Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Аз ще бъда кратък! Единствения разумен и оправдан избор на смартфон, ако наистина имате нужда от такъв, а не ви гони гъзарията е Iphone! Всичко друго са сполучливи или не до там имитации на концепцията! Операционната система и надежността като цяло са без аналог! За функциите въобще няма нужда да отварям дума... От както притежавам този телефон, не нося лаптоп със себе си! Пиша това след като съм притежавал почти всичко каквото се сетите от високия ценови диапазон...
    И какво конкретно може повече например от Galaxy S2, освен че някой се опитва да ти заповяда какво можеш и какво не можеш да правиш с него. Имам таман двамца приятели дето притежават такова, дето казват че следващото им ще е Galaxy, а не i-бля-бля.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      Преди да говорим общи приказки - задай си въпроса какво точно търсиш в smartphon-а?

      За мен ако става дума за удобство - може би бих предпочел наистина iPhone. Ако става дума за ясен, ярък и чист дисплей - HTC One X е моят фаворит... Ако търсиш съотношение цена/производителност от високия клас бих ти препоръчал основно Galaxy S3. Телефона на Samsung е единственият със сменяема батерия във високия клас и лично за мен това му дава предимство в графата "практичност". По-горе писах, че за мен най-доброто е HTC One X и все още държа на това - просто за мен е по-важно дисплея да е голям и удобен за четене дори и на светло.

      Въпроса е по-скоро какво точно търсиш в съответното устройство. Ако изискванията са по-голям екран и повече живот на батерията защо не си вземеш една най-обикновена Нокия и таблет отделно например? Лично аз до скоро това мислех да правя, но... нещо не ми се чака зимата, когато ще излязат разумните таблети.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      И какво конкретно може повече например от Galaxy S2, освен че някой се опитва да ти заповяда какво можеш и какво не можеш да правиш с него. Имам таман двамца приятели дето притежават такова, дето казват че следващото им ще е Galaxy, а не i-бля-бля.
      Веднага ти отговарям - удобство. Може да не е най-бързият телефон, може да не е най-якият телефон, може да не е "най-" във всичко друго, но ако имаш парите и не те притеснява да плащаш това е най-удобната платформа - мисля, че няма какво да се спори по въпроса... iПродуктите са платформа - не са просто слушалка, mp3 плеър или бла-бла... те са цялостна платформа - това, което от Майкрософт не успяха да направят от Apple го направиха с развети знамена.
      Последно редактирано от господин никой; 08-07-12, 14:44. Причина: отговор...

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        За мен ми е трябва смартфон да не е заключен към една мрежа и да с план за физическо лице.
        Ако искаш да не е заключен просто си го купуваш от търговец, дето няма общо с някой оператор. Отделно дори да си го купиш от свързан търговец, пак не всичките за заключени.

        Понеже съм към MTel, можа да кажа че през моето Ace II се броузва съвсем човешки, където и да съм опитвал. А SII със сигурност е поне толкова добро в това отношение.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Какво аз искам и да очаквам от смартфон? Да кажем, искам винаги, без да си нося в раница лаптоп, тежещ 3 и нещо килограма, да нося смартфон, да имам в него Скайп, да мога да си проверям пощата и форуми, къде пиша, плюс да имам някои от приложения, които често исползвам. Това е в общи черти очакваното от мен в смартфон.

          Коментар


          • От: Какъв телефон (смартфон).

            Ако това е което търсиш по-скоро изчакай зимата за някой евтин 3G таблет...

            //EDIT: така почти нищо не се разбра от това, което написах...

            Окей... значи повечето хора с които съм говорил по въпроса първоначално реагират, като теб. В този избор (таблет vs смартфон) има няколко фактора. Размер, размер на екрана, цена, време на работа, живот на батерията.

            За размера ситуацията е ясна - смартфоните са по-мобилните устройства...
            За размера на екрана - определено таблетите са по-доброто устройство - най-малкото защото не им се налага да вграждат baseband хардуер/услуга и това позволява повече пространство и ресурси за самият екран и дигиталайзър.
            При цените системата е доста объркваща... да, смартфоните са по-евтини, но само ако са наистина доста по-малки. Ако тръгнеш да ги смяташ размер/цена става обратното - таблета е по-евтиният! За 10.1' Motorola Xoom 2 даваш около 1000 лева... за HTC One X 4.7' даваш 1250... Сам си прави сметката.
            При времето за работа за съжаление нещата стават още по-зле за смартфоните... Там една батерия трябва да обслужва две услуги, едната от които перманентно... Не смятам, че е реалистично да се очаква повече от ден и половина разумна употреба. При таблетите дори и половин ден да работи (Motorol-ата, която давам, като отправна точка е с 7 часа време за ползване) дори и да спре не ти дреме - нокията, която не е смартфон и струва 60 лева издържа по една седмица без драма...

            За живота на батерията... там нещата са горе-долу 50/50. Ако приемем средна употреба за телефона и таблета с по едно зареждане на ден то това са 730 цикъла за две години... грубо. След 1000 няма причина да очакваш тази батерия да работи сериозно.
            Последно редактирано от господин никой; 08-07-12, 15:06. Причина: EDIT добавка... typo

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              А ако поизчакаш малко - можеш да си вземеш моя фаворит. И аз го чакам до месец... Поне и батерия има като хората, а то ...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Какъв телефон (смартфон).

                Ама и телефон за говорене също така ми трябва.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Мда. Батерията кърти.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    А ако поизчакаш малко - можеш да си вземеш моя фаворит. И аз го чакам до месец... Поне и батерия има като хората, а то ...
                    По принцип харесвам Motorol-ите - говоря за новите им телефони, старите бяха почти пълни тесли, но тази малко ме впряга, че е с четири хадуерни бутона, което е по-скоро присъщо за по-старите Android телефони...

                    @Sibirski

                    Много добре си говоря и в момента с нокия за 60 лева. Като стана дума - наистина си поръчах Motorola DEFY+ - мисля да изкарам на нея до края на годината и после да се поогледам за някой читав таблет или може би по-голям смартфон... HTC-тата определно ми лягат на сърце, нищо че са капризни и са made in Taiwan - пак ми харесват...

                    По-горе пропуснах нещо - Samsung-а е със най-бързия и икономичен процесор от цялата банда... S3 е с процесор разработка на Samsung - някакъв 1.5 гигахерцов quadcore...

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Ей така се Раждат Легендите и заради този си ефект върху хората (Безрезервна Вяра в Тоталното Превъзходство на i сиктир) Епъл разполагал с над 100 МИЛИАРДА Кеш, да им е честито!
                      Моят Коментар е - iPhone за момента Няма нито едно техническо или функционално предимство над съизмеримите като цена (а те всички са по-евтини) андроид устройства или поне аз не съм виждал/чувал за такива.
                      Предполагам си чувал за максимата в която се твърди, че киселостта на гроздето е пряко зависима от височината на която расте (не визирам никого в случая)..?!! Основния и единствен плюс на Iphone е неговата операционна система - която е без аналог (както и всеки останал софтуер на Apple)! Не случайно останалите започнаха да набиват процесори в телефоните си, съизмерими с тези влагани в лаптопите до преди 2-3 години! Всеки се бори за производителност и понеже софтуера е куц - блъскат всичко каквото могат да натъпчат вътре! Съпругата ми има Samsung Galaxy S и кочината забива през 2 дена! Моя телефон Iphon 4 го имам от година и половина, и не съм го рестартирал нито веднъж! На една такава машинка като и е куца операционната система - иебем ти и процесорите, отурнайсе мегапикселовата камера и кристалния звук от Band and Olufsen!!! Като ще давам един кашон пари - искам проклетото нещо да ми служи, а не аз на него! Към момента това го прави единствено нахапаната от завист ябълка и въобще не ми дреме колко милиарда кеш е изкарал Apple! Ти си задай въпроса, защо Samsung нямат такива печалби, генерирани от продажбата на телефони..?!!

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        .....Съпругата ми има Samsung Galaxy S и кочината забива през 2 дена!............
                        Така е, той много забива, вземи и SGS2 и после пак пиши впечатленията си. И както ти ползваш 4S, защо не вземеш за тестове 3-ката или 3G да видим дали няма да те дразни на фона на четворката. Същото като Гранда от подписа ти, ако не е Laredo, а Limited, дали ще има разлика?
                        Явно всичко е въпрос на вкус, един ще ползва епъл, друг андроид, отвавна съм направим избора си, аз айфон няма да ползвам-имам си андроид на читав телефон и засега напълно покрива изискванията ми
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Предполагам си чувал за максимата в която се твърди, че киселостта на гроздето е пряко зависима от височината на която расте (не визирам никого в случая)..?!! Основния и единствен плюс на Iphone е неговата операционна система - която е без аналог (както и всеки останал софтуер на Apple)! Не случайно останалите започнаха да набиват процесори в телефоните си, съизмерими с тези влагани в лаптопите до преди 2-3 години! Всеки се бори за производителност и понеже софтуера е куц - блъскат всичко каквото могат да натъпчат вътре! Съпругата ми има Samsung Galaxy S и кочината забива през 2 дена! Моя телефон Iphon 4 го имам от година и половина, и не съм го рестартирал нито веднъж! На една такава машинка като и е куца операционната система - иебем ти и процесорите, отурнайсе мегапикселовата камера и кристалния звук от Band and Olufsen!!! Като ще давам един кашон пари - искам проклетото нещо да ми служи, а не аз на него! Към момента това го прави единствено нахапаната от завист ябълка и въобще не ми дреме колко милиарда кеш е изкарал Apple! Ти си задай въпроса, защо Samsung нямат такива печалби, генерирани от продажбата на телефони..?!!
                          Честито! Постигнал си Висшата мечта на всеки, Пълна Увереност и Яснота. Мога само да ти завиждам. Защото това е Изворът на Щастието!
                          П.С.
                          Горното е казано от чисто сърце и няма и намек за сарказъм!

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Ай-под, Ай-пад, Ай-фон - Ай-сектир!
                            Брат ми беше с Iphone 3g и го размени за HTC Desire, а мнението му беше - "от земята до небето"
                            Приятелката ми има Ipod - метна го и сега си слуша музика от телефона, че подчето не може да развива сила на звука..
                            Реално екстрите, които могат да се ползват на Андроид са много повече от на иОС.. По-голяма достъпност до файловете има при Андроид, по-голям екран, по-добър дизайн и т.н..
                            Виждал съм в магазините на Аппле опашки от народ, кой да си купи, кой да си разцъка фейса.. На какво отгоре обаче не мога да си обясня? Я си направете ъпдейт на софта и после в jailbrake..
                            Общо взето на айфона му се направи яката реклама и то от личности, и за това е уж пръв на пазара..
                            Я скивайте това: http://www.multirama.bg/product/1119...0-zlatist.html
                            Що си мися, че е по-добро от Ipad2..? Функции ли да сравняваме? Че и на който му е неудобно да пише по екрана може да си сложи клавиатурката.. Да не говорим за цена...

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Това ли ще ми е първият в живота смартфон, значи?
                              Да това ще е! Според мен по-добър за момента, няма на пазара!

                              За Iphone конкретно. Определено няма какво да предложи повече от Галаксито на самсунг... И е хубав телефон, до момента в които не се наложи да го "разбазикаш". Решиш ли обаче да вземеш да барнеш каквото и да било по него "от вътре" да си инсталираш приложение, извън платените от appstore - жална ти майка такава борба пада че...
                              А всичко това при самсунга става само с включване на УСБ кабелчето...
                              Явно като телефон за американския пазар, върши хубава работа, но американчетата имат $$$ за да си купуват приложенията и музиката от appstore. А на българчетата, втората дума като си го купят е - може ли да се jailbrake за да си качвам музика
                              Последно редактирано от Glow; 08-07-12, 19:21.

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Ти си задай въпроса, защо Samsung нямат такива печалби, генерирани от продажбата на телефони..?!!
                                Много просто - достатъчно на брой фанатизирани фенове (и то на американския пазар, където да дадат едни 1000 долара за телефон не им е особен дерт) + политика на фирмата да им нарежда какво, от къде и за колко да купуват (то за някои и да имат избор не е лесно). И така е откак я има тая фирма. Политиката да се съдят с всичко живо, дето продава конкурентни продукти също не е от вчера. Това им изяде главата веднъж, и рано или късно ще им я изяде пак, ама тоя път няма да има кой да ги извади от говната, с някое творение изпреварило времето си с година - две, та да имат кинти още известно време да се съдят с всичко живо.

                                Да съдиш половин свят, щото направил болтче приличащо на едно от твоите болтчета е контрапродуктивно. Да им нареждаш от къде да си купят отвертка, за да го навиват и развиват - също. Силата им е да измислят нови неща, дето още ги няма на пазара, ама явно старите навици трудно се забравят, а за сметка на това уроците от старите грешки никакви ги няма.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X