Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Зачитайки се из старите теми (действието се развива 2012 г.):


    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    ....

    Малко оффтопик, но почти го бях купил (става въпрос за Самсунг Галаскси SIII) преди малко по-малко от месец - Мобилтел пуснах "Промоция" за Бизнес абонати, звъннах на "моят" акаунт мениджър и той ми казва - 690 лв (без ДДС ) ако си преподпишеш сегашният договор за 2 години (оставаше ми около година, така, че една година в повече) - Питам сигурен ли си - ДА. Отивам в магазина хващам го (телефона) - радвам му се, след 20 минути мотане, ме сюрпризират, ми той ще е "малко" по-скъп, "как, защо, колко"?, ми 750 лв (без ДДС) защото сте стар наш абонат (абонат съм на Мтел от 1996-а година!!! все с този номер), ако бяхте нов..., ядосвам се и почвам да се пеня, че не го пише, че техният човек ми каза цена.... ама - стена срещу мен. След малко ми предлагат да ми дадът доста сериозна отстъпка, Ако активирам 4 НОВИ карти за 2 години - вие не сте наред е моят реакция, ще ми отстъпите Х лева срещу дължими от мен 3 пъти Х. ОК примирих се с новата цена и идва въпроса в брой или на лизинг? Питам какви са условията на лизинга - отговарят ми разлика в цената от 7 лева???? - Естествено на лизинг! Плащам първата вноска и ми дават договора - Там ОБАЧЕ цената вече е 790 лв (без ДДС) - питам Защо така, нали беше 7 лева разлика??? И те се чудят и след нови 15 минути с калкулатори и телефони, бодро ме информират, че Наистина е 7 лева разликата, НО + една вноска за тях си - т.е. още 40 лв ме товарят. Това вече Преля чашата и аз казах, че ще го купувам кеш - НЕ можело!!! вече телефона бил на лизинга (нищо, че не съм подписал никакъв договор и въобще нищо не съм подписвал!!!), а друг нямали и да дойда друг път когато им го "върнат" от лизинга, Бях ПОТРЕСЕН!!! НО това не беше края, Ясно, че Няма да го взема (не става въпрос за 100 лева без ДДС с който се пробваха да ме НАТОВАРЯТ, а за това, че няколко пъти ме лъжат!), ами и Отказват да ми върнат първата вноска която съм им платил!!! - Не можело, след ден, два, щели да ми ги сложат като депозит тези пари - Побеснях - изтеглих си депозита в размер по-голям от вноската и след два дни проверих колко е депозита ми, поне парите са ги върнали там....

    Та с две думи От Мтел НЯМА да го взема (освен ако не ми го подарят!) и сега се оглеждам да мина на друг оператор, макар и да съм доволен от услугите им, но не и от обслужването!!!


    Та чакам оферта
    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    доживях да срещна един човек доволен от Мтел. Е не от обслужването, поне от цените
    Не искам да те обезнадеждавам, но доколкото ми е известно Mtel най-лесно дават телефони. В Иваком да видиш какво е... по добре да ти кажат няма да ти го дадем, отколкото да ти разяснят "условията им". Като примерно лизинга им е нещо от рода на първа вноска на стойност повече от половината цена на телефона.
    За телефон 500 лв ти искат 400 лв първа вноска и да го "плащаш" 1 година по 10 лв
    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    Доволен съм! Покритието е добро (сравнително), мобилният интернет също е добър... да сигурно може и по-добре, ама у нас май такова животно няма. Основно говоря с Мтелски бизнес абонати което ми е без пари, така, че от известно време плащам само таксите и евентуално СМС-и за синята зона
    А, че някъде по-света има по-добри оферти... чел съм, че и съм попътувал, та съм се сблъсквал и с по-лоши услуги.
    Но като това обслужване НЕ съм виждал!!!
    Да не говорим, че скоро изнудваха Жена-та да плати такса за отдавна закрит телефон (повече от година) и макар и да твърдяха в офиса, че реално НЕ дължим такава, все пак трябвало, че СИСТЕМАТА така казвал помислих да се съдим, но като се замислих, да се влачим 2-3 години по съдилища и като знам Правосъдието у нас, все има шанс те да спечелят, та вместо 20 лева да дължим и разноските по делото....
    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Да не ви излезе евтиното по-скъпо колеги.... Има много недоволни купили телефони точно от там... Внесени по неведоми пътища. С гаранция-франция и сервиз при бай шаро


    Относно покритието. То оставаше 2012 година на нямат покритие. Мисля, че вече почти няма райони без покритие и от 3-те оператора. Маи мина времето в което се избираше оператор според чертичките обхват... Съгласен съм, че с Мтелски абонати говориш без пари (както е и при другите оператори в техните мрежи) ама останаха ли Мтелски абонати още От близките ми познати маи нямам вече такива.
    Те явно затова скоро ми се обаждаха да ми предлагам да мина на Мтел и ми предлагаха невероятни условия и цени да се върна на мтел(повече от 5 години не ги ползвам) И невероятни, невероятни колко да са невероятни, колкото на другия ми оператор, като изключим уловките... (таксуване на 60 сек примерно)
    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    Следя си фактурите и 60-80% от разговорите ми са с Бизнес абонати на Мтел.
    И се сетих, че от 1996 г. съм абонат на Мтел (тогава Цитрон) и още щях да съм, но .... та минах на Виваком - Сметката ми падна доста, покритието е ОК, Интернета е бърз.... имат много трески за дялане, но - хванал съм се на хорото, поне година ще устискам

    Та реших да пусна една анкета, кой, кой оператор ползва и защо???

    Анкетата трябва да е актуална, та снимах състоянието към 14.11.2014 г. За съжаление не мога да я изтрия и пусна отначало
    Прикачени файлове
    533
    Мтел
    40.34%
    215
    Виваком
    29.64%
    158
    Теленор
    25.52%
    136
    Чакам новите ;)
    4.50%
    24
    Последно редактирано от alex_markov; 14-11-14, 14:32.

  • #2
    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    Виваком, щото им е разбран акаунт мениджъра. Ама го сменихме 3 пъти преди това.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      Ползваме М-ТЕЛ от много години, цялото семейство и най-близките роднини. Не сме имали проблем до момента. За покритието да , липсва на места , напр. на едни бунгала в Шкорпиловци , на места в дефилето на р.Струма , но на мен лично ми харесва на тези места да няма - все пак почиваш и риба се лови.
      тел. за приятели по всяко време 0888 909394

      Коментар


      • #4
        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        bob
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #5
          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
          bob

          Това не е ли услуга в мрежата на Мтел? Затова и подобни карти не съм ги вкарал в анкетата, знам че има още
          Под нови слагам Булсатком който започват работа от септември, ама ще правят ли собствена мрежа - не знам.
          Анкетата е с повече от един избор, защото много хора ползват повече от един оператор

          Коментар


          • #6
            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            М-тел!На моменти много ме дерат,обаче пътувам много и обхвата в целия свят е железен!Като цяло проблеми няма!Имам и един номер на Виваком за местата безобхват на М тел и да го давам на разни досадници да не ми звънкат на личния номер!
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #7
              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              И на мен ми е странно защо, но все още Мтел. Навремето, когато купувах от тях Iphone 4 някак успях да им извия ръцете за такива условия, които и досега са по-изгодни (поне за мен) от всичко, което предлагат и трите оператора. Единствения минус е че няма роуминг.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #8
                От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Мтел, понеже ни направиха готина оферта, с която наистина сметките ни паднаха на половина..

                Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                М-тел!На моменти много ме дерат,обаче пътувам много и обхвата в целия свят е железен!Като цяло проблеми няма!Имам и един номер на Виваком за местата безобхват на М тел и да го давам на разни досадници да не ми звънкат на личния номер!
                Обхвата не зависи от Мтел в чужбина.. Там се закачаш за друг оператор, чужда клетка, чрез който ти таксуват роуминг-а..

                Коментар


                • #9
                  От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Това не е ли услуга в мрежата на Мтел?
                  Да, така е! Странното е че женами е на супербоб от 7-8 месеца и говори 500-700 минути в месеца а плаща до 20-25 лева. Аз на М-тел за 400-500 минути 70 - 80 лв. Опитах да оптимизирам плана няколко пъти. Ефект никакъв. Минах на боб от скоро пък да видим.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Ох, пак ли тая тема?

                    Държа карти и на трите. Ползвам основно Виваком, по ценови и мрежови причини, но в едно апаратче държа другите две карти. И често го ползвам и него.

                    Боб може да е услуга на мрежата на мтел, но търговската им политика е съвсем различна. Във всеки случай липсва досадата да ти предлагат нови, още по-добри условия, ако сключиш договор за срок до второто пришествие.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      За роуминга се закачаш за чужда клетка,ама оператора трябва да има договор с тоя дето клетката е негова!Като почвах работа виваком нямаше,а от глобул си купих една от парвите карти-наложи ми се да я сменя точно заради липсата на договори по света за ползване на чужди мрежи!
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                        Да, така е! Странното е че женами е на супербоб от 7-8 месеца и говори 500-700 минути в месеца а плаща до 20-25 лева. Аз на М-тел за 400-500 минути 70 - 80 лв. Опитах да оптимизирам плана няколко пъти. Ефект никакъв. Минах на боб от скоро пък да видим.
                        Ако си на БОБ, за теб е изгодно, ама тези дето ти се обаждат ядат такива дървета.... Не се учудвай, ако скоро спрат да ти се обаждат. Аз ползвам услугите на МТЕЛ от стъпването им в България.
                        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                        Стефан Арзатов

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Глобул. 70% от номерата в оказателя ми са на Глобул, а от останалите 30% поне 10% имат втори телефон на Глобул(който влиза в първите 70%). Освен, че ми излиза най-евтино на Глобул съм и доста доволен от тях, за разлика от М-тел с които ми скъсаха нервите и много зор успях да разкарам 2-я телефон.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Много дълго време бях на МТел, но когато сметките ми стигнаха 250 лв. на месец ми писна. На всичкото отгоре категорично отказваха да си оправят грешките във фактурите.
                            Преместих се на Виваком и сметките ми паднаха на 35-45 лв. на месец. Много съм доволен. Интернета също им е много добър. Много удобни месечни планове.

                            Недостатъци на МТел: жестоко лъжат в сметките. Билинг системата им не е сертифицирана и няма и да бъде, защото не смята вярно. Лудница в магазините. Некоректно отношение към жалбите.

                            Недостатъци на Виваком: Понякога губят обхват, респективно и интернет. Понякога акаунт мениджърите не се справят с многото си клиенти - това е проблем на вътрешната организация на работата.

                            Недостатък на Глобул: Нямам преки впечатления, т.к. не съм им бил клиент. Не съм им клиент, защото не можаха да дадат адекватни ценови предложения, т.е. скъпи са.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              Виваком. От самото им начало. Преди това другите. Ами засега никой не може да ми предложи по-добра услуга за цената, която плащам като корпоративен клиент. И са единствените, които преди време на всяка година на преподписването на договора ми даваха една чанта с телефони подарък. Сега не - криза е, но аз така или иначе не съм им ги искал...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X