Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Иване, мога да разбера защо имаш два-три-пет профила. Но не мога да разбера защо си говориш сам.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      "А у нас като те джастира бай Мангал, ходи го осъди за каквото искаш... На босия чорапите не може никой да ги вземе. И познай дали същия ще сключи доброволно ГО...." ................. Аз през живота си не съм виждал ГО на виновния да плати щета за имущество. Не съм участвал в ПТП, ама колегите плащат ли плащат от джоба си, уж всички били застраховани. И като всички са застрахУвани - защо си правят и каско тогава?

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
        Първото поне обясни пълната липса на познания по направлението ''тръби-заварки-направа на защитна клетка за екипажа в спортен автомобил''.. ...
        Навремето, докато още имаше Жигулки за републиканския пистов шампионат (те почти изчезнаха вече, де) имах един приятел, баща му беше механик в един от отборите. Беше се пенсионирал човека, ама ние със сина му, зорлем да си направим жигулка. Та от тоя човек бая ум изтеглихме, както от двигатели, така и за окачване, така и за клетки и как се правят. Лека му пръст на човека, ама ни направи хора с хоби, различно от алкохол и наркотици.
        По цели часове сме го слушали в захлас и сме гледали какво ни показва. А човекът не беше самоук гаражен герой, а инженер. Учил ни е 10-12 годишни хлапета да режем с ъглошлайф, да заваряваме, да работим на струг, да ползваме прецизни измервателни инструменти като микрометри, учил ни е, че луфтовете и допуските са цяла наука, свързана с температурата на околната среда... общо-взето от малки се опита да ни вкара в света на механиката и автомобилизЪма.
        Той също ни е учил на безопастност, както на труда, така и при каране. Клетките в ония детски години той ни е показвал как се правят и защо, и как кинетичната енергия трябва да деформира тръбите, така че да не влязат при пилота или навигатора. Това е цяла наука, но трябва да я владееш и ти трябва добър учител. Навремето почти нищо не разбирахме какво ни говори, но поне го запомнихме и след това започнахме да го разбираме.
        Аз на 12г. съм подкарал мотор и кола. Също на толкова ми е първото посещение в 1-во РПУ точно заради това.
        Преди да навърша 18 съм бягал от ченгета с мотор. С кола - никога. Понякога са ме хващали, но в повечето случаи - не. Когато са ме хващали е било, защото съм паднал. Грешки на младостта, сега едва ли ще падна.

        Както написах много пъти вече, целия рекет съм й го дал на държавата за всички МПС-та. Единственото, което очаквам е реципрочност, ама поне малко от малко. Но няма.
        Децата ни мрат по пътищата, защото държавата няма пари, черната статистика си расте, защото държавата няма пари, корупцията си се шири, защото държавата няма пари да се справи с нея, свързаността между институциите (разбирай НАП и пунктовете за ГТП) е напълно възможна, за да се вземе рекета, но иначе не е и трябва да се редим на по 10 опашки за някакви хартийки и на още 10, за да ги предадем чинно и да платим още една таксичка...

        Умните усти, къде сте, уе, братя просветлени?

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Иване, мога да разбера защо имаш два-три-пет профила. Но не мога да разбера защо си говориш сам.
          Спрете да набеждавате хората, че са Иван Терзиев!

          Иван Терзиев е едно нещастно, мрънкащо, ходещо малоумие, дето съм му дънил майката скудоумна.
          А тук представените господа нямат нищо общо с него .

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
            ... Аз през живота си не съм виждал ГО на виновния да плати щета за имущество...
            Ама ти от нета излизаш ли, че да видиш ? Два пъти са ме удряли, и двата пъти плати гражданската на виновния. Веднъж с кола на мое име има виновно причинено ПТП и там плати гражданската.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Иване, мога да разбера защо имаш два-три-пет профила. Но не мога да разбера защо си говориш сам.
            То и нЕма нужда, докторите нали му разбират

            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
            ...
            Добър опит. Ма няма да клъвне
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
              Пенчо, плащам с карта само в краен случай, ама много краен. Примерно за да не пълня гушата за комисионни на банката, пак у прословутия КАТ. Дано скоро не махнат кеша, щото тия с трилионите мощно лобират това да се случи. И вместо да се морят да те вкарват под килима на бащиното огнище - просто те изключват от паричната система, и умираш прав. Както в момента процедират ЧСИ - разбираш, че си измамен чак след като видиш запора на собствените си пари в банката. Търсих една статия, за съжаление не я намирам - как Бащицата разпорежда да арестуват стопаните, ако не пускат ветеринарите да им избият животните. Дали не беше в Инвестора... що не я записах! Без документи без проби - влизат у вас, и правят мазало. Шапките живеят още у соца, и няма кой да махне портрета на бай Тодор от канцелариите. В една канцелария виси: "Това, че вие сте на свобода не е ваше право, а наш пропуск". Нито е виц, нито хипербола, направо се гордеят с наглата си полицейщина. @ Каймане, най-сигурния начин да направиш едно нещо неоправдано скъпо - това е да го направиш задължително. Пуснали са вълците у кошарата - много ясно, че ще плюскат колкото могат.
              Аз мисля да спирам. Победи ме. Не ходи да се редиш на опашки - проблема е твой, ама се чудя защо ревеш?
              Не искаш на опашка, не искаш на банкомат, какво очакваш? Да ти почукат на вратата приведени в поклон, та да си смениш ЛК, СУМПС или регистрация ако решиш? С таблет в ръце и мокри печати между пръстите на краката?

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                "Иван Терзиев е едно нещастно, мрънкащо, ходещо малоумие, дето съм му дънил майката скудоумна. " .................. На фуражка ли те е засегнал?

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                  "Иван Терзиев е едно нещастно, мрънкащо, ходещо малоумие, дето съм му дънил майката скудоумна. " .................. На фуражка ли те е засегнал?
                  Не. Баща съм му .
                  За две пари работа не е свършил през живота си, пълен неудачник (та чак нещастник ), а по цял ден философии и как всички и всичко е против него… Омръзнал е на бабичките по седенките из село и пред блока… Опозори семейството!

                  P.S.: /не кълве, а направо завлича плувката /

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Мисля, че е време за почивка.
                    Дела трябват, а не думи.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X