Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

    Напълно подкрепям Колегата .Винаги съм бил против високата скорост.Наистина нашите машини са доста страшнички и добре защитени.Но е хубаво да дадем пример и на останалите с прилично шофиране.МНОГО ДОБРЕ.ОТЛИЧЕН.
    sigpic

    Коментар


    • #32
      До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

      Колеги, току що се прибирам от младост посока Люлин.... за тези 10 км. имаше 3 катастрофи а мен 2 пъти ми взеха предимството.... просто хората са пощурели днес. Затова вслушайте се в Гере и си имайте едно наум и карайте с повишено внимание.
      Весели празници на всички.
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

        Весели празници на вас и вашите семейства. Карайте разумно и бъдете живи и здрави!
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #34
          До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

          Подкрепям 100%
          Весели празници и от мен!!!!
          Нека всички пътуващи да се приберем обратно живи и здрави.

          Поздрави за всички!
          Garmin Nuvi 860 T

          Коментар


          • #35
            До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
            Точно в този манталитет е проблема. Всеки си мисли, че дори да е пил може да е достатъчно внимателен. Алкохола обаче забавя реакциите, намалява зрението, приглушава слуха... Наистина на теория колкото и да си пиян, ако внимаваш достатъчно можеш да минеш достатъчно бавно и безопасно по който и да е маршрут, но само при едно условие - да си сам на пътя. Защото когато другите участници в движението не са пили и карат нормално, то за теб(поради отслабените ти реакции, зрение и слух) те все едно се движат с превишена скорост и може да не успееш да видиш някой на време. Така че алкохола си е проблем, дори да си най-внимателния шофьор. Дори една бира оказва известно влияние(въпреки че толкова си позволявам като съм с кола), пробвал съм си рефлексите преди и след и разлика определено има(пък иначе доста нося на пиене). Още по-лошото е, че разликата почти не се усеща от човека без тестове... защото алкохола е притъпил чуствителноста към тези неща.
            Разбира се, че алкохола има влияние, но не мисля, че е най-големия виновник за "войната по пътищата" Просто ние сме си такива, щом дойдат празниците и настроението се вдига, започваме да се чувстваме недосегаеми, велики и безгрешни. Започваме да се доказваме, колко сме по-по-най и винаги с агресия по улиците, магазини, баровете и най-често като се качим в колата и започнем да показваме колко бързо може да караме или, ако сме на масата колко носим на пиене. Докато започнем да приемаме автомобилите като превозни средства, а не като нещо с което да покажем колко сме велики, все повече ще се увеличават мраморните плочи краи пътищата.

            Коментар


            • #36
              До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

              Подкрепям 100% инициативата.
              Весели Празници на всички!
              ________________________________________________________________________________________
              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

              Коментар


              • #37
                До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                Благодаря за напомнянето ,заставям дотеб и тази молба с пожелание за весели празници ПОЧИНЕТЕ си от шофирането ако е възможно
                Око за око и светът ще ослепее

                Коментар


                • #38
                  До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                  Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
                  Разбира се, че алкохола има влияние, но не мисля, че е най-големия виновник за "войната по пътищата" Просто ние сме си такива, щом дойдат празниците и настроението се вдига, започваме да се чувстваме недосегаеми, велики и безгрешни. Започваме да се доказваме, колко сме по-по-най и винаги с агресия по улиците, магазини, баровете и най-често като се качим в колата и започнем да показваме колко бързо може да караме или, ако сме на масата колко носим на пиене. Докато започнем да приемаме автомобилите като превозни средства, а не като нещо с което да покажем колко сме велики, все повече ще се увеличават мраморните плочи краи пътищата.
                  Кои вие? За пияни причинили катастрофи чета по цял свят... Та може би всъщност говориш за хората, които мислите, че алкохола не пречи да се шофира? Не ги отъждествявай с българите, моля те! Нито всички(дори болшинството) от живеещите в България мисли така, нито пък само тук има черни овце. Не си приписвай твоите идеи върху цял народ!
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    Кои вие? За пияни причинили катастрофи чета по цял свят... Та може би всъщност говориш за хората, които мислите, че алкохола не пречи да се шофира? Не ги отъждествявай с българите, моля те! Нито всички(дори болшинството) от живеещите в България мисли така, нито пък само тук има черни овце. Не си приписвай твоите идеи върху цял народ!
                    хехехе болшинството не мислели така. Може и да не мислят, но го правят, дори и несъзнателно. Ако не беше така нямаше да сме на челна позиция в Европейската статистика. Вярно е, че черни овце има навсякъде, но при нас маи черните са повече от белите.
                    Също казвам отново, че алкохола оказва влияние, но не е най-големия фактор за смъртните случай по пътищата. Голяма част от тези, който се трепят по пътищата с алкохол в кръвта, то биха се претрепали и ако не са били пили. Просто карат като ненормални, без зна4ение пили или не. Като прибавиш и алкохола, който оказва влияние на шофирането и останалото го знаем.

                    Коментар


                    • #40
                      До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                      Весвли и светли празници и само приятни емоции. Планирайте предварително пътуването, маршрут, разписание, почивки и т.н. Тръгнете на време и не бързайте за да стигнем всички на време.
                      от мен и Мими на 8 м.

                      Коментар


                      • #41
                        До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                        Присъединявам се на 100% към апела на колегата gele, нека не бързаме, нека сме разумни, нека не избиваме комплексите си или качваме адреналин с бързо, рисково и застрашаващо живота (особено на другите) шофиране. Нека всеки един от нас допринесе с личния си пример за разумно шофиране.

                        Весели празници!

                        Коментар


                        • #42
                          До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                          Хубав призив дано само да хване дикиш!

                          ...ама не вярвам
                          алкохола не е най-големия виновник за положението по пътищата проблема основно е в задкормилното устройство а то за съжаление май ще си е същото празници непразници!
                          born to be wild
                          Кольо Ковачев

                          Коментар


                          • #43
                            До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                            Привет!
                            Здравейте приятели.
                            Хубав призив и навреме...поткрепям го...
                            Желая на всички весели и щасливи празници.
                            Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                            .................................................................................................
                            Е. Абу

                            Коментар


                            • #44
                              До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                              Напълно съгласен!

                              Весели празници
                              Те т'ва е Баце...

                              Коментар


                              • #45
                                До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                                Първоначално публикуван от tangra Преглед на мнение
                                хехехе болшинството не мислели така. Може и да не мислят, но го правят, дори и несъзнателно. Ако не беше така нямаше да сме на челна позиция в Европейската статистика. Вярно е, че черни овце има навсякъде, но при нас маи черните са повече от белите.
                                Също казвам отново, че алкохола оказва влияние, но не е най-големия фактор за смъртните случай по пътищата. Голяма част от тези, който се трепят по пътищата с алкохол в кръвта, то биха се претрепали и ако не са били пили. Просто карат като ненормални, без зна4ение пили или не. Като прибавиш и алкохола, който оказва влияние на шофирането и останалото го знаем.
                                Карат, защото знаят, че като ги хванат ще се разминат с няколко лева рушвет. Иначе и на германеца му се иска, ама го е шубе у дома. Гледал съм ги тук като дойдат, прословутата немска дисциплина изчезва, като с магическа пръчка... Нищо общо няма с човека и манталитета, не сме много по-различни, просто сме безнаказвани. Инциденти в повечето случаи стават при грешка и от двете страни, няколко пъти ми се е случвало както си карам бавно и разумно, да избягвам на косъм от някое летящо камикадзе, ако дори в един от тях бях пил и реакцията ми беше закъсняла с част от секундата, то сериозното произшествие нямаше да се размине, въпреки цялото ми внимание. Да, прав си, че доста от задкормилните устройства са много опасни, така че няма нужда да ги подпомагаме, като се напиваме. Колкото до манталитет... виждал съм идиотско каране от коли с всякаква регистрация в България, докато в чужбина забелязвам предимно много внимателно каращи българи. Не е само до манталитет явно... всичко си е от чуство за безнаказаност.
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X