собственик на ДКВ, междувременно напазарувал и Ауди ги обединява с Вандерер и стария Хорх в Ауто унион - четири фирми, четири кръга. Другото в общи линии го написах в предния си пост

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ти кАжи за бъртушките дет са забранили на чехи и германци да правят коли вместо пародиЙ да ти бръже изчезне ентусиазЪма.
            Бях споменал по назад в темата (доста по назад), за случая със италианските камиони на ''Фиат'' за народното стопанство, които Трайчо Костов предпочел пред съветските. Всеизвестно е как по-късно самият той пише ''самопризнания'', след обвинителен акт в стил Вишински в съда. Всеизвестно е и как свършва всичко. То, не заради камионите, де... Те са само любопитен ракурс, съвпадащ с темата...
            А, тогавашната обща икономическа политика в рамките на СИВ, включва коопериране на всяка отделна страна в определена област, която задоволява нуждите на целия социалистически лагер, а и част от тези на развиващите се страни с лява ориентация, които пък осигуряват от своя страна частичен пазар и от там приток на валута. Резонно е да има икономически натиск в рамките на планова икономика без наличие на пазарни принципи с оглед реализиране на определена икономическа, а и стратегическа политика...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              И аз съм отраснал със ,,За Рулем", Космос и Стършел, но и с тези
              https://en.m.wikipedia.org/wiki/DKW_F102
              https://en.m.wikipedia.org/wiki/Renault_Dauphine
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                ......
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Купуването на транспортни средства само и единствено в рамките на СИВ не винаги се е спазвало. ТИРовете например са изцяло със западни камиони. В БДЖ също има зальоти по западни локомотиви, например серия 04 са от Австрия, купили сме 50 бр..
                  04
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:034969552-big.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5807769
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Купуването на транспортни средства само и единствено в рамките на СИВ не винаги се е спазвало. ТИРовете например са изцяло със западни камиони. В БДЖ също има зальоти по западни локомотиви
                    Разхлабиха правилата през 1970-те.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      една интересна IFA
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IFA.jpg
Прегледи:1
Размер:464.4 КБ
ID:5807770
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Специално при камионите за международен превоз СССР няма адекватна алтернатива по това време (сега също)
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          Разхлабиха правилата през 1970-те.
                          Па те тогава закриха Тексим, но никога не сме возили с руско.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                            Преди 100 години азиатския свят е разполагал в най добрия случай с магарета , камили и волове... Сега е друго...


                            п.с. тая *Калинка* верно е баси извращението с унгарската *милиция*.....
                            Не е с Милицията, със съвременната Унгарска полиция е... То, Rendorseg си остана от онези години непроменено. Лайтбара горе-съвременен на ''Hella'', номерът за спешни повиквания-112... Така, че извращението е актуално.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              ...Кво му е, вдига до 80кмч. Вероятно е идеален за преследване по стълби, когато правонарушителя примерно реши да кривне в някой подлез...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:195x%20Velorex%20Oskar%2016-250%20-%20Naked%20(Czechoslovakia)[1].jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5807773
                              Те, това му е скелетЯ. Всичко отгоре е басмалък, т.е. брезент. Като си помисля за crash test, косата ми се изправя...

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                                Те, това му е скелетЯ. Всичко отгоре е басмалък, т.е. брезент. Като си помисля за crash test, косата ми се изправя...
                                Това си е "яка тръбарка с рол-кейдж" за траял, рали-рейд и др. заЙгравки според идеологията на форумЪт.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X