Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    ''...Има и Peterbilt, с кабина от Фолксваген...''
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46-0-3-4-@-KM 3-UAZ 450 & GAZ 51 A-1964-1970-.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5806693
    Има и КМ 3-ГАЗ 51, с кабина от УАЗ 452...

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      https://www.corporate.man.eu/en/inve...Structure.html

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        .... Чувал съм, че в Щатите, ако една транспортна фирма нямат Макове, никой не я счита за сериозна и професионална.....
        Този от който си го чувал те е излъгал.

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        ...На времето имаше един бай Стефчо, Бог да го прости, бивш тираджия от СОМАТ. Карал е Мерцедес. Разправяше за някъв дълаг и голям баир в Турция, дето натоварените европейски камиони го изкарвали с 300 зора. Ако са имали късмет да мине някой Мак, закача ги и заедно със собствения товар ги отнасял като вълна куца медуза....
        Даааам, така беше . Знам го баира . На всичко отгоре имаше и участъци с паваж.
        1632 с 22 тона товар пъплеше макс. на 3-та/4-та и 100 градуса на термометъра . Мак-а като мине и закача по 7-8 Мерцедеса , как са си целите композиции ( по около 40т. парчето) ... и дъъъърпа , дъъъърпа ....
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Към Сирия ли баира?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Това да не е нещо от времената, когато Голфсваген държеха МАН.
            Кой да ни каже!? Фаувето е в Бразилия от края на 50-те на миналия век, в началото на 80-те купуват "Крайслер моторс Бразил" и почват да правят тежки камиони... Заводът някъде край Сао Паулу, май беше... Двигатели, кабини, американски, азиатски, каквото има изгодно кат за оня пазар...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Такива Газки имало ли е тука... или само ПАЗове (те и до днес вървят)...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_big.jpg
Прегледи:1
Размер:246.3 КБ
ID:5806695
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                То това не е ГАЗ, ами КАвЗ /Кургански автобусен завод/, перфектен за техните условия. При нас не е внасяно официално, освен някоя фирма ако е работила там и да са си докарали машини насам.
                Много напред в темата ги коментирахме, и ПАЗ, и КАвЗ и още десетки заводи из бившия ССъюз и извън него произвеждат машини на база ГАЗ 51 и следващите го.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Аз не мога да разбера защо модерни американски камиони са с несинхронизирани кутии. А и автоматите са рядкост при тях, което още повече ме очудва. Веднъж попаднах на клип в ютюб как се била сменяла 18 скоростна кутия или нещо такова, та от там разбрах, че нямат синхронизатори. Иначе не съм се доближавал до такъв камион. Карал съм курс на щаер сигурно от преди 90та със синхронизирана кутия, а тези американски бараки са като ГАЗките от тази тема.


                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    ГАЗките от тази тема в голяма степен са отрочета на американската инженерна мисъл.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      ГАЗките от тази тема в голяма степен са отрочета на американската инженерна мисъл.
                      Да известно ми е, че повечето след военна руска техника е копие на американската.


                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                        Аз не мога да разбера защо модерни американски камиони са с несинхронизирани кутии. А и автоматите са рядкост при тях, което още повече ме очудва.
                        Тия по клиповете са 50+ годишни. "Модерни американски камиони" може да изглеждат в нашите очи, щото ги сравняваме с... ГАЗ-ките от темата.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          То това не е ГАЗ, ами КАвЗ /Кургански автобусен завод/, перфектен за техните условия. При нас не е внасяно официално, освен някоя фирма ако е работила там и да са си докарали машини насам.
                          Много напред в темата ги коментирахме, и ПАЗ, и КАвЗ и още десетки заводи из бившия ССъюз и извън него произвеждат машини на база ГАЗ 51 и следващите го.
                          Kakво му е перфектното на това? Камион преправен на автобус. Да не ти се налага да пътуваш с него.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Kakво му е перфектното на това?
                            1. Може да се отпусне бройка за третия зажопински колхоз имени Ленина.
                            2. Движи се някак.

                            За съветските условия - перфектно.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              За съветските условия - перфектно.
                              Абе, прилича си на американски School bus или на ония "Сини птици", дето Лилян Вачков по някаква неизгодна схема беше придобил.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                                Да известно ми е, че повечето след военна руска техника е копие на американската.
                                Защо пренебрегваш предвоенната?
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X