Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Споко, няма да е брумящ ... и ламповия.
    Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.bg/

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Аз друго се замислих - техникс няма ли чуваем брум? Би трябвало да е доста по-малък, но все пак?

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Стетоскоп може да е нужен в случая.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Ако се избере вход "фоно" на Техникса, няма начин да не бръмне и той..

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Особено ако си допреш пръста.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              ... или за най-сигурно да пуснеш .MP3 със записан брум. Айде може и flac.

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Аз друго се замислих - техникс няма ли чуваем брум? Би трябвало да е доста по-малък, но все пак?
                Ако е проектиран и изпълнен както трябва, би трябвало да няма и измерим брум. Поне не и над нивото на шума...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз друго се замислих - техникс няма ли чуваем брум? Би трябвало да е доста по-малък, но все пак?
                  Читав транзисторен/интегрален усилвател трябва да е тих до толкова че дори да се залепиш за говорителя да не чуваш нищо.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
                    Споко, няма да е брумящ ... и ламповия.
                    Знам

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Аз друго се замислих - техникс няма ли чуваем брум? Би трябвало да е доста по-малък, но все пак?
                    Тц
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Ник, би ли споделил конкретни линкове към такъв усилвател и такива колони, и нека да са в три цифрени ценови рамки ако обичаш
                      В Английско има доста магазини 2ра употреба. То не е втора употреба точно, ами размяна на уредби, защото са им омръзнали, защото не са се оказали това което очакват и.т.н. Ама там има диви HiFi-сти, много диви. Ще ти пратя разбира се някои марки лампови усилватели, които на 2ра ръка са съвсем поносими цени. А са съвършено запазени, фактически нови. За първоначална ориентация, пусни едно търсене в: http://www.ebay.co.uk/ - Class A Vacuum Valve Tube 300B Hi-end Tube Integrated Amplifier . Ще ти излязат доста китайчета, но има и стойностни стъпала. 300B e лампата за крайно стъпало. Марки лампови усилватели: CONRAD JOHNSON - например. В щатите има доста фирми, които сглобяват стъпала по поръчка. Те като нови са по 1500 долара, на втора ръка са по 300.
                      След това пусни търсене за Tannoy system,това са студийните им монитори, за музиканти. Специално оперните певци си прослушват записа в студиото на тях, защото стандартните студийни Ямахи, с бялото куполче ги лъжат. Инак за всички останали музиканти, студийната Ямаха NS10 Studio Monitor е образец за вярност. Ямаха вече на 2 пъти се опитват да спрат от производство тези студийни монитори и да ги заменят с активни, тоест такива с вграден усилвател. В резултат на което, цените им на вторичния пазар, литват до небето, а музикантите от цял свят почват да мрънкат. При поредния опит, се вклини една фирма ADAM - немска с модела си Adam A7X - с лентов високочестотен говорител, която изблъска Ямаха от пазара на активни монитори, та се принудиха бързо, бързо да върнат стария пасивен модел NS10 в производство.
                      Обаче певците ги дразни прослушването, когато звука излиза от две различини точки, поради несъосност на басовия и високия говорител. Освен това усешат и филтъра, когато държат тон с вибрато. А Tannoy са с минимален филтър, поради конструктивните им характеристики. Та затова студията са принудени да държат и минимум по един Tannoy System 1000, само за певците. И понеже за мен музикантите са най-верния критерий за точност на звука, гледам какво харесват те. Но ти , като се начетеш из разни форуми и блогове /поне 1 месец/, може да почнеш да обикаляш подобни магазини за HiEnd техника на втора ръка и да изпиваш по някоя и друга бира там. И сам ще намериш, което търсиш.
                      P.S. Колегата Иван Киров, който рядко пише из форума, но чете, има фирма kirov-high-end - и доставя цялостни уредби на сериозни цени. Но ако влезеш в сайта, можеш поне сериозно да се начетеш .
                      Последно редактирано от Nik Nikolov; 02-11-16, 10:54.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        ...300B e лампата за крайно стъпало...
                        ЛамБата е легенда, ама чак пък да е единствения вариант... Въпрос на вкус, казало кучето...

                        ...пък и, уточни точно коя 300B, че гледам към момента я правят сигурно 10 фирми, 2/3 от тях китайски.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ЛамБата е легенда, ама чак пък да е единствения вариант... Въпрос на вкус, казало кучето...

                          ...пък и, уточни точно коя 300B, че гледам към момента я правят сигурно 10 фирми, 2/3 от тях китайски.
                          Знам си аз, че разговорите на тази тема са безкрайни. Не съм писал, че само това е лампата, а съм дал обяснение към търсачката, защо се пише 300B.
                          Инак вече ми е неудобно да наспамвам темата на доктора, на прав път е и ще остане доволен. Само трябва търпение и постоянство.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Знам си аз, че разговорите на тази тема са безкрайни. Не съм писал, че само това е лампата, а съм дал обяснение към търсачката, защо се пише 300B.
                            Инак вече ми е неудобно да наспамвам темата на доктора, на прав път е и ще остане доволен. Само трябва търпение и постоянство.
                            Все пак знаеш ли от коя/кои фирми да се пазаруват 300B към момента? Някакси ако тръгна да купувам такова ще ми е един вид терсене да е китайско. Пък като гледам цените на ново производство не са чак кой-знае колко различни, или поне тия, дето намерих от любопитство.
                            Последно редактирано от sparkybg; 02-11-16, 12:58.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Ако продължаваме в същия дух скоро ще си имаме инсталация за производство на лампи.

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                А пък ако искате качествени тонколони, рaзгледайте естонските Estelon.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X