Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Ще дам един прост пример с шефа ми. Луд фен на ябълката. Има всичко що може да се купи с пари от ябълката и се кефи много. Когато обаче ифона му спря да бачка си купи HTC X
    и за момента казва че е по доволен. а не е като да не позлва 100 неща от мейли до SIP. Всичко според мен е до удобство и навикване на работа с един тип устройства. И едните и другите си имат предимства и недостатъци. За това избора е доста персонален
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

    Коментар


    • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Ето това ми е на мен голям проблем. На мойто ХТЦ без да го руутна не мога да си изтрия приложенията които идват с телефона, а не ми трябват.
      Отделно при ъпдейт да речем на Г-майл не се ъпдейтва роот приложението а се инсталира ново - ей голяма тъпня, много приложения не могат да се преместят на СД картата - не работят, може би ако телефона ми не беше толкова стар и с толкова малко памет нямаше да ми пука Това на Андроид, но доколкото знам и на Ифона е същата работа.
      Поне андроида се руутва лесно и не струва сума пари както при джейлбрейк-а на айфона, ясно е че и много хора си джейлват Ай-тата в домашни условия, но си е трудоемко..

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Като казвам "цена" нямам предвид цената на телефона Десо. IPhone 4 и SGS излязоха почти едновременно на пазара. SGS в сравнение с ябълката се оказа пълно дърво и се наложи за по-малко от година Samsung да пуснат SGS2 в отговор на IPhone 4S... След още една година се появи и SGS3... Тоест, ако държиш на Samsung и да си в крак с модата, за две години купуваш 3 телефона. При Apple преходите са плавни и не товарят толкова потребителя! Когато излезе 4-ката имаше ъпдейт за 3G, който му даде почти същите функции както четворката! Същото бе и след като излезе 4S... Потребителя има възможност да сменя устройството през поколение, без да губи от актуално предлаганите услуги, а при другите марки не е така! Това се дължи единствено на факта, че софтуера на ябълката за момента използва хардуера най-оптимално и в това отношение останалите са много назад! Затова и пускат нови модели през по-малко от година - защото за да издържът на темпото на търсенето и предлагането на услуги са им нужни телефони с все по-мощни процесори и памет! Поради тази причина и приложенията на Андроид са безплатни - защото в противен случай нямаше да са конкурентно способни (един път сменяш телефона всяка година, втори път и да плащаш при всяка смяна за да си инсталираш каквото ти трябва - не върви)! Има и нещо друго - ценовата политика! При всички останали марки всеки следващ модел е малко по-скъп от предишния! При ябълката цените винаги са едни и същи! Разгледано в дългосрочен план ябълката излиза доста по-евтино на потребителя срещу по-добро или равно на конкурентите качество! Много ми е любопитно какво ще изкарат от Apple след 4S, и какво ще се случи на пазара после..?!! До сега винаги останалите са се оказвали неподготвени...
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 09-07-12, 08:59.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Марто, трябва да коментираме цената на телефона.. Не може разликата между 2 хардуера да е минимална, а разликата между цената да е около 400 лева.. СГС си е дръвче, но пък чувам много добри отзиви за СГС2.. Всеки път като се закача за уаерлес, хтц ме подсеща, че има ъпдейти на програмите, които ползвам.. Прехода пак е плавен, през 2-3 дни лек ъпдейт.. Да помислим малко за нас, нали ние сме крайния потребител и искаме всичко да е колкото се може по евтино и качествено.. Апп стора на андроид има повече фрии, от колкото на ябълката..

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
            Марто, трябва да коментираме цената на телефона.. Не може разликата между 2 хардуера да е минимална, а разликата между цената да е около 400 лева.. СГС си е дръвче, но пък чувам много добри отзиви за СГС2.. Всеки път като се закача за уаерлес, хтц ме подсеща, че има ъпдейти на програмите, които ползвам.. Прехода пак е плавен, през 2-3 дни лек ъпдейт.. Да помислим малко за нас, нали ние сме крайния потребител и искаме всичко да е колкото се може по евтино и качествено.. Апп стора на андроид има повече фрии, от колкото на ябълката..
            Като казвам "ъпдейт" имам предвид генералната подмяна на ОС с новата версия! При ябълката няма грижи и всичко върви гладко. При останалите е брада след брада и затова се налага и подмяната на хардуера! Просто Андроида е "лаком" и не става да се надгражда софтуерно телефона до степента която позволява ябълката - затова хвърчат едни натокани двуядрени процесори, кой от кой по-напилен и то в рамките на година! При ябълката за да се случват нещата това просто не е необходимо... И за да ме разбереш какво искам да ти кажа - за да ползваш едни и същи екстри за единица време (едно поколение на ябълката - 2 години) при останалите купуваш минимум два телефона (две поколения)! Два телефона от по 800-900 лева не са по малко пари от един телефон за 1200-1500 лева!

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Разликата не е толкова хардуерна, колкото концептуална. От една страна (Ай-бля-бля) имаме много по-затворена система(това на нагризаните им е навик откак ги има), за чието развитие отговаря една единствена фирма, срещу отворена система (всичкото останало свят), чието развитие зависи от това как го вижда всеки по отделно. За едното можеш да си пишеш и сам софтуера, ако искаш, а за другото някой ти "заповядва" какво може, какво не може, и това, дето може - от кой да го купиш, че да им снесе едни пари. Е, много ясно че като излезе нова версия телефон или ОС, болшинството от новите разработки започват да се пишат за новото, защото старото става безперспективно, и съответно постепенно ползващите старото започват да не са в час, и се налага ъпгрейд. От друга страна, като имаш 5 продукта от една фрма, срещу 500 правени от кой ли не, да се пише софтуер, съвместим с всичките е с една идея по-трудно, по-бъгаво и по-хаотично.

              Абсолютно същото беше и с компютрите им навремето. Ако през тия вече 20-ина години, откак се занимавам с компютри, имах само творения на тая фирма, нямаше да съм опитал и 10 процента от софтуера, който съм опитвал за PC. Не и без да изхарча всичкия си доход през тия 20 години. И затова концепцията им рухна, и в момента на техни машини можеш да инсталираш кво ли не, включително и като операционна система. Защото ако за един обикновен юзер е достатъчно да има текстов редактор, броузър, скайп и мейл клиент, и всичко над това излиза солено, за да си в час, за много други това не е достатъчно и търсят развитие.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Като казвам "цена" нямам предвид цената на телефона Десо. IPhone 4 и SGS излязоха почти едновременно на пазара. SGS в сравнение с ябълката се оказа пълно дърво и се наложи за по-малко от година Samsung да пуснат SGS2 в отговор на IPhone 4S... След още една година се появи и SGS3... Тоест, ако държиш на Samsung и да си в крак с модата, за две години купуваш 3 телефона. При Apple преходите са плавни и не товарят толкова потребителя! Когато излезе 4-ката имаше ъпдейт за 3G, който му даде почти същите функции както четворката! Същото бе и след като излезе 4S... Потребителя има възможност да сменя устройството през поколение, без да губи от актуално предлаганите услуги, а при другите марки не е така! Това се дължи единствено на факта, че софтуера на ябълката за момента използва хардуера най-оптимално и в това отношение останалите са много назад! Затова и пускат нови модели през по-малко от година - защото за да издържът на темпото на търсенето и предлагането на услуги са им нужни телефони с все по-мощни процесори и памет! Поради тази причина и приложенията на Андроид са безплатни - защото в противен случай нямаше да са конкурентно способни (един път сменяш телефона всяка година, втори път и да плащаш при всяка смяна за да си инсталираш каквото ти трябва - не върви)! Има и нещо друго - ценовата политика! При всички останали марки всеки следващ модел е малко по-скъп от предишния! При ябълката цените винаги са едни и същи! Разгледано в дългосрочен план ябълката излиза доста по-евтино на потребителя срещу по-добро или равно на конкурентите качество! Много ми е любопитно какво ще изкарат от Apple след 4S, и какво ще се случи на пазара после..?!! До сега винаги останалите са се оказвали неподготвени...

                Ти Андройд ползвал ли си или си чувал, че е "лаком" и иска Суперкомпютър за да върви? Старият ми HTC на 4 години с 500 МХз процесор, си работи перфектно и брата на жена ми го ползва с кеф. Та и смяната от модел на модел не е наложителна, а въпрос на Гъзария (същата гъзария която накара собствениците на ифон 4 да го сменят със Същият (визуално) 4s). Аз съм с Галакси нексус, ако четеш по форумите - много слаб хардуер, но лети с новата операционна система...
                Не ми се спори за предимства и недостатъци на двете системи, но е факт, че Епъл Преоткриха Смартфона (защото доста преди тях имаше фантастични устройства с лош маркетинг, например Сони Ериксон Р900) и другите ги Копират, НО в Маркетинга, не толкова в техниката, пример - анонса на SGS3 - перфектно изигран и над 10 МИЛИОНА предварителни поръчки, бой като за банани при соца. ...
                Епъл е Маркетингова компания, камък да Брандират, ще се намерят 100-200 Милиона Заклети фенове, не само да си го купят на висока цена, но и с блясък в очите, на живот и смърт да Бранят Неговото Тотално превъзходство пред чакъла от съседната кариера... Което не ме засяга стига да има алтернатива.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Обобщено, чакаме 5-та на Айфона,за да видим какво ще изкара Самсунг. И,като наблюдавам през тези години как върви всяко едно нововъведение в електрониката изобщо,очаквам интересни неща и на все по-ниски цени. Това ме радва много
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    ...До тук не виждам никой да оспорва единственото ми твърдение относно ябълката - че ОС-а и е без аналог, а всички знаем, че от ОС зависи всичко...
                    Това е нещо за което на крайния потребител изобщо не му дреме. Той използва GUI. Клика иконка, случва се събитие. Какво се случва "отдолу" той не знае, не му пука а и в общия случай няма необходимите знания и/или акъл за да може да го проумее. Толкова на темата ОС.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Ти Андройд ползвал ли си или си чувал, че е "лаком" и иска Суперкомпютър за да върви? Старият ми HTC на 4 години с 500 МХз процесор, си работи перфектно и брата на жена ми го ползва с кеф. Та и смяната от модел на модел не е наложителна, а въпрос на Гъзария (същата гъзария която накара собствениците на ифон 4 да го сменят със Същият (визуално) 4s). Аз съм с Галакси нексус, ако четеш по форумите - много слаб хардуер, но лети с новата операционна система...
                      Не ми се спори за предимства и недостатъци на двете системи, но е факт, че Епъл Преоткриха Смартфона (защото доста преди тях имаше фантастични устройства с лош маркетинг, например Сони Ериксон Р900) и другите ги Копират, НО в Маркетинга, не толкова в техниката, пример - анонса на SGS3 - перфектно изигран и над 10 МИЛИОНА предварителни поръчки, бой като за банани при соца. ...
                      Епъл е Маркетингова компания, камък да Брандират, ще се намерят 100-200 Милиона Заклети фенове, не само да си го купят на висока цена, но и с блясък в очите, на живот и смърт да Бранят Неговото Тотално превъзходство пред чакъла от съседната кариера... Което не ме засяга стига да има алтернатива.
                      Твоя не става. Има 3 "хардуерни" бутона. Отживелица някаква. Друго си е едно копче за всичко.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Спарки, аз до момента читава "оупън сорс" концепция не съм видял (говоря за телефони и компютри)! За цените също въвеждаш публиката в заблуждение и то голямо! Над половината РС в света все още се продават без ОС за която цакаш допълнително! Мога да ти дам малко примери и със софтуера ако искаш..?! В моята сфера например Adobe Premier струва над 2000 евра, а Final Cut - 150$! Първото забива и го преинсталираш през 2-3 месеца, а второто го инсталираш и забравяш..!!! Въобще не може да има база за сравнение...

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          ! За цените също въвеждаш публиката в заблуждение и то голямо
                          Добре де Марто, по-назад в темата дадох пример с един продукт на асус - http://eee.asus.com/eeepad/transformer-prime/features/
                          С какво е по-лош от АйПада и нека сравним цените..

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Спарки, аз до момента читава "оупън сорс" концепция не съм видял (говоря за телефони и компютри)! За цените също въвеждаш публиката в заблуждение и то голямо! Над половината РС в света все още се продават без ОС за която цакаш допълнително! Мога да ти дам малко примери и със софтуера ако искаш..?! В моята сфера например Adobe Premier струва над 2000 евра, а Final Cut - 150$! Първото забива и го преинсталираш през 2-3 месеца, а второто го инсталираш и забравяш..!!! Въобще не може да има база за сравнение...
                            Не говоря за софтуер, от който се изкарват кинти. Там се купува всичко, и знаеш защо, колко, кога и как. Само че, аз си изкарвам хляба със софтуер за примерно 2000-3000 долара, който отдавна се е изплатил, само че през годините съм опитал и съм се научил да работя на софтуер за сума със сигурно още 2-3 нули отзад. Без да изкарвам и лев от това. Обаче ако утре реша да работя в някоя друга сфера и купя съответното, вече ще имам познанията да работя с него, ако не след първия ден, то след първия месец.

                            И тук разни орязани "evlouation", "demo", и прочие версии не вършат работа, защото най-често, дори и да не са орязани, периода, за който ти е позволено да ги ползваш е неколкократно по-кратък от периода, за който можеш да се научиш да работиш на тях що-годе.

                            Та, не всичко е бизнес, и не всичко влиза в счетоводния баланс. На средностатистическия американски професионалист това не му е проблем, ама на мен определено ми е сериозен проблем, ако искам да търся накакво развитие.

                            Впрочем, на болшинството софтуерни компании това им е пределно ясно. Нито се мъчат да правят кой-знае какви зашити на продуктите си, нито пищят прекалено и категорично не са взели кажи-речи никакви мерки за да не се разпростаняват из целия свят хакнати версии.

                            В моята работа кажи-речи нямам нищо open source, което ползвам. Ама това в работата. А живота не приключва с приключването на работния ден.

                            ПП: И впрочем, преинсталирам или като си взема нов диск, или нов компютър. Особени грижи с това не съм имал поне в последните 12 години, откак си изкарвам хляба с това.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              До тук не виждам никой да оспорва единственото ми твърдение относно ябълката - че ОС-а и е без аналог, а всички знаем, че от ОС зависи всичко! Не е вярно, че трябва да си хакнеш телефона за да качваш музика - имам гигабайти музика на телефона които съм качил само с едно движение на мишката. Забележете - мога да гледам филми директно - без да ги преформатирам! Пак с едно движение на мишката мятам филма в телефона, че дори и сам си намира и пуска субтитрите...
                              Добре да приемем, че си прав и тел може да си работи без да се "хаква". защо тогава 90% от Iphone в България са хакнати? Или просто ипхон потребителите имат излишни пари и се чудят за какво да ги дадат...
                              За OS зависи от гледната точка. Както казах и по-горе, ако не я "бараш" е добре, в момента в които решиш нещо да моднеш...
                              Да отбележа, че мнението ми не е на потребител, а на такъв които "оправя" ипхонетата на потребителите. И след като съм го разгледал от вътре, смея да твърдя, че никога не бих си взел... Най-малкото защото не виждам смисъл нещо което при другите става за 30 минути, при ипхоне да става за 3 дена. Мисля, че бъдещето е в user frendly достъпността на продукта не само отвън а и от вътре...

                              И още нещо, ако сравните Galaxy S2 с Iphone 4 ще видите, че по много показатели просто няма база за сравнение (в ползва на Самсунга)

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                                И още нещо, ако сравните Galaxy S2 с Iphone 4 ще видите, че по много показатели просто няма база за сравнение (в ползва на Самсунга)
                                А ето го и сравнението ...

                                А ето и едно друго сравнение ...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X