Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

    Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
    Стига с тоя алкохол, той не е проблем. Ако имаш глава на раменете, щом си пийнал ще караш два пъти по-внимателно и бавно. Всичко идва от нашия Български манталитет, че щом обстановката е празнична и газта трябва да е до ламарината.
    Колега алкохолът променя положението на главата - вече не е на раменете. Човек придобива смелост и безразсъдство. Вярвай ми никой от "статистиките", който е пил не се е качил в колата с ясното съзнание, че това му е било последното пиене. Всеки си мисли, че на него това няма да му се случи.

    Така, че колеги призива е да не пием за да не сме в статистиката, а бавното каране ще ни помогне друг да не ни вкара в нея.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #17
      До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

      Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
      ..инициативата е много добра..и аз съм ЗА
      ..само че...истината е че.. ..ще загинат хора и то не един..и всички тук го знаем
      ..както знаем че и ..рано или късно и на всеки един от нас ще му дойде "редът" ..

      ..затова и ..не е лошо и да се замислим..какво всъщтност ще празнуваме тия дни .. какво е отношението ни към него -дали това е просто поредната причина да се ..понапием и развеселим..или има и нещо друго
      Добре разбирам какво казваш (поне така мисля) - но като теглиш чертата всичко е до отговорност - или са я възпитали в теб, или не...

      П.С. С това не казвам всички да се правим на "призрачни ездачи" - напротив - пиенето си е пиене, карането е каране! Като стана въпрос за пиене - не пия освен на специални случай... а за мен единствения специален случай е 15 Ноември - тогава е роден синът ми. Така, че за мен въпроса с напиването просто не стои.

      П.П.С. Това направо на цял роман се обърна
      Последно редактирано от господин никой; 25-04-08, 11:03. Причина: typo...

      Коментар


      • #18
        До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

        +Много.

        Всъщност моя призив е:
        Без излишни рискове на пътя. Независимо какви. Прекалено бавното каране също е опасно.

        Мислете с главите си. (горните, за които имат повече от една )
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ... Прекалено бавното каране също е опасно.
          ...
          Само с това не съм съгласен. На магистрала е забранено, за да не объркваш другите. Иначе - скоростта на квадрат си казва тежката дума.

          Коментар


          • #20
            До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

            ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ КОЛЕГИ!!!

            И НЕКА всички НАС да ги запомним, като ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...Иначе - скоростта на квадрат си казва тежката дума.
              Ако се треснеш ти. А ако те измлати някой отзад, или се нервира че караш бавно и направи някоя глупост на неподходящо място?

              Както и да е...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                Присъединявам се към призива на Гере и останалите колеги.

                Весели празници на всички.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #23
                  До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                  Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
                  Стига с тоя алкохол, той не е проблем. Ако имаш глава на раменете, щом си пийнал ще караш два пъти по-внимателно и бавно. Всичко идва от нашия Български манталитет, че щом обстановката е празнична и газта трябва да е до ламарината.
                  Точно в този манталитет е проблема. Всеки си мисли, че дори да е пил може да е достатъчно внимателен. Алкохола обаче забавя реакциите, намалява зрението, приглушава слуха... Наистина на теория колкото и да си пиян, ако внимаваш достатъчно можеш да минеш достатъчно бавно и безопасно по който и да е маршрут, но само при едно условие - да си сам на пътя. Защото когато другите участници в движението не са пили и карат нормално, то за теб(поради отслабените ти реакции, зрение и слух) те все едно се движат с превишена скорост и може да не успееш да видиш някой на време. Така че алкохола си е проблем, дори да си най-внимателния шофьор. Дори една бира оказва известно влияние(въпреки че толкова си позволявам като съм с кола), пробвал съм си рефлексите преди и след и разлика определено има(пък иначе доста нося на пиене). Още по-лошото е, че разликата почти не се усеща от човека без тестове... защото алкохола е притъпил чуствителноста към тези неща.
                  Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 25-04-08, 15:49.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                    В ЕС България сме на едно от първите места по голям процент автомобилни катастрофи за населението и е добре тези призиви да не са само през празниците
                    Весели празници!

                    Коментар


                    • #25
                      До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                      Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                      Обикновено по Великден и Гергьовден винаги стават големи сакатлъци по пътищата!

                      МОЛЯ ВИ, КАРАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО, за да се срещаме отново!


                      Напълно подкрепям призива на колегата gere !!!
                      Весели празници на всички и от мен!!!
                      Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 25-04-08, 19:09. Причина: оправен цитат
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #26
                        До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                        умната мом4ета весели празнитси

                        Коментар


                        • #27
                          До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                          желая ви Късмет, че той най-много може да ви потрябва
                          Никой не кара Неразумно, всички караме Прекрасно и Безопасно То ако някой осъзнава че кара Идиотски надали ще го прави (все пак неговият Живот е на карта), така че с призиви надали ще стане нещо, та Късмет на всички!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                            Всичко написано до тук от колегите е от хубаво по-хубаво така че няма какво да добавя.Само с tangra не съм съгласен.
                            [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                            [/LEFT]
                            [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                            Коментар


                            • #29
                              До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                              пожелавам весели празници на всички,а който пътува лек и безавариен път

                              Коментар


                              • #30
                                До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                                И мен ме трогна посланието .....само преди година и малко си бех направо с единия крак там дето на никого не пожелавам да ходи ама ми се размина пострада сестра ми слава богу всичко се оправи така,че опичаите си акъла,че после е страшно чак не ми се мисли.Аиде със здраве и весел празник на всички.

                                П.п Много обичах да давам газ и сега пак обичам ама само по полето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X