Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Подобрена стратегия: Когато пия, пия толкова, че не мога да се добера до кормилото. Така е сигурно.
    А ако има въздържатели? Те не могат да я ползват тази стратегия - това е дискриминация

    Иначе напълно подкрепям инициативата, но проблема не е само в пиенето, а и в общата некомпетентност на шофьора, както и в чувството "е, то на мен ли ще се случи"... Поне трима-четирима мои съученици са си купили книжките след като са били скъсани, като всичките от тях се удариха някъде (единия даже помля ТЛК-то на баща си, което беше сравнително ново - 2 години)...

    Но то некадърността е като пиянството - усилия има, но работа - никаква...
    "That is not dead which can eternal lie,
    And with strange aeons even death may die."
    ~H. P. Lovecraft

    Коментар


    • #77
      До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

      Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
      А ако има въздържатели? Те не могат да я ползват тази стратегия - това е дискриминация
      ...
      А, нямам нищо против въздържателите. Самият аз пия веднъж годишно.

      Коментар


      • #78
        До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

        Колеги, връщам се отново към темата, повдигната от колегата Gere.
        Вече е втората половина на месец юни, т.е. започва активния почивен сезон. С повишаването на температурите се увеличават и пътнотранспортните произшествия със загинали и ранени поради несъобразена скорост, неправилно изпреварване и отнемане на предимство. Отново призовавам всички, както вече утвърдените участници, така и "новодошлите" през последните месеци колеги - спазвайте правилата за движение и се опитвайте да го "предавате" и на познатите си.
        Тук поставям и един линк към специализиран сайт, разработен под наслов "Аз спасявам живот. Инициатива за пътна безопасност 2007 - 2010 г." http://bezopasnost.bg/ В него ще откриете информация за различни програми и международни инициативи, посветени на безопаността на движение по пътищата.
        И нека всички да допринесем за повече толерантност и спокойствие на пътя.
        Поздрави.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #79
          До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

          да споделя мои наблюдения....
          живея си повечето време на вилата.тя е точно на подбалканския път (с.Саранци). къщата ми е първата след табелата. та там скоростта трябва да е 50... спазват я едва около 5 процента.(броил съм колите със видимо висока и съответно нормална на око скорост) повече от 50 процента със сигурност се движат със повече от 100-120 км/ч.затова и там около бензиностанцията на Петрол сигурно е едно от ''най-богатите'' места на полицаите.
          та сега да порицая и някои съфорумници: виждал съм доста подготвени за оффроуд машини да профучават доста бясно...
          ама се пазете че ше ви снимам и ще ви публикувам тук да ви порицаят ;-).
          а иначе сте добре дошли ама на кафе кат минавате оттам...а за навигаторите може и бира...
          висете отпуснато

          Коментар


          • #80
            До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

            С риск да стана досаден, отново ще се обърна към всички колеги с призив за повече култура и по-малко "надпревара" на пътя.
            Последният случай, при който от този живот си отиде цяло семейство, е показателен за това, че независимо от марката, модела и възможностите на автомобила/ "джипа", всички сме уязвими. Разберете, няма "недосегаеми".

            При катастрофа загина цяло семейство на автомагистрала "Тракия"

            Зверска катастрофа погуби 3-членно семейство

            Още колко жертви трябва да се дадат на пътя, за да се вразумят някои водачи?

            Пожелавам на всички да пристигате живи и здрави там, за където сте тръгнали.
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • #81
              До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
              С риск да стана досаден, отново ще се обърна към всички колеги с призив за повече култура и по-малко "надпревара" на пътя.
              Последният случай, при който от този живот си отиде цяло семейство, е показателен за това, че независимо от марката, модела и възможностите на автомобила/ "джипа", всички сме уязвими. Разберете, няма "недосегаеми".

              При катастрофа загина цяло семейство на автомагистрала "Тракия"

              Зверска катастрофа погуби 3-членно семейство

              Още колко жертви трябва да се дадат на пътя, за да се вразумят някои водачи?

              Пожелавам на всички да пристигате живи и здрави там, за където сте тръгнали.
              Скоро карал ли си по автомагистрала Тракия?Три пъти седмично без уикендите пътувам до Пловдив или Асеновград.
              Вече не може да се кара нормално по нея именно заради ей такива като този с джипа.Караш с 100 в дясната лента и от бавни машини се налага постоянно да изпреварваш.Караш с 120 в лявата и постоянно ти свирят святката и какво ли не разни нещастници с джипове мерцедеси, бмв-та.Караш с 140-150 в лявата лента и положението е същото.Сигиурна трябва да пробвам с 300 за да не ми святкат и натискат.
              От 1 месец се отказах от магистралата, на Ихтиман слизам на стария път и от там - по-спокойно и по-бавно.
              Гледам случая и ми е жал за детето......само за него!!А оня дето е бързал с непобедимия джип.......той е стигнал за там за където е бързал.За него ми е все едно!
              Дано да има място на което ще отговаря за безотговорноста към семейството си.
              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

              Коментар


              • #82
                До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                Дано да има място на което ще отговаря за безотговорноста към семейството си.
                Дарвин е жив в сърцата ни!

                Коментар


                • #83
                  До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                  Лоша работа, като гледам на автомобила му е здрава предна дясна гума. Това изключва спукване или блокаж, тоест няма технически проблем, предизвикал катастрофата.
                  Остава грешка на водача.
                  ДЖИПОВЕТЕ НЕ МОГАТ ДА ЗАВИВАТ ВНВЗАПНО - КАКВИТО И ДА СА !
                  Не е лощо да запомним това.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #84
                    До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                    http://news.ibox.bg/news/id_208207266
                    Я бързо който е виновен да си признае

                    Коментар


                    • #85
                      До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                      Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                      http://news.ibox.bg/news/id_208207266
                      Я бързо който е виновен да си признае
                      Нещо не ми се връзва - според мен това е китайския вариант на 4Runner. Ако не е спуснат внимателно щеше да се обърне, като едното нищо. Някой му го е направил нарочно.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #86
                        До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                        Според мен човека просто е късметлия.Колата ще я изтеглят привечер за по-малко зяпачи.

                        Коментар


                        • #87
                          До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                          Искал е да посърфира по реката )
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #88
                            До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                            Пък един добре известен ТВ водещ (Иван Христов - "Сблъсък", "Мюзик айдъл" и др.), явно е искал да изхвърли боклука:

                            http://www.dnes.bg/article.php?id=55440

                            http://dnes.dir.bg/2008/08/08/news3273613.html

                            То, че си попийва - всички го знаем, но поне да не шофира.
                            Не върви на добре обществото.
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #89
                              До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                              То, че си попийва - всички го знаем, но поне да не шофира.
                              Не върви на добре обществото.
                              И не само си пийва...

                              Коментар


                              • #90
                                До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                                Писах, писах, ама днес нещо РС-то и сървърите са против мен и май го изтриха. За това ще пиша пак и се извинявам ако предното ми мнение се появи някъде не на място.
                                Отговарям на колегата "Ник Николов" за катастрофата с "Ровъра" на база ученото от мен във военно въздушното училище, опита който имам и някои теми във форума.
                                През 94г. се сдобих с чисто нова "Опел Астра" със спортен мотор.
                                Много бързо открих, че при скорост над 150км/ч. шибидаха неможе да се свали и прибере в купето отвътре с ръчката. Обтичащия колата въздух създаваше такава подемна сила, че той си седеше на мястото като залепен.При 180км/ч. същата сила ставаше толкова голяма, че колата проявяваше желание да лети, а не да върти гуми по асфалта. Ако обаче не бях сам, с четири колеги на същия път същата кола постигаше над 200, а по нанадолнище и с попътен вятър 230км/ч. Аеродинамичните сили почти не ги споменават ( освен коефициента на челно съпротивление "Сх") а те са страшно силни при бързо каране. Случвало ми се е подскачащо по неравностите празно бусче "Деу Дамас" при 90 км/ч. да "легне" от вятъра на насрещен тир.(за щастие без травми)
                                Като си спомним че "А" класата на мерцедес дълго време не излизаше на пазара именно поради склонност над 80-90 да се търкаля почти без причина, друга възможна причина за катастрофата е "вродена" конструктивна грешка при новите "Ровъри" които на български път над определена скорост да стават нестабилни. Размисъла е продиктувано и от темата "Оцелях" във форума "Ровър" за безпричинна катастрофа на прав път. И пак във връзка с нея. Да е жив и здрав пусналият темата и приятелката му която е катастрофирала но като се зачетох се сетих за нещо което бях учил, забравил, преживял и сега сигурно ще помня дълго. По принцип се отнася за пилотиране в облаци, но на земята е сходно. При скорост над 120 зрителното ни поле от около180 градуса започва да се стеснява. При 180-200 то е вече около 45гр. само напред. В условията на стеснявашо се зрително поле, ако се загледаме в осевата линия ( но само в случай че е пркъсната, "пунктир") в зависимост от много индивидуални и външни фактори може да изпаднем в хипноза. Стискаш кормилото, гледаш напред съсредоточено, но не управляваш и този до теб неможе да разбере че те няма докото не трепнеш и се "събудиш" или не рухнеш върху управлението.....после недоучили полицаи - несъобразена с пътните условия скорост или като в онзи стар виц: "....на ТРЕ на ТРИ на ТРУ абе пиши на платното!"
                                На мен лично ми се случи след повече от 1000км каране в средата на четирилентова магистрала при скорост около 90 км/ч.
                                От този изключително опасен и крайно индивидуален като проявление ефект се спасяваш просто като раздвижиш очи или тяло шофирайки и не позволава на пътя да ти "грабне" вниманието.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X