Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна до... :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Варна до...

    Благодаря!
    Красиво и увлекателно!
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • От: Варна до...

      Радвам се, че ви хареса пътеписа колеги

      edoors, съвсем правилно си предположил, че всички маршрути минават към Берковица
      А и пътя до там често поднася изненади - предишния път Варна-Берковица бе през Солун и Метеора
      Дори и в момента се бях замислил дали да не кръстя темата "Пътуване ВАРНА-БЕРКОВИЦА (през Мурманск )" За съжаление след разговор с администраторите бях уведомен, че не може да ми се разреши редакция на мнения впоследствие (исках да допълня някои други моменти, клипчета в мненията за съответния ден)... Така, че няма да се променя нищо от тук нататък...

      Венци, живот и здраве ще напишем и следващ пътепис по нови дестинации

      darkrose, също се надявам следващия път да е по-дълъг пътя и пътеписа Дори имаме вече два набелязани маршрута, които са изпълними след време (след някоя друга година) ако всичко върви по план...
      1. Варна-Магадан (опции Турция-Грузия; Турция-Иран-Тюркменистан-Казахстан; Румъния-Унгария-Беларус) Вчера подхвърлих на приятел руснак за такъв план, и че съм го споделил със съпругата си... Отговора му бе 'Хм... Тук ако предложиш на мадама да дойде с теб в Магадан не само, че няма да се съгласи, но и ще се обиди, и повече няма да ти проговори
      2. Торонто-Бостън- надолу по крайбрежието до Key west- Хюстън-Сан-Диего-и по крайбрежието до-Prudhoe bay... С вариант купуване/продажба на автомобил или нещо от този род (едва ли някой ще се съгласи да даде кола под наем за такъв машрут без връщане в началната точка)... Да, навярно ще се наложи да има известно връщане надолу за 'реализация' на автомобила и лесно отпътуване (например Анкоридж, или дори още по-на юг), но това е въпрос на планиране и допълнителни проверки...

      Втория вариант според съпругата е приоритетен... Ако не се връща автомобила, дистанцията е съвсем изпълнима, и съвсем малко по-дълга от изминатата при този пътепис - около 15х.км....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Варна до...

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        ..
        2....едва ли някой ще се съгласи да даде кола под наем за такъв машрут без връщане в началната точка..
        Това не е точно проблем. Ако не една компания, то може с няколко смени на превозното средство.
        За там дори може да помислите и за някакъв тип кемпер/бус и т.н.
        Но това е за друга тема

        Коментар


        • От: Варна до...

          Ще видим... Ще видим... Има време за проверки, изучаване на маршрута и възможностите за транспортно средство

          П.С.
          В допълнение към статистиката....САМО в Норвегия сме преминали 126 тунела с обща дължина около 200км !!!
          Най-дългия е бил Korgfjelltunnelen - 8530м.. Преминати са и няколко подводни тунела, като Nordkapptunnelen - 6875м, и Oslofjordtunnelen - 7306м


          В Норвегия сме ползвали и 5 ферибота, с които сме изминали около 30км.
          Проплаваните разстояния не са калкулирани в изминатите разстояния, също така, както не е калкулиран и ферибота Естония-Финландия (около 90км)...
          Последно редактирано от slowtraveler; 09-08-15, 15:19.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Варна до...

            Прекрасно преживяване,и благодарим за чудесния пътепис!
            И успех на новите пътешествия!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Варна до...

              Чудесен трип!!!
              Поздрави за екипажа!

              Жоро, ти освен английски и руски, какви други езици използваш?

              Коментар


              • От: Варна до...

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ....
                Жоро, ти освен английски и руски, какви други езици използваш?
                Български бе
                И убедително ръкомахане
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Варна до...

                  Страхотен пътепис... Благородно ти завиждам.
                  Ако не се брои като реклама как е името на хотела в Прага
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар


                  • От: Варна до...

                    Не вярвам да се сметне като реклама (пък ако е - моля модераторите да го изтрият) - Nebozizek...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Варна до...

                      Стархотен пътепис и преживяване.Благодаея за споделянето.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

                      Коментар


                      • От: Варна до...

                        Добре дошли ! Страхотен пътепис и интересни снимки . Много добра разходка си спретнахте . Трябва да се видим скоро , че имам няколко въпроса към теб ! Поздрави в къщи .
                        ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                        WJ 4.7

                        Коментар


                        • От: Варна до...

                          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                          .....
                          Добре заварили Въпросите ще ги решим на маса
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Варна до...

                            Поздрави за интересното пътуване и за упоритостта Пожелавам ви още по-интересни дестинации и много нови емоции, нооо...не се мъчете с Магадан, по-безболезнено, а и не по-малко интересно ще е трансамериканското пътешествие.
                            Последно редактирано от sonda; 11-08-15, 17:12.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Варна до...

                              Едното не изключва другото Дани
                              Да сме здрави, пък другото ще се нареди рано или късно (и щатско и магаданско )..
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Варна до...

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Едното не изключва другото Дани
                                Да сме здрави, пък другото ще се нареди рано или късно (и щатско и магаданско )..
                                Да сте живи и здрави, па знаеш ли...може и нещо Хафриканско-пясъчно и непознато да ви се прииска ..времето ще покаже.
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X