Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Е сипи го в резервоара, ква печка те подгони.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Дай малко по-подробно, че нещо не разбрах къде се омеша маслото с нафтата?
      Има само едно место. Дели ги една мембрана. И това е една подкачваща помпа преди ГНП -то. На същия принцип като на соц-возилата от нашето време.Москвич примерно.Първо протече масло от оста и после си ...мамата.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        След като е толкова тъпо направено не може ли да се сложи електрическа?

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          След като е толкова тъпо направено не може ли да се сложи електрическа?
          Не съм убеден и мисля пробно другата събота -неделя да пробвам без нея.Май го има като опция.В ремонтния комплект има една тръбичка -точно за байпас.

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            И гумена круша за зорзаман и си ти.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              При нас по лодките понякога им идва трудно на моторетките да смучат от дъното на 2 метра дълбок резервоар. Главните мотори са си ОК, говоря за малки нафтички /генератори да речем/. Редовно са си със електрическа подкачваща помпа. Готиното е, че и да спре, не създава никакво препятствие за протока на гориво. Работят почти вечно.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Не съм убеден и мисля пробно другата събота -неделя да пробвам без нея.Май го има като опция.В ремонтния комплект има една тръбичка -точно за байпас.
                С каква горивна помпа е това? До сега не бях виждал дизел с подкачваща помпа, ако основната е BOSCH или еквивалентна. Те си имат отсек с помпа за ниско налягане, която дърпа директно нафтата от филтъра/резервоара. А на филтъра има ръчна помпичка, понякога и други работи. И тоя възел се намира не особено трудно по моргит, даже и двукръгов - обратната нафта се връща във филтъра, докато го загрее на 30 градуса например.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  С каква горивна помпа е това? До сега не бях виждал дизел с подкачваща помпа, ако основната е BOSCH или еквивалентна. Те си имат отсек с помпа за ниско налягане, която дърпа директно нафтата от филтъра/резервоара. А на филтъра има ръчна помпичка, понякога и други работи. И тоя възел се намира не особено трудно по моргит, даже и двукръгов - обратната нафта се връща във филтъра, докато го загрее на 30 градуса например.
                  Има има .. на БМВ-то ми е така, Бошовска помпа, но си има и подкачваща в резервоара. Електрическа и като се скапе без нея пали трудно.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Те при БМВ-то имат и допълнителна функция - заради формата на резервоара преточват от едната половина на резервоара към другата - смукателната към помпата при двигателя....
                    И като ти умре помпата, редовно оставаха без нафта - показва ти индикацията, а и реално имаш половин резервоар (е, реално над 1/3), ама смукателя към ГНП вече е сух, щото нафтата останала в другия 'т...шак'
                    Така поне бе на едно дърто БМВ 325д..
                    Джипката май и тя е с такъв резервоар - има ел.помпа, и според инструкцията обезвъздушаването при смяна на филтри е бабешка (дедовска) задача - чукваш само на контакт 3 пъти за да превърти нафтата подкачващата помпа. И след това палиш без проблем...
                    Последно редактирано от slowtraveler; 07-09-15, 09:19.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      То и мойто е дърто 525 ТД ама резервоара и е нормален и помпата не прелива на никъде освен към филтъра преди ГНПто. Иначе да .. на брата на жена ми мерцедеса му е с такъв резервоар и редовно се получаваше ефекта, който описваш. А на Дискавърито не съм виждал още резервоара ... дано не ми се и налага де
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        С каква горивна помпа е това? До сега не бях виждал дизел с подкачваща помпа, ако основната е BOSCH или еквивалентна. Те си имат отсек с помпа за ниско налягане, която дърпа директно нафтата от филтъра/резервоара.
                        Има доста с механични и електрически подкачващи помпи които ,"помагат" на ексцентриковата секция в ГНП то.
                        -Ето тази от преди няколко дена демонтирана по същата причина-'краде" нафта и пренасочва в друг резорвоар.
                        (Ако не се "усети" на време има опция през турбото и картерната вентилация да "подава газ".....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0314.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5679656

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Тъй става, Иво - казвах ти каква помпа да сложиш - ти взе пакистанската... Ето - сега си платил колкото за хубава делфи помпа...
                          Че и искаш да си усложниш още живота... Тез ровърските - пълни боклуци са - работят по 15-20 години само, после трябва да ги сменяш!
                          А и както беше казал Руси - само тук има повече специалисти отколкото в който и да е автопроизводител
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: До: При Дядо Владо

                            Понеже съфорумци ме питат често дали имам нещо за продан около мен и като правило ги отрязвам, и понеже има и няколко теми за зимно семейно комби, показам какво има в момента при мен за оглед и ще излезе на пазара с цена вероятно под 7000евро.
                            "Дюранго 5.9" - за въпроси звънкайте.
                            Показвам го понеже наистина си струва - италианец, без газова, по всичко личи че 124 000 км са истински, не работи вентилатора в купето.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05804.JPG
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5681640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05805.JPG
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5681641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05806.JPG
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5681642
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              И гумена круша за зорзаман и си ти.
                              Направихме го вече. Е , нещо гумепластмасово е. От незнаен модел ситроен е но върши работа.

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                След като е толкова тъпо направено не може ли да се сложи електрическа?
                                Ясене тоя тип помпа на дизелов двигател е любима простотия на англичаните от втората световна насам . На нашите мотокари нали двигателя е лицензен Перкинз та я имат същата простотия . Лекувам ги с външен резервоар отзад на противотежестта и нафтата на самотек щото почнат ли един път проблемите с тая горивна система спиране няма .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X