Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    ...метростанция "Ватерло"!
    "Бородино" се казва по-нашему!
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Интересно обаче като се появи някакъв автомобил различен от руски никой не се надпреварва да го оплюе?В съседната тема е пълно с автомобили от загниващия свят и там никой не цапа,защо ли?
      Не, просто тези са в непривична среда и контрастът е осезаем... Пък и малко чувство за хумор, ирония и сарказъм, няма да навредят!
      Ми, то иначе, ний съ избийм... Всички видяхте, к'во стана с киселото млЕко. А, бе хубаво писах аз, да започнем аналогична ''полемика'' и за друг изначално български продукт-киселото зеле, но добре, че администраторите го изтриха овреме, щото не се знае, как щеше да се ''отпори'' работата...

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ....
        &
        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        ....
        и др. подобни...
        Когато бях малък се заключих у нас и счупих ключа без да искам в ключалката. За да не разбиват вратата съседите викнаха един кран МАЗ и по стрелата се качи човек и отвори отвътре. Пак някъде там баща ми и негов приятел имаха неблагоразумието да ме оставят в кабината на един бетоновоз Роман, нещо натиснах или дръпнах, тръгна и се бухнах в бетонния възел. Добре че беше бавно. На баща ми му правиха операция на окото- лежейки под Запорожеца на дядо ми да го оправя, нещо му падна в окото. После му направи основен ремонт на двигателя у нас на балкона. Същия тоя дядо беше лекар и в болницата като ходихме при него имаше линейки Латвия и Варшава. Другия ми дядо на село беше шофер, караше УАЗка към ДАПа. На баба ми тютюна го караше една ГАЗка, после цял ден нижехме. Когато направих пожар у нас на връх 12тия ми рожден ден дойдоха пожарни ЗИЛове. Когато съседскот момиче го удари тока от готварската печка дойде линейка Волга, в нея нямаше кислород и умря по път за болницата. Когато Ваньо се качи на електрическия стълб и изгоря от волтова дъга като факла, дойде Шкода със стълба за да свалят овъгления труп. Когато играехме на криеница се криехме между колите пред блока- Лади, Москвичи, Вартбург, Шкода, Трабант. Един път Владо се скри зад един кашон. Един със Застава не знаеше, че там има дете и мина през краката му. Мои приятели и съседи записаха техникума на Гара Искър Ботушев, там караха ГАЗки. Като тръгнахме на море с колата на съседите, една Жигула, някъде след Стара Загора се прецака някво цилиндърче на спирачките. 3 часа висяхме на най-големия пек и накрая го изолираха с тел. Малкото им дете урева света, а аз умрях от яд, че загубих някоко часа от морето. На 16 години мой съсед открадна Москвича на баща си и избяга за Самоков. Търсиха го с милиция, а ние му завиждахме за "мъжката" постъпка. Аз карах шофьорските курсове на Лада. Изкарах казармата си сред ГАЗки, ЗИЛове и Урали.
        И те така. Скромно се надявам някои хора да разберат темата чрез горенаписаното. Така живяхме, покрай тези возила ни минаваше живота и младините, в хубаво и лошо. Това имаше.
        Това не пречеше да се лепим по стъклата на рядко появилото се западно возило и да гледаме в захлас. Нито някой отменяше псуването по руските таралясници докато ги поправя.
        Между другото баща ми се беше заклел никога да не си купи соц кола. Спази го- купи си 20 годишен Опел Олимпия Рекорд 1700, 64 година на безброй километри. По късно пиян войник със ЗИЛ-157 Джуган го удари челно и го размаза. Баща ми в болницата плака от болка. Болка по смачканата кола.
        Ако живеехме в Япония сигурно в темата щеше да изобилства с Нисани и Тойоти. Ако бяхме в Щатите с Кадилаци и Шевита или в Германия с Аудита, БМВ и Мерцедес. Но живяхме тука, в България. Сори за лиричното отклонение.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Браво, колега, никой не би го казал по-добре! Подкрепям напълно! Чест и почитания!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            ...& и др. подобни...
            Аааа и аз чест и почитания . Не заради лиричното отклонение (няма как от съзерцанието на руски кютук от Брежнево/Татово време да получа ерекция) , ами щото го казА рафинирано :
            -"..и др. подобни" .
            Друг представИтел на соцреализъма би го казАл директно , почти на руски и във форумен стил :
            - " .. и вся осталная сволоч"
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Аааа и аз чест и почитания . Не заради лиричното отклонение (няма как от съзерцанието на руски кютук от Брежнево/Татово време да получа ерекция) , ами щото го казА рафинирано :
              -"..и др. подобни" .
              Друг представИтел на соцреализъма би го казАл директно , почти на руски и във форумен стил :
              - " .. и вся осталная сволоч"
              и др. подобни - имах предвид не хората (в частност теб), а писаното като коментари в стил подигравателно-назидателен защо аджеба не пишем и не пускаме само снимки на Мерцедеси и Ферарита, ами цапаме ефира с Москвичи. Но ти имаш право да си го тълкуваш и интерпретираш както ти е удобно. А сега ме напсувай през зъби на комунист да ти олекне. Няма да се сърдя.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                ''...ами щото го казА рафинирано...''
                ''...
                имах предвид не хората (в частност теб), а писаното като коментари''

                Ето, това е идеята! Надявам се, ще се съгласите с мен. Трябва да се уважаваме, поне като ''съфорумци'', въпреки различията...

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  [QUOTE=Dagobar;3410040]& и др. подобни...
                  Когато бях малък се заключих у нас и счупих ключа без да искам в ключалката. За да не разбиват вратата съседите викнаха един кран МАЗ и по стрелата се качи човек и отвори отвътре. Пак някъде там баща ми и негов приятел имаха неблагоразумието да ме оставят в кабината на един бетоновоз Роман, нещо натиснах или дръпнах, тръгна и се бухнах в бетонния възел. Добре че беше бавно. На баща ми му правиха операция на окото- лежейки под Запорожеца на дядо ми да го оправя, нещо му падна в окото. После му направи основен ремонт на двигателя у нас на балкона. Същия тоя дядо беше лекар и в болницата като ходихме при него имаше линейки Латвия и Варшава. Другия ми дядо на село беше шофер, караше УАЗка към ДАПа. На баба ми тютюна го караше една ГАЗка, после цял ден нижехме. Когато направих пожар у нас на връх 12тия ми рожден ден дойдоха пожарни ЗИЛове. Когато съседскот момиче го удари тока от готварската печка дойде линейка Волга, в нея нямаше кислород и умря по път за болницата. Когато Ваньо се качи на електрическия стълб и изгоря от волтова дъга като факла, дойде Шкода със стълба за да свалят овъгления труп. Когато играехме на криеница се криехме между колите пред блока- Лади, Москвичи, Вартбург, Шкода, Трабант. Един път Владо се скри зад един кашон. Един със Застава не знаеше, че там има дете и мина през краката му. Мои приятели и съседи записаха техникума на Гара Искър Ботушев, там караха ГАЗки. Като тръгнахме на море с колата на съседите, една Жигула, някъде след Стара Загора се прецака някво цилиндърче на спирачките. 3 часа висяхме на най-големия пек и накрая го изолираха с тел. Малкото им дете урева света, а аз умрях от яд, че загубих някоко часа от морето. На 16 години мой съсед открадна Москвича на баща си и избяга за Самоков. Търсиха го с милиция, а ние му завиждахме за "мъжката" постъпка. Аз карах шофьорските курсове на Лада. Изкарах казармата си сред ГАЗки, ЗИЛове и Урали.
                  И те така. Скромно се надявам някои хора да разберат темата чрез горенаписаното. Така живяхме, покрай тези возила ни минаваше живота и младините, в хубаво и лошо. Това имаше.
                  Това не пречеше да се лепим по стъклата на рядко появилото се западно возило и да гледаме в захлас. Нито някой отменяше псуването по руските таралясници докато ги поправя.
                  Между другото баща ми се беше заклел никога да не си купи соц кола. Спази го- купи си 20 годишен Опел Олимпия Рекорд 1700, 64 година на безброй километри. По късно пиян войник със ЗИЛ-157 Джуган го удари челно и го размаза. Баща ми в болницата плака от болка. Болка по смачканата кола.
                  Ако живеехме в Япония сигурно в темата щеше да изобилства с Нисани и Тойоти. Ако бяхме в Щатите с Кадилаци и Шевита или в Германия с Аудита, БМВ и Мерцедес. Но живяхме тука, в България. Сори за лиричното отклонение.[/QUOTE
                  Браво колега! Точно казано!
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Лично познавам англичанин вече на около 60, таксиджия от как е взел книжка. Казвал ми е че през 80те и 90те е имало бая лади таксита, лично тоий е карал такова. Просто било наи евтиното комби с 4 врати... и от там с право за лиценз за такси. Чудното е че човека каза че за около 200000 мили не бил правил много съществени ремонти.
                    0-

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                      Лично познавам англичанин вече на около 60, таксиджия от как е взел книжка. Казвал ми е че през 80те и 90те е имало бая лади таксита, лично тоий е карал такова. Просто било наи евтиното комби с 4 врати... и от там с право за лиценз за такси. Чудното е че човека каза че за около 200000 мили не бил правил много съществени ремонти.
                      Нормално. Особено ако е имало изискване като у нас (нещо говореха да го махат, не знам какво стана) колата да не е по-стара от 5 г. Затова у нас е пълно с таксита "Дачии", едно време "Тико" (ама брЪже окапаха). А за 200 000 мили нищо чудно - за англичаните смяната на двигател не се счита за съществен ремонт.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Нормално. Особено ако е имало изискване като у нас (нещо говореха да го махат, не знам какво стана) колата да не е по-стара от 5 г. Затова у нас е пълно с таксита "Дачии", едно време "Тико" (ама брЪже окапаха). А за 200 000 мили нищо чудно - за англичаните смяната на двигател не се счита за съществен ремонт.
                        И да го махнат - все тая. Интензивно търкаляно такси като нищо прави по 100000км и повече годишно и на 5-тата година е тотална гробница.

                        Смяната на двигател е механичен ремонт, при това ставнително прост. Раздрънканото, хлопащо и гнило купе няма оправия.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Смяната на двигател е механичен ремонт, при това ставнително прост. Раздрънканото, хлопащо и гнило купе няма оправия.
                          Животът на ладИните ламарини беше 3 години. Значи онзи или е врътнал 200 000 мили за три, или липсата на сняг на Острова си е казала думата.
                          По същото време в НеРеБея на ладите им правеха 1-ви ремонт на 100 000, 2-ри на 200 000 километра, не мили и после ги оставяха "на свръхпечалба" (така им казваха в такситата) щото се считаше, че са изчерпали ресурса си.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            На острова редовно се бракуват коли на никакви мили, изгнили до ниво да не могат да минат технически преглед. Та липсата на сол по улиците май не е фактор.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Е там вали 360 дни в годината
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Е там вали 360 дни в годината
                                Па то убаво туй - колите са вечно измити. Или "киселинни дъждове" падат?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 9 потребители онлайн. 0 потребители и 9 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X