Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    16 са джантите да. А гумите ще станат по-големи скоро, да си ходят с лифта.

    Това е Ironman JEEP014BKG кит-а. От къде, от Полша че там оферираха много добра цена. Това с подложките отпред е друга схема, доста по евтина ама недостатъците и ме отказаха.

    Общо взето целта ми беше смяната/модификацията на фабрични неща да е минимална, да се увеличат клиренса и ходовете на окачването и да влезат по големи гуми. Да видим как ще стане.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      От "Айрън мен"
      Тука не можах да намеря: http://www.ironman4x4fab.com/
      Тука има едни, дето уж са http://jeepinbyal.com/kj-ironman-1-5...-lift-kit.html - това ли е ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
        Това е Ironman JEEP014BKG кит-а. От къде, от Полша че там оферираха много добра цена. .
        Това ли е ? И нищо друго не се пипа - там други носачи и т.н. ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          А ето така изглеждаше предницата веднага след монтажа

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bg_200_133_117_400_1100_2667_1_0_300_100_c.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5683875
          А така след реглажа

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bg_-382_383_367_400_1100_-349_1_1_300_100_c.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5683876
          Така че до тук Ironman не са излъгали, може да се върне колата на фабрични настройки.

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Сега какъв е максималния размер гуми, които можеш да сложиш?
            Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              /15 .........
              Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
              16 са джантите
              х16 Бааааф го кьоравия старец (или искуфЕл) или и двете ем го гледАх че го и помниХ

              Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
              Сега какъв е максималния размер гуми, които можеш да сложиш?
              Сигурно ще побере и 265(31") но не са размер за тази машина. До 245/75 ми се струва ще и е комфортно .....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Фланци-мланци предвиждат ли се ? Че това животинче се провалило на "лосовия тест" и го свалили надолу с 2,5 " - пишеше някъде.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  31" трудно... Аз съм с 2" лифт, 1.25" фланци, и 245/70/16 стържат леко в бронята отпред при напълно завъртян волан. Без фланци, евентуално 245/75/16, може би ще стърже тогава на заварката в задната част на предните калници.

                  Иначе т.нар. prelowered (до април 2002, когато са ги "свалили") са с около 1" по-високи.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Това ли е ? И нищо друго не се пипа - там други носачи и т.н. ?
                    Това е - http://www.ironman4x4.com/products/s...ith-gas-shocks.

                    Не се пипа абсолютно нищо. С Айрънмен си разменихме няколко пощи по въпроса. Кълнат се че ако се инсталира само техния кит и нищо друго не са необходими никакви други модификации, тип удлъжени спирачни маркучи, бъмп стопове и т.н. За момента нищо друго не съм и пипнал. Дядо Владо каза че е проверил спирачните маркучи задните при висящ мост и им остават около 3 сантиметра. Аз ще следя сега бъмп стоповете дали сработват. Друго което може да стане е да се удря горния шарнир в пружината и за това ще следя. Общо взето това е.

                    ОМЕ също имат вариант на такъв кит. В щатите е много популярен. Аз просто не можах да го намеря на добра цена. Така че варианти има. Бях намерил пружини и на още двама производители за Либи за такъв лифт но без отзиви за тях. Мисля че и SkyJacker предлагат такава комбинация. До колкото виждам тия неща ги има от години. Не знам защо тук не се е знаело за тях.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      За максималния размер гуми всички казват 245/75. Ще опират най-вероятно в заварката на прага дето стърчи, т.нар. pinch weld но тя просто се огъва с чукане и спира да стърчи - http://www.jeepkj.com/forum/f202/how...rubbing-34295/

                      Фланци мисля да не слагам защото фабрично има ESP. Та се надявам това да промени играта.

                      Иначе тук има една весела табличка с размерите на гумите при лифт - https://en.wikibooks.org/wiki/Jeep_L...Tires_%26_Rims според която може да се отиде до 265/70 ама това мисля да не го пробвам.

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Което забравих да кажа е че лифта стана точно 40мм или 1.5 инча. Което беше и стойността рекламирана от производителя.

                        Тънкия момент е че тия 4 санта са броени над фабричните 19 инча от главината до ръба на калника. А при мен както и при много други май тия 19 инча бяха станали 18. Е сега стои на 20.5 инча.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          За какво става "Ленд ровер"........
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05831.JPG
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5684118

                          ........само да мести строшени "Джипове"
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Деди, все си мисля че една лебедка (за по-сигурно с мотор 220 волта) в твоя случай ще върши повече работа от цял Л....ендровър.

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Деди, все си мисля че една лебедка (за по-сигурно с мотор 220 волта) в твоя случай ще върши повече работа от цял Л....ендровър.
                              Е не е така - Л... може да се ползва и за кошче за боклук и прочее полезни неща
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Не може.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X