Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    Аз в града мотора не карам, защото знам какво ще ми се случи един ден, не че в гората съм застрахован де. Но се чудя защо като съм с колелото, 50% от бабаитите на 4 гуми, ме гледат в очите и ми секат пътя, и като им направя знак с ръка ме гледат с такова удивление ...... а за тия пък които изобщо не ме виждат да не говорим. И аз карам автомобил, ама все пак се опитвам да спазвам някакви норми на пътя.
    Краси, как си караш колелото? С каска и със светоотразителна жилетка? Или както ти е удобно? Караш ли по пътя? Правилно ли се престрояваш? Чакаш ли на светофара или минаваш напреко през пешеходната пътека... просто защото 100% от велосипедистите, които срещам, задминавам, спирям рязко за да не ги блъсна... не ги спазват правилата. В България е забранено да се кара колело по тротоара и пешеходните пътеки и зони? Е хубаво колата не минава, защото има колчета, но колелетата минават... Искам да има хора в тази страна, които да глобяват честно и неподкупно водачите на МПС (включая мотористи, мотопедисти и тия с кош ), както и каруцари, велосипедисти и пешеходци. И да не ме съдят ако сгазя някой пешеходец на 70-80 години прескочил преграда 1,20 м за де не мине през подлеза, както и велосипедиста който рязко от крайна дясна изведнъж ми сече пътя по пешеходна пътека - не слизайки от колелото... Пък на МПС водачите им искат всякакви отговорности и по 20 лв за добър ден... не съм навит. И не приемам жалби докато няма равноправие. Те и жените искаха да се еманципират, били като мъжете - сългасен съм... всички сме от майки раждани... да но ги изненадаха, както привилегиите така и отговорностите... пак трябало да се съобразяваме с нежния пол... аман от дискриминациии навсякъде. Трябва да има ред!

    Утре ще дам на жената телефона да снима всички велосипедисти, докато карам за работа и обратно. Убеден съм, че няма да видя нито една жилетка, стопове, мигащи светлини, калобрани, каски, фарове и каквото там трябва да има. Всички карат едни драг марки... дето и за в гората не стават. Майсторите на велосипеда си транспортират колелетата я на покрива я на специална стойка отзад... всичко останало са я тарикати, я безотговорни хора с образование и нехайно отношение към собствената си безопастност.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

      Цялата държава ни е такава. 80% от хората само мрънкат и викат ама знаеш ли как е на запад, докато си изхвърлят кутията от цигари през прозореца на колата.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        Цялата държава ни е такава. 80% от хората само мрънкат и викат ама знаеш ли как е на запад, докато си изхвърлят кутията от цигари през прозореца на колата.
        Чувал съм как е на запад, виждал съм даже. Обаче като идат сънародниците ни там са много прилежни във всичко, а тука системата е "баце я съм велик... дръж 20 кинта... мене куршум ма не лови... това на мен нема да ми се случи..."

        Манталитет!
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

          Като сме почнали с темата колоездене и пътна култура - нямаме я! До толкова я нямаме, че в чужбина може и да си докараме такива неприятности, че.... Давам пример - Холандия, Австрия, Германия. Знаете, че са обособени платна за велосипедисти както на пътя, така и по тротоарите. Отнасял съм го и в двата случая негодуванието /и като пешеходец, и като автомобилист/. Само първия път де, докато асимилирам кое за какво е направено. Но винаги се отпускаш в малките градове, а там трафика на велосипедистите не е по-малък и си е направо опасно, ако не внимаваш.
          Та прави сте - нямаме навиците и културата да пазим ближния, ама и доста неща като ги видиш за пръв път, просто са толкова различни от това с което си свикнал, че..... Съвсем друг е въпроса, че и ближния, ама въобще не пази себе си, а за другите да не говорим!
          Шапка им свалям за организацията, но и за културата на движение и уважение един към друг. Няма значение кой какво кара /кола, джип, колело, мотор, супер мощен мотор, камиони от тия дългите в Швеция, дето са над 20 м. и т.н./. Бил съм свидетел как паркинг с има няма 5 000 автомобила след хокей мач в зала за 16 000 човека при поледица се опразва за има няма 10 мин. Това като го видя в България и ще повярвам, че ша са опрайм.
          До тогава да се пазим ние и Бог да ни пази...

          ПП - късно видях от кога е мнението /преди повече от 4 месеца/, но си мисля, че и с идването на зимния сезон има от какво да се пазим - отново...
          Последно редактирано от ISG; 09-11-11, 16:00. Причина: заплеснат читател на форума
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
            Чувал съм как е на запад, виждал съм даже. Обаче като идат сънародниците ни там са много прилежни във всичко, а тука системата е "баце я съм велик... дръж 20 кинта... мене куршум ма не лови... това на мен нема да ми се случи..."

            Манталитет!
            Аз пък затова уважавам Ориента, и начина на движението им. Хиляди мотопедки, които са навсъкъде. Като искаш да ти е комфортно в Джип, примири се с това, че някой с малки мотопедки ще те изпреварва, отляво и отдясно.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

              Е добре де хора , в Италия и Испания това лято ми се взе ъкъла от мотористи.
              То не беше бутане то не беше чудо ... навсякъде са. В центъра на Барселона светва червено и поне 3ма на светофар скачат от моторите и ги избутват по пешегодната пътека до другия светофар където продължават заедно с движението.
              Сигурно и там стават много проишествия но шофьорите на колите сякаш са по-предпазливи.
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                Колеги, пиша в темата, защото май най-после иде пролет.

                Моторите, особено тази събота и неделя, отново ще излязат на шосетата. Спрените заради снега коли от "летните" шофьори също.

                Молба към мотористите - момчета ние гледаме да ви пазим, но и вие ни пазете! Не мога да пазя моторист, който минава с 50+ км. в час покрай мен, а аз карам с 90-100.
                Никой не ми е изкарвал акъла така, както прелитащ в буквалния смисъл на думата моторист. Малко кривване от него или от мен и........ все някой от нас няма да стигне там за където е тръгнал.
                Ще излязат и летните шофьори, дето цяла зима не са карали и навиците им са достатъчно закърнели!

                Та с две думи както е писано в началото на темата:

                Карайте разумно, гледайте в огледалата, използвайте всички възможни безопасни начини, за да стигнете там за където сте тръгнали!
                Дето се казва - да се пазим ние взаимно, че да ни опази и Бог!
                Nothing comes from nothing...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X