Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Има дни в които не върви, и днес ми е от тях ......
    Ужким рутинна смяна на лагер и семеринг, Нов като цял детайл любезно доставени от "Вест ауто" ..........ама детайла заклинва зло.
    Прежалвам се, че ще го сменям "гаранционно" и го вадя с много мами и нарушавайки функционалността му.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05811.JPG
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5681911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05810.JPG
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5681913

    Оригинално има лагер и обработена част на полуоската където ляга(зеленото), и отпред идва семеринг,
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05809.JPG
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5681915
    Продължавам да го меря и разглеждам, и се оказва че е и конструктивен брак.Така както е произведен половината лагер ще виси във въздуха, а половината е върху леглото за семеринга(червеното)Детайла се оказва с 2 десети по-голям от отвора на ръкава на моста. .......гъррррррр отврат


    Добре поне да сменя скъсаната шпилка на полуоската
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05807.JPG
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5681916
    ама пак греда - шлицевата част е 1 милиметър по-малка, и таман да хвана телподаващото и да е "удебеля", забелязвам, че оригиналната резба е 12х1.25 а новата 12х1.5 храня "све по списку" и решавам - повече с части купени от "Вест ауто" няма да работя!
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      На празник не се работи. На личен празник, съвсем!
      Е, разбрал си го по трудния начин.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Деди, днеска трябваше да скаро-бириш и ракио-салатиш! Хич не се оплаквай....Писали сме заедно с Божко....
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          На празник не се работи
          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Деди...Писали сме заедно с Божко....
          Не е баш така, "сивата" икономика нямаме заплати, пенсии и болнични, но трябва да ядем поне веднъж на ден, а имам и кучета......
          П.П.Някой от "метълите" ще ми каже ли на около 60мм отвор( на ръкава на моста), колко трябва да е външния диаметър на лагера за да се набие на студено и да държи?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            и решавам - повече с части купени от "Вест ауто" няма да работя
            !
            Подкрепям напълно от личен опит!

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от M
              Здравей Дядо владо наскоро си взех гранд 4.7 2000г. куадра драйв та искам да попитам със какъв заден диф. е.Мерси Предварително
              ......аз ли оглупявам и не разбирам какво ме питат
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                ... П.П.Някой от "метълите" ще ми каже ли на около 60мм отвор( на ръкава на моста), колко трябва да е външния диаметър на лагера за да се набие на студено и да държи?
                Не знам какъв ти е конкретният повод за въпроса, но на Dana 35 на WJ е съвсем нормално външната черупка на лагера да влиза съвсем свободно в ръкава, без да е необходимо да се набива.

                А Вест Ауто, Скорпион-ите и т.н. (както, между другото, и немците от ASР-Eberle) внасят преди всичко по-евтини части, което (в частност за лагерите) включва и прекалено китайски варианти. При пазаруване на части е добре човек да е доста наясно какво точно му трябва, защото търговците работят по разни каталози на производители на чарколяк, в които се случват немалко грешки. Отделно, дето в някои случаи има разлики между частите за един и същи модел, но от различни години ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Това трябва да е полуразтоварена полуоска от дана 35, тоест със С клипс.
                  Владо, набутали са ти ремонтен лагер с всички произлизащи от това работи ...
                  Ако не са те предупредили, че е "ремонтен", ходи им го върни.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Не е баш така, "сивата" икономика нямаме заплати, пенсии и болнични, но трябва да ядем поне веднъж на ден, а имам и кучета......
                    П.П.Някой от "метълите" ще ми каже ли на около 60мм отвор( на ръкава на моста), колко трябва да е външния диаметър на лагера за да се набие на студено и да държи?
                    В зависимост от натоварването и вида на лагера натяга е различен , ако е това за което си мисля (ролков радиален лагер) от +0,05 мм до около +0,15 мм ако е над ще е трудно на ръка (без преса) .
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Не знам какъв ти е конкретният повод за въпроса, но на Dana 35 на WJ
                      На WJ го знам, там е с топлонабита втулка отзад на лагера,той е цял и т.н, а това е ZJ полуоската е част от лагера.......... Въпроса е за обогатяване на общата ми "метъл" култура. Не съм учил порядъка на допуските при такива сглобки

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Това трябва да е полуразтоварена полуоска от дана 35, тоест със С клипс.
                      Владо, набутали са ти ремонтен лагер с всички произлизащи от това работи ...
                      Ако не са те предупредили, че е "ремонтен", ходи им го върни.
                      Принципно е Дана 44 (ZJ 5.9) ама се та`а. с клипс е.
                      Не съм го купувал аз, а и аз да бях, не мога да го върна заради ваденето с "Чуко и телподаващото"
                      Не бях виждал така направен и първоначално ми хареса, преден и заден семеринг, външен канал с вторично уплътнение, цял детайл (сглоби с един удар и забрави). Премерих как ляга на полуоската (без да съобразя къде) и дълбочините на засеците на моста и детайла дали съответстват. Ба`х го у "ремонтния" лагерува във въздуха.
                      Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                      от +0,05 мм до около +0,15 мм ..............(без преса) .
                      Аха мерси.......пък преса ще измисля ако трябва
                      Последно редактирано от дядо владо; 22-09-15, 17:35.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Правилния лагер + семеринг и готово, от другата страна също не е съвсем сухо и за това решавам да сменя само семеринга.


                        При демонтажа се оказва че другата полуоска би поела "ремонтния" лагер
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05822.JPG
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5682974
                        .....ама има язви там където би трябвало да легне, та пак ще е греда, но не това ми е проблема.
                        При демонтажа се открива нов проблем който обаче трябва да реша
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05821.JPG
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5682975
                        от къде да намеря строшените пружини на ЛСД-то, някой да има?
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Докато си чакам пружинките на дифа, бърз монтаж на нещо рядко срещано - лифт кит 1.5 инча.
                          Обикновено тук се правят грандомански работи, 3-4-5 че и повече инча лифт, а междиките вълци ги яли,...
                          .... но ако вземе един нормален "Черококорко" (джип Либърти или KJ) ..........
                          Предните пружини и зад тях амовете
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05824.JPG
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5683851
                          Задни амортисьори и пружини
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05825.JPG
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5683849Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05826.JPG
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5683850
                          и накрая резултата, почти невидим лифт
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05827.JPG
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5683853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05828.JPG
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5683852
                          и 235/70/15 гумичките малеят..........
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Тия Хаспирини, наистина са леко като за смехурко.

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              ....нещо рядко срещано - лифт кит 1.5 инча.
                              .... но ако вземе един нормален "Черококорко" (джип Либърти или KJ) ..........
                              Предните пружини и зад тях амовете

                              и 235/70/15 гумичките малеят..........
                              16" требва да са гумите оригинално.
                              Откъде тоя лифт-кит, че тук във форума дълги години битуваше убеждението, че отпред лифт само с подложки, пък по-дълги прОжини - само отзад ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                16" требва да са гумите оригинално.
                                Откъде тоя лифт-кит, че тук във форума дълги години битуваше убеждението, че отпред лифт само с подложки, пък по-дълги прОжини - само отзад ?
                                От "Айрън мен"
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X