Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
    Слайдваш пръст , бързо се свиква
    На второто позвъняване вече бях влязъл в час.

    Колкото до снимките - ми важни са. Човек не винаги има апарат в себе си, а се случва да има какво да се снима. Предния ми (N85) го взех точно заради това - камера със светкавица. Върши работа дори като си ремонтираш возилото - можеш да го завреш да снима на места, които не можеш да видиш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Какъв телефон (смартфон).

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      ... Ти не правиш ли снимки е тел и не искаш ли да са максимално хубави?
      Много рядко. Основното при избора на телефон ми е да е най-вече телефон.
      А за снимането - абсолютно съм съгласен с казаното по-горе от Спарки.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #93
        От: Какъв телефон (смартфон).

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Много рядко. Основното при избора на телефон ми е да е най-вече телефон.
        А за снимането - абсолютно съм съгласен с казаното по-горе от Спарки.
        То всичко е телефон, ама ако искаш истински телефон (с батерия която се зарежда веднъж месечно, хубав обхват и т.н.) трябва да се лишиш от другите екстри.
        Точно затова смартфоните са толкова популярни напоследък, щото са All in One, а хората искат много функции в едно устройство. А е естествено, че като даваш пари искаш и възможно най-доброто качество, на снимки, на видео, GPS и т.н.

        Коментар


        • #94
          От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          То всичко е телефон, ама ако искаш истински телефон (с батерия която се зарежда веднъж месечно, хубав обхват и т.н.) трябва да се лишиш от другите екстри.
          Не трябва. Някой е решил че трябва, и си налага решението над потребителите. На мен например никак не ми пука дали телефона ми е дебел 10мм или 15мм, а ако допълнителните 5мм са заети от батерия, това значи 3-5 пъти по-дълго време за работа. Да, ама телефоните, за които има такива екстри са рядкост, и обикновено са непопулярни модели, че и марки.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Какъв телефон (смартфон).

            Смартфон може да го докараш до 30 дена с едно зареждане(без да му решен от екстрите) или ако е с формата на старите мобифони Или ако се използва някаква нова соларна технология и като седнеш в кафето и го метнеш на масата да се зарежда

            Коментар


            • #96
              От: Какъв телефон (смартфон).

              Е аз 30 дена не искам. Искам седмица, примерно. Не говоря много - 2-3 разговора за по минута на ден, средно.

              Седмица ми издържаче само архаичната NOKIA 72xx.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Какъв телефон (смартфон).

                галакси s2, 5 денонощия и 10 часа, като остават над 25% от заряда на батерията (всъщност е видно, че може и повече да е):

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SC20111210-095058.jpg
Прегледи:1
Размер:28.6 КБ
ID:5386935

                Но всякакви синхронизации са спряни, 3г, гпс, блутут, екрана е с намалена яркост за видимост в нормално осветена стая. Wifi се включва само при проверка на мейла, а това е 2-3 пъти на ден. С телефона е говорено рядко и по малко.... Което директно го сваля в графата "скъпа играчка, която хваща прах на рафта".

                Та и така може

                Коментар


                • #98
                  От: Какъв телефон (смартфон).

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  И пак да повторя, според мен всичко под S2 не си струва парите...
                  Преди няколко дни заприходих един Samsung Galaxy Mini 2. Има си абсолютно всичко и е ултракомпактен за смартфон и за 300 лева определено си струва парите, а и батерията му държи, а аз много браузвам...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    То всичко е телефон, ама ако искаш истински телефон (с батерия която се зарежда веднъж месечно, хубав обхват и т.н.) трябва да се лишиш от другите екстри. ...
                    Чак веднъж месечно не, но веднъж на 7-8 дни ме устройва. А за екстрите вече е въпрос на личен вкус и потребности. Мен идеално ме устройва телефон, който е преди всичко телефон, събира се в джоб (а не трябва непременно да мъкна и чантичка заради него).
                    Мога да си проверя пощата и да пусна някой Е-мейл, когато е необходимо. А че има и приличен GPS и то без непременно да изяжда батерията като го пусна, вече е супер. Това, че не прави супер снимки не ме вълнува. Като искам да снимам по-качествено си взимам фотоапарата.

                    Хората хубаво искат много функции, ама колко ли от тях ги ползват реално и колко ги имат само заради самото имане, щото и другите наоколо имат ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      И другите са същите.
                      IMHO Не е така.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        IMHO Не е така.
                        И кое не им е така? Жената с Globul е имала повече ядове от мен с Mtel , а за vivacom изобщо не ми се говори.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Преди няколко дни заприходих един Samsung Galaxy Mini 2. Има си абсолютно всичко и е ултракомпактен за смартфон и за 300 лева определено си струва парите, а и батерията му държи, а аз много браузвам...
                          Зависи както търсиш. За мен телефон с 320 x 480 резолюция, 3Мпх камера, и VGA видео определено не е телефон, за които си бих дал парите...

                          Мен идеално ме устройва телефон, който е преди всичко телефон, събира се в джоб (а не трябва непременно да мъкна и чантичка заради него).
                          Мога да си проверя пощата и да пусна някой Е-мейл, когато е необходимо. А че има и приличен GPS и то без непременно да изяжда батерията като го пусна, вече е супер. Това, че не прави супер снимки не ме вълнува. Като искам да снимам по-качествено си взимам фотоапарата.
                          Никои не е казал, да мъкнеш чантичка САМО ЗАРАДИ НЕГО. Ако принципно носиш чантичка, винаги ще се намери едно джобче в нея за телефона ти. Ако пък, не значи е време на ъпгрейдна чантичката
                          Никои не иска телефона да замени, фотоапарата и видеокамерата. Телефона се използва за инцидентни снимки на нещо интересно. А е хубаво като има функция да снима, да снима възможно най-добре, за да не се окаже, че уж си снимал нещо а изглежда като нищо.
                          Не вярвам ти да мъкнеш постоянно DLSR в джабката на джибката. А дори и да е така, ако тръгнеш без джипката, варианта е апарата да е на рамото и тогава чантичката ще е доста по обемна...

                          И да онагледя какво имам в предвид. Караш по някои черен път, съвсем случайно пред тебе голяма, кална локва... Вариант 1, заобикаляш я, и отиваш до вкъщи да си вземеш камерата/апарата. Вариант 2, вадиш от джеба това чудо на техниката наречено телефон и снимащо в FullHD пускаш го да снима и прегазваш локвата... Е качеството няма да е като на видеокамерата, ама варианта за камерата е да идеш до вкъщи и да я вземеш...
                          В случая аз предпочитам първия вариант. Ниско FullHD качество, навсякъде в джоба...


                          За мен това качество на видеото е приемливо за устройство което винаги ми е в джоба...

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                            Никои не е казал, да мъкнеш чантичка САМО ЗАРАДИ НЕГО.
                            Пропускаш факта че някой хора не носят чантичка въобще. Кво правим тогава например със S3-ката?

                            Всичко е компромис. Ей го и това дето го взех - уж малко по-малко от S2, обаче всъщност като го хванеш или си го закачиш на колана, разликата е съществена, колкото и да не ти се вярва.

                            Според мен HD с такова качество като от филмчето ти е абсолютно безсмислено. (колкото безсмислени са и HD каналите с нисък битрейт на телевизора вкъщи). Същото може да се побере дори и в 720p, и ако е със същия битрейт дори може да се окаже с по-добро качество. Какво като има много пиксели, ако ги пълни с шум и артефакти от компресирането?
                            Последно редактирано от sparkybg; 29-06-12, 15:39.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              И кое не им е така? Жената с Globul е имала повече ядове от мен с Mtel , а за vivacom изобщо не ми се говори.
                              При мене след миграцията към Вива мъките ми свършиха. Сега си говоря срещу няма и 40 кинта с 1000 минути към всички и единственото, което ме е дразнело е понякога прекалената любезност при обслужването.


                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Зависи както търсиш. За мен телефон с 320 x 480 резолюция, 3Мпх камера, и VGA видео определено не е телефон, за които си бих дал парите.....
                              Сигурно за теб е така, но не и за всички, което автоматично означава, че за някои други това предложение е прекрасно. Определено не бих дал +500 и повече лв само и само да правя съмнителни фотографии с тази палачинка. За 500 и малко отгоре мога да си взема една турбо-сапунерка на Олимпус, например, която прави в пъти по-добри снимки от S2, ама това си е мое мнение и не казвам, че всички трябва да възприемат моята теза. Така че има телефони за по-малко пари от тези за S2, еле па от S3, които определено си струват парите за това, което предлагат. Аз съм много доволен от моя за това, за което съм го купил, но вероятно като дойде новата моторола с голямата батерия ще взема и него (за съжаление каквото и да правя не мога да намаля бройката на телефони в мене на по-малко от 2...).
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                                Зависи както търсиш. За мен телефон с 320 x 480 резолюция, 3Мпх камера, и VGA видео определено не е телефон, за които си бих дал парите...

                                Никои не е казал, да мъкнеш чантичка САМО ЗАРАДИ НЕГО. Ако принципно носиш чантичка ...
                                Значи, на теб ти трябва нещо по-скоро друго, а не телефон. На мен и 240 х 320 ми вършат достатъчно добра работа.

                                Високата резолюция си иска и големи екрани, а големите екрани значат по-големи габарити. Вземеш ли нещо като S3, чантичка става направо задължителна, което си е голяма досада, ако нямаш навик да влачиш такава.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X