Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Забравяш Трабант и Вартбург.
    Шурека казваше, че само той с Трабантчето се е качвал до пистата зимата на ски.
    И запоршето със задния двигател.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Абе не съм имал моя застава ама едно приятелче като взехме книжки през 2004та докопа от дядо му една GT55 на 7000 километра, Не беше по зле като комфорт от моето пежо 205 1.9д 1989 година. Бървеше даже една идея повече ама и гореше повече. Покара я около 2 години без ядове и си купи БМВ Е34, Заставата още е като нова в гаража но не е излизала вече повече от 10 години. Миналата година и сменихме маслото и я покарахме из двора, Работи като чесовник.
      0-

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Забравяш Трабант и Вартбург.
        Шурека казваше, че само той с Трабантчето се е качвал до пистата зимата на ски.
        Точно за ходене на ски вършеха страхотна работа. Само дето на "Трабант" трябваше двама души да му седнат отпред на капака, че иначе само въртеше гумета и не помръдваше Па доста дискомфортно (че и опасно) си беше да седиш на хлъзгавия капак на подскачащ по коловозите "Трабант", от личен опит го знам.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          И запоршето със задния двигател.
          И шкодичките
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Като стана дума за комфортно возене, според мен ЧЕмпион по времето на ТЗВ беше "Польски Фиат 125 П". "Волгите" се люлееха, "Москвичите" друсаха, "Ладите" мнооооого "усещаха пътя" и често удряха на тампон по дупки. Имаше, естествено и... "Чайка" (и на такова съм се возѝл - в КНДР посланикът великодушно му беше отредил ролята на "училищен автобус" ) но тя се клатеше вертикално като лодка или... като американска кола.
            Вашите ФЧепАтления?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Тук съм за Ясен.
              Най-комфортното ми возене беше в почти чисто новичък "Икарус" , от тези - междуградските бежово и червено май бяха оцветени.
              Може маршрута, шофера и гумите да са влияли, де!
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                Тук съм за Ясен.
                Най-комфортното ми возене беше в почти чисто новичък "Икарус" , от тези - междуградските бежово и червено май бяха оцветени.
                Може маршрута, шофера и гумите да са влияли, де!
                За леки соц-возила питам. То е ясно, че самолет е още по-добре, ако не прави "фигури".
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Абе...на Анче 24 не ми беше комфортно.
                  Но е възможно и машината да не е виновна.
                  А за леки возила-опит аз нямам.
                  Мама и тате ме уреждаха с влакове, автОбуси, и грАдски транспорт.
                  Та ми беше рядкост да се возя, камо ли сравнения да правя...
                  Ма койт не го е изживял, той нема да повярва, че мож и без афтомОбил.
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Ладите си возеха прилично,на волга винаги съм се кефил да се возя.На плосък фият спомените ми са,че друсаше в повече от жигула,заради ресорите отзад.Но пък със фията завоите се взимаха със по-голяма скорост,просто не мърдаше.Предниците им бяха откровен боклук,щанги,тампони,някакви измислени носачи и всичко се разбиваше за нула време.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                      Ма койт не го е изживял, той нема да повярва, че мож и без афтомОбил.
                      В доста страни може, но Клета Майка отдавна не е измежду тях.
                      Аз си купих първата кола (ВАЗ 21013) през 1994 г. и се родих наново. Преди това поне по 4 часа на ден ми минаваха в пътуване из София, а тръгнеш ли на море с малки деца и техните багажи, си беше жива мъка без кола.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Що, бе бат'Боголюбе?
                        На море с мама и тате през зрелите 80" се тръгва лесно-
                        Картата за почивната станция от завода/института/учреждението си е от някоя си дата.
                        Всеки знае с къде, кой и кога ще почива.
                        Това за хората около мен, де.
                        Та се заключва домът около 22 часа на предходният ден, взема се влакът, около 6 сутринта си на Бургас, и ако си късметлия някъде около 15 часа, може и да си на плажа...
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          А ако си от някае село дето нема ни влак ни рейс към морето...

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            За возизята на соца-нико й не може да се мери с БУЛГАРРЕНО 8, за ралита-'пак то,за 'пред дискотеката-'пак,не можаха да на'правят джи'п,щях да си ку'пя!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              а тръгнеш ли на море с малки деца и техните багажи, си беше жива мъка без кола.
                              Е те тука си прав. Лично не съм го изпитвал /първо се моторизирах, па после се жених/, но съм прекарвал багажи на приятели до и от гарата...чудех се как са се справяли в жегите.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Не помня в детските ми години друго освен Лада и Москвич, чат-пат съм се возил и на Волга, Застава, Жук, Ниса...може и други, но спомена е много смътен. Помня обаче, че някъде като взимахме книжки моя набор, един познат се беше сдобил с Шкода(120 или май 105, не помня), и ни подвозваше чат-пат тогава, докато раздаваше всичката възможна газ, опитвайки се май да я счупи... Видя ми се читава колица откъм комфорт и ергономия. И за малкия си двигател, си вървеше добре, а вероятно тия последните със задно задвижване(по-ръбестите) с по-силен мотор, 5 скорости, и пр дизайн, табло с оборотомер... са били едни от най-читавите соц(или леко пост-соц) возила, при това без да са лицензни, или пък много крадени от запад.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X