Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

    Присъединявам се към призива на Гере!
    В близките дни всеки тръгва нанякъде.
    Нека бъдем внимателни и толерантни на пътя!
    Да опитаме да си спестим главоболия!

    Весели Коледни и Новогодишни празници!

    Коментар


    • #92
      До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

      Точно тази тема търсих,но не можах да се преборя с търсачката


      Весело изкарване и прочетете първия пост за тези които не си го спомнят.

      Коментар


      • #93
        До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

        Отново повдигам темата,дано не се натрапвам,но просто мисля че колкото повече хора я видят ще се замислят

        Коментар


        • #94
          До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

          Една година по-късно, след откриването на темата и отново на връх големия християнски празник Великден и аз призовавам за внимателно шофиране, по вече тесните за съвременния трафик пътища. Нека бъдем по-търпеливи с по-бавно движещите се ППСта на пътя и не предприемаме рисковани изпреварвания, за да си пишем тук и за напред!

          Христос воскресе.

          Коментар


          • #95
            До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!



            Съжелявам, че ви давам да гледате това клипче, точно преди празниците, но смятам, че момента е подходящ за призив към толерантност на пътя, особено при наближаващите неблагоприятни пътни условия!

            ПП. Особено впечатление ми направи катастрофата при която само едното момче не си беше сложило колана на задния ред и с тялото си уби всички останали.
            Последно редактирано от Petyr; 10-12-09, 16:23.

            Коментар


            • #96
              Февруари месец трима роми в опел астра ми отнеха предимството и за да не ги ударя странично,въпреки,че беше мокро шосето и да използваш спирачка не беше най уместо,нямах избор и го направих.Колата се завъртя буквално като пумпал,след два пируета,прескочих два бордюра и застанах срещу посоката от която идвах.Прелетях на магия покрай уличен стълб и едва не отнесох две спрели коли,резултата беше откъснат ляв носач и две гуми плюс джантите извън строя.А ромите дори не спряха.Понеже това стана в района на автосервиз,след около 10 минути опела и те се върнаха да оставят некви части.Те дори небяха разбрали какво са направили и дори са останали със впечатлението,че съм използвал ръчна спирачка за да вляза по интересно в сервиза/...а аз просто от там минавах,не съм имал работа в този сервиз/...и т.н.Оказа се,че рома-шофьор дори не е имал годините,та камо ли книжка.От този ден ,до ден днешен аз несъм същия шофьор,какъвто бях.Остана един страх,незначителен,но случая промени много вниманието ми при шофиране.

              Всеки Божи ден си давам сметка,че можеше да стане непоправимото!А моята вина беше,че предпочетох този път,като по пряк.Случая приключи за рома с акт,който естествено не е платен,а той отдавна е в Гърция,на гурбет.Може би е забравил вече,че тази година,февруари месец е щял да отнеме човешки живот,моя или неговия или на неговите спътници.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Goblin; 10-12-09, 18:12.
              HUSGVARNA 630 SMR
              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

              Коментар


              • #97
                До: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                Здравейте, Колеги! Задават се големи християнски празници. Много почивни дни. Знам, почти всеки пътува насам - натам. Настроението е приповдигнато... Знам, че повечето хора тук са много готини и много опитни зад волана. С повечето не се познаваме лично, но Вашата компания е много ценна и приятна за мен! Не бих искал да се окаже, че някой е влязъл в "празничната" статистика. Не бих искал да чета тъжни новини! Не ща да гледам снимки на смачкани ламарини ако не са от приятни разходки из гората. Знам, че караме много здрави, сигурни и накичени с ролбари и какво ли не коли, ама много ще ми е криво и ако на някой уважаван от мен колега и приятел му прикачат зловещото прозвище "убиец" само защото решил да стигне по-бързо...

                Обикновено по Великден и Гергьовден винаги стават големи сакатлъци по пътищата!

                МОЛЯ ВИ, КАРАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО, за да се срещаме отново!

                Весели празници!
                Подкрепям напълно,и опреснявам!
                Дори да сме пили,приятели,вярвам че всеки един от нас може да се справи с неочакваното или наложително качване зад волана.Както казва Ясен-БАВНО!
                Аз ще добавя:умната и - по черно!
                Оше веднъж- честит Празник и да сме здрави и живи всички Българи!

                Коментар


                • #98
                  В памет на поредния моторист загинал по родните пътища !!!




                  Как може беее как може такова нещо, тея тъпи (с извинение автомобилисти) как може.....ума ми не го побира има няма почти всеки ден се чува за нещо подобно, извинявам се ако има вече има пусната тема по въпроса,но не можах да се въздържа....какво повече искат от нас не ни виждат не ни чуват...а по форумите само плюят мотоциклетистите, защо никой не каже 2-3 думи за автомобилистите, който отнемат предимството на всичко живо що се движи по асфалт и не само.... срамота..... направо не знам какво да кажа ..... Лека му пръст на човеча .... засрамете се м*мка му, всеки носи отговорност на пътя...

                  за 1 седмица за малко да стана жертва на ПТП челен сблъсък с тир по вина на тираджията заради неправилно изпреварване както и на автомобилист неползващ страничните огледала по предназначение,а най-вероятно позващ ги за визия на автомобила мислете преди да правите маневри да му се невиди нищо не ви коства да погледнете 2-3 пати в огледалата преди да предприемете каквото и да било....ПОМНЕТЕ това МОЖЕ да СПАСИ ЖИВОТ... !!!!
                  Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                  Коментар


                  • #99
                    От: В памет на поредния моторист загинал по родните пътища !!!

                    Първоначално публикуван от faraskape Преглед на мнение
                    Как може беее как може такова нещо, тея тъпи (с извинение автомобилисти) как може.....ума ми не го побира има няма почти всеки ден се чува за нещо подобно, извинявам се ако има вече има пусната тема по въпроса,но не можах да се въздържа....какво повече искат от нас не ни виждат не ни чуват...а по форумите само плюят мотоциклетистите, защо никой не каже 2-3 думи за автомобилистите, който отнемат предимството на всичко живо що се движи по асфалт и не само.... срамота..... направо не знам какво да кажа ..... Лека му пръст на човеча .... засрамете се м*мка му, всеки носи отговорност на пътя...

                    за 1 седмица за малко да стана жертва на ПТП челен сблъсък с тир по вина на тираджията заради неправилно изпреварване както и на автомобилист неползващ страничните огледала по предназначение,а най-вероятно позващ ги за визия на автомобила мислете преди да правите маневри да му се невиди нищо не ви коства да погледнете 2-3 пати в огледалата преди да предприемете каквото и да било....ПОМНЕТЕ това МОЖЕ да СПАСИ ЖИВОТ... !!!!
                    Колега, ако обичаш, не подклаждай отново войната за и против мотористите. Въпроси с повишена трудност:

                    1. Спазваш ли ограниченията на скоростта?
                    2. С колко км тръгваш в града на светофар?
                    3. Нареждаш ли се чинно между автомобилите, или караш на зиг-заг?

                    Никой не е застрахован от ПТП особенно в държава като нашата, в която болшинството оценяват живота си на 20 лв рушвет, а мотористите никой не ги спира... Съжалявам за случилото се с колегата моторист - лека му пръст на момчето, но истината е проста, изхърчате от нищото с бясна скорост, ако ще и 50 огледала да сложа пак не мога да видя кога и откъде някой е решил се шмугне. В конкретния случай вината е на водача на таксито дето е направил обратен на забранено, но ако моториста беше карал с 50, убеден съм щеше да избегне удара или поне нямаше да е фатален.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                      Карам мотор от 1984г , много субективно мнение !!!По същият начин загина и мой приятел в Надежда , обратен завой на бакшиш ! След твойте въпроси с повишена трудност отговори си сам ако можеш на един с понижена трудност да срешнеш преграда с 50км/ч . Има формула за изчисляване силата на удъра .Не карам рисково защото на моя мотор му викат тролея /цвят и габарити/ ама за четири години с този мотор два пъти ме удрят- не ме видяли мотор300кг.и и аз 150кг. гладен!!
                      Последно редактирано от ivo-police; 29-05-11, 19:22.

                      Коментар


                      • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                        Пак казвам никой не е застрахован. Повечето ПТП-та в нашата страна са между автомобили, после автомобили и камиони, после пешеходци, мотористите идват накрая. Причината да не водят в класацията е сезонността на управление на този вид МПС. Не съм адвокат на никого, както има идиоти зад воланите на мощни коли, така има и такива в жълти коли, та има такива на 2 колелета- било то мпс или велосипед. Омръзнало ми е да бия спирачки и да си плюя в пазвата от велосипедисти които докато карат по пътя искат да ги уважаваш, а в следващия момент се правят на пешеходци и изведнъж тръгват напреко по пешеходна пътека... там им е удобно да пресекат. Нагледал съм се и на мотори движещи се по 2-3 как се изцепват на светофара, кой на задна гума, кой приведен напред с яка газ...

                        Няма как да не се случват такива неща - беззаконието и ненаказуемостта водят до там. Потърпевшите и виновните са от двете страни на барикадата, а тя е банкнота от 20 лв.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • От: В памет на поредния моторист загинал по родните пътища !!!

                          Първоначално публикуван от faraskape Преглед на мнение



                          Как може беее как може такова нещо, тея тъпи (с извинение автомобилисти) как може.....ума ми не го побира има няма почти всеки ден се чува за нещо подобно, извинявам се ако има вече има пусната тема по въпроса,но не можах да се въздържа....какво повече искат от нас не ни виждат не ни чуват...а по форумите само плюят мотоциклетистите, защо никой не каже 2-3 думи за автомобилистите, който отнемат предимството на всичко живо що се движи по асфалт и не само.... срамота..... направо не знам какво да кажа ..... Лека му пръст на човеча .... засрамете се м*мка му, всеки носи отговорност на пътя...

                          за 1 седмица за малко да стана жертва на ПТП челен сблъсък с тир по вина на тираджията заради неправилно изпреварване както и на автомобилист неползващ страничните огледала по предназначение,а най-вероятно позващ ги за визия на автомобила мислете преди да правите маневри да му се невиди нищо не ви коства да погледнете 2-3 пати в огледалата преди да предприемете каквото и да било....ПОМНЕТЕ това МОЖЕ да СПАСИ ЖИВОТ... !!!!
                          А как може БЕЕЕЕЕ, някой кухавел моторист посред нощ да дава всичката газ на място и да буди цял квартал? КАК МОЖЕ БЕЕЕЕЕЕ, половината келеши да карат, не спазвайки никакви ограничения? Как може БЕЕЕЕ да караш в населено място с всичката газ и с изкорубен нарочно ауспух, та да те чуват и в другия край на града?????

                          Е, докато може, БЕЕЕЕ, ще ви се носи такава слава на цялото съсловие.

                          Надявам се да приемеш горното добронамерено, защото е такова. Няма смисъл да се делим на "автомобилисти", "джипари", "ATV-исти", и прочие. Има смисъл да не проявяваме толерантност към лекетата - и тия на пътя, и ония с фуражките.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                            Ето пресен пример от днес на обяд:
                            Моторист нагло пред камерите се е наместил за обратен завой върху пешеходната пътека. Освен това той показа и умения за езда на мотор, като се качи на седалката за съжаление не се видя много добре на телефона.
                            Дали ще го санкционират от КАТ...

                            Цялата работа е от тарикатлъка на тези които шофират, без значение МПС-то.



                            П.П. А докато го снимах, от дясно ми се шмугнаха двама на едно мъничко мотопедче или как там му се вика скутер или какво, е що да ми взимат предимството... ако бях примерно някой малко по-ядосан кретен или младок, щях да ги издухам, че и да ги попритисна... да не ми се завират така.
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                              Аз в града мотора не карам, защото знам какво ще ми се случи един ден, не че в гората съм застрахован де. Но се чудя защо като съм с колелото, 50% от бабаитите на 4 гуми, ме гледат в очите и ми секат пътя, и като им направя знак с ръка ме гледат с такова удивление ...... а за тия пък които изобщо не ме виждат да не говорим. И аз карам автомобил, ама все пак се опитвам да спазвам някакви норми на пътя.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • От: МОЛБА ДО ВСИЧКИ!

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Аз в града мотора не карам, защото знам какво ще ми се случи един ден, не че в гората съм застрахован де. Но се чудя защо като съм с колелото, 50% от бабаитите на 4 гуми, ме гледат в очите и ми секат пътя, и като им направя знак с ръка ме гледат с такова удивление ...... а за тия пък които изобщо не ме виждат да не говорим. И аз карам автомобил, ама все пак се опитвам да спазвам някакви норми на пътя.
                                ...и стигаме до няколко извода:
                                - липсва ни елементарна пътна дисциплина
                                - липсват условия например за колоездене
                                - липсва адекватна пътна инфраструктура
                                - липсват адекватни контролиращи органи

                                От това страдаме всички, без изключение. И пешеходци, и мотористи, и колоездачи, и автомобилисти. И да се делим на такива и онакива, и да натяхваме колко другия е по-виновен - полза никаква.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X