Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Никога не съм имал против да плащам. Съгласен съм винетката да стане- 200 лв, синята зона- 5 лв, данък сгради- 3 %, такса смет- 10 % .... Срещу простичкото условие, да знам къде отиват тези пари.
    Внимавай какво си пожелаваш,защото ако стане реалност Винетката не е много пари,ама у нас има един огромен проблем-парите да се превърнат в качествен и неизискващ кърпеж всяка година асфалтов път-това е огромен проблем.И 2000 лв да стане винетката,нямам илюзии да направят добри пътища...Шансът ни е да ги правят марсианците,може случаино да не им е крив нивела...

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Значи какво - понеже аз карам с една лепенка пет коли, то това не е кражба, но понеже аз не съм се наместил някъде за комисионни, това е кражба...

      Кво беше. Кражба, това е далавера, в която не участвам.
      Чисто юридически във втория случай не става дума за кражба, а за "длъжностно присвояване" - много по-тежко престъпление от кражбата. В първия... бих се радвал да ми намериш състав в НК за него? Щото аз не откривам...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Чисто юридически във втория случай не става дума за кражба, а за "длъжностно присвояване" - много по-тежко престъпление от кражбата. В първия... бих се радвал да ми намериш състав в НК за него? Щото аз не откривам...
        Ми анджък де, аз кво ти разправям.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ма нямаш проблем - по 13 млн. лв. ли, евро ли беше, на км. път, представляващ асфалт върху сгурия от ТЕЦ, а в асфалта - мек варовик да се трепят пенсионерите, тръгнАли на екскурзия (пр. до Своге). Плащат се на една ("наша") фирма, тя ангажира подизпълнител, той пък ангажира трета фирма, която върши работата за 1 млн. на км. Накрая и това не ѝ се плаща от подизпълнителя. Ето го отчета.
          Тоя отчет не ми върши работа. Тия пари може и да са от Фонд безработица, Фонд пенсионно осигуряване, Фонд дьо Тен... Държавата е регулатор и разпределител (ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, куту един газов хъб, ръзбийш) на пари. Та-а-а-а, като наливащ в конкретния хъб- Фонд дьо Винеткен, дали не мога да знам и накъде се оттичат мойте стинки? Инак, мое да са почуствам като една река Ангара. Май, така се казваше.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            бих се радвал да ми намериш състав в НК
            Не е по НК, плащаш компенсаторна такса 200лв, на място и продължаваш до края на деня,
            на следващия ден пак си без право на годишен преглед и да напускаш страната и да се озърташ за следващия катаджия/тол...
            май не е много оферта да си хайдутин зад волана, макар и да не ти возят задника в ареста,
            просто са решили да ти бъркат на други места.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ми анджък де, аз кво ти разправям.
              Твърдиш, че административното нарушение незалепване на винетка на всеки автомобил е равностойно по "общественоопасни последици" на най-тежко наказуемото престъпление (на книга) в КМБ.
              Какво е винетната такса? Плащане за услуга, нали така? Не е данък. Ако не ползваш "републиканската пътна мрежа", можеш и да не си купуваш такава, особено пък годишна. Ама ти ползваш - цели пет пъти годишно, първия път отиваш с кола до морето, през зимата отиваш с друга кола (пр. 4х4) един-два пъти на ски, а също така ходиш на риба или на лов с една стара джипка... Но-о-о-о, понеже си прост, не кат Боко или Лилето, не можеш да калкулираш кога аджеба ще ти трябва седмична винетка, та да купуваш "ad hoc" за конкретното пътуване. Друг въпрос е, че аз съм го ял с липсата на седмични и дори месечни винетки, когато бяха "хартиени" - просто изчезват към средата на годината и от пощи и от бензиностанции. Еми, понеже станах баровец за да не се щурам в търсене на такива, почнах да си купувам годишни за всяка кола, нищо, че я изляза някъде с нея през годината, я не. Но нито за миг не съм упрекнал някой, който разлепва-сваля-мести, нито пък съм се присмивал на хора, които след счупване на стъклото от ПТП висят с дни из АПИ и къде ли не, за да получат друга винетка вместо унищожената.
              Защото щетите са другаде, не в това, че някой е паркирал на "Зелена зона" пък не му сложили скоба - същото е.
              Но-о-о-о ти си към групата на "зонолюбците", затова пак ще говорим, когато винетката стане 1000 лв. и тази за паркиране в зелена зона - пак толкова. Демек, скоро.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                Внимавай какво си пожелаваш,защото ако стане реалност Винетката не е много пари,ама у нас има един огромен проблем-парите да се превърнат в качествен и неизискващ кърпеж всяка година асфалтов път-това е огромен проблем.И 2000 лв да стане винетката,нямам илюзии да направят добри пътища...Шансът ни е да ги правят марсианците,може случаино да не им е крив нивела...
                Тогава, вероятно ще знам кои са немарсианците, а може и да може да ги попитам защо не са си купили верен нивелир с моите пари?
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Никога не съм имал против да плащам. Съгласен съм винетката да стане- 200 лв, синята зона- 5 лв, данък сгради- 3 %, такса смет- 10 % .... Срещу простичкото условие, да знам къде отиват тези пари.
                  Е то за тва в некои държави на Запад от Калотина ДОД стига до над 40%. И го плащат съвестно, сравнително.

                  А у нас... Както казваше един мой преподавател в УНСС, бивш министър на финансите "не е лесно да си министър на финансите, в държава, в която данъци е мръсна дума".
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Но-о-о-о ти си към групата на "зонолюбците"
                    Абе, чак пък да я любя е силно казано (нали вече казах за зимането и даването), ама ме устройва наистина. Е, откак сме зона, не съм попозимвал от един тук джипката, та да я попокарвам за известно време. Ама-а...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      А у нас... Както казваше един мой преподавател в УНСС, бивш министър на финансите...
                      По-успешен като лихвар... Терзиеееееееев!!! Къде си?!
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        По-успешен като лихвар... Терзиеееееееев!!! Къде си?!
                        Не дърпай дявола за опашката!
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          По-успешен като лихвар... Терзиеееееееев!!! Къде си?!
                          Охооооо, търсиш подкрепа? По скромното ми мнение, освен че имате близък интелектуален потенциал, нямате друго общо.
                          А, да! Ревете за очевадни неща, ама от позиция на онеправдани, колкото да видите кой ще се хване на хорото.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            По-успешен като лихвар... Терзиеееееееев!!! Къде си?!
                            Не буди лихо, пока оно тихо.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Ма нямаш проблем - по 13 млн. лв. ли, евро ли беше, на км. път, представляващ асфалт върху сгурия от ТЕЦ, а в асфалта - мек варовик да се трепят пенсионерите, тръгнАли на екскурзия (пр. до Своге). Плащат се на една ("наша") фирма, тя ангажира подизпълнител, той пък ангажира трета фирма, която върши работата за 1 млн. на км. Накрая и това не ѝ се плаща от подизпълнителя. Ето го отчета.
                              "Пълни глупости!!! Нищо не е доказано, има си органи, ние сме правова държава..."
                              И ако бях от участниците в схемата, още утре щях да изкарам фирмата ми да стачкува срещу подобни клевети, хеле пък срещу опити за доказването им чрез проверки.

                              А... Ама то всичко това вече се случи, но си мина спокойно, като част от пейзажа...явно вече си е в реда на нещата. И добре, че така стана, че не ми се мисли как щяха да засекретят и калпавите пътищата, както стана с оная калпавата ограда по границата...

                              Гражданското общество, чак такива циркове не търпи. Но у нас няма такова.

                              А за следенето баш на сметките и на държавните пари, би трябвало да има някой с основно задължение да предотвратява тия далавери. Може би тук е момента, мосю Гагич да ни просветли(като най-сведущ в областта) що за животно е това Сметната палата, и има ли почва у нас?!
                              Въобще одиторските дейности у нас са много странни, често и съвсем официално се неглижира тяхната обективност, както стана с лабораториите за контрол точно на пътното строителство.
                              А точно по същия въпрос, злоупотребите са може би най-лесно доказуеми - това са милиони тонове различни строителни(най-вече инертни) материали, които са огромно веществено доказателство. Отделно, че и доставките им трябва да са надлежно документирани, и въобще е толкова сложно да се прикрият, че е направо невъзможно.
                              Тия милиони тонове инертни материали, са се превърнали в магистрали, пред погледите на хиляди работници. Злоупотребите(и резултатите от тях) са факт, и за тях има достатъчно свидетели, затова и в тях никой не се съмнява, и те са обществена тайна. А защо няма обществен натиск, за разкриване на такива обществени тайни...?! Ми толко му е акъла на обществото у нас, затова и живее както живее... ходи на протест срещу цените на горивата, и вика "УРА", като "държавата" "помоли" производителят-монополист да си намали временно печалбата и той се съгласи... През останалото време...тишина...или по-скоро отвличане на вниманието и най-разнообразен прах в очите.

                              Само с избори, без няКОЙ наказан за злоупотреби няма нищо да се промени.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                И, понеже темата на Вени отиде отдавна по дяволите, а алкохолният детектор на форума, както каза Ясен, е бъгав и все още ми дава право да пиша тук, да ви кажа, че...
                                Баси, забравих какво имам да ви кажа, докато си редактирах овертюрата.
                                Абе, сички са маскари, тва е ясно.
                                Тия, дето плащат са маскари, щото не искат да плащат и скатават, и реват...
                                Тия, дето събират, ми и те са маскари, щото девет кожи ти събличат, накрая и до последната ти риза стигат.
                                В момента Държавата се е съсредоточила върху събираемостта на средства. Ми, трябва да ѝ покажем нашето желание да се съсредоточи и как се отчита за харченето им.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X