Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Ами, според мен е нормално. Долълнителните 2 или 4 колела също износват пътя. Но все пак заговарят за над 3500кг, та лично мен не ме касае.
    И се надявам, този дето може да си позволи да закупи каравана + дърпач над 3.5 тона, винетката ще му е последния проблем.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Четох го на няколко места и не схванах: 1. Само за каравани или всякакви ремаркета 2. Общата маса на влекача + ремаркето ли не трябва да е над 3,5т?
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
        Четох го на няколко места и не схванах: 1. Само за каравани или всякакви ремаркета 2. Общата маса на влекача + ремаркето ли не трябва да е над 3,5т?
        1. всички 2. да
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Ами, според мен е нормално. Долълнителните 2 или 4 колела също износват пътя.
          И не просто колелета, ами и една съответна маса отгоре им.
          Слушах тия дни, абсурдните вопли на някакъв (очевидно караванист) -Ма то нямало било двигател, откъде накъде винетка!...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Караваната се ползва сезонно. И в общи линиисе замъква от А до Б, там стои 2 седмици-месец и после пак се връща в началната точка, че отпуската вече свърши. Това ще струва + 2 седмични винетки. Е не е малко за това, че още 2 или 4 колелета ще тъпчат 500 км. хубавата ни пътна настилка.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Ами като не е малко, т.е. се вижда някому много, да си хване влака и пуф-паф с буля от село с кокошките 2ра класа да отива на туризъм. В кртайна сметка никой никого не кара насила да си купува каравана, Като "Не е малко" да почнеш и да скатаваш от поддръжката, може и да не са малко парите в последствие за смяна на спирачките, примерно, но не мисля,че някой ще се лиши от тях.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Някакви хейтърски настроения се прокрадват:
                - Никой не те е карал насила да си купуваш каравана.
                - Абсурдни вопли на очевиден караванист.

                Хора, това че вас не ви засяга директно, изобщо не го прави правилно. Да се гърбят другите незаслужено, не е готина опорна точка. Злорадството не носи дивидент. Утре ще ни забранят да караме с гуми за кал по асфалта и ние ще ревнем, как било несправедливо. И тук "караванистите" какво ще правят?
                А) Ще злорадстват, как нас "офройдаджиите" никой не ни е карал насила да се оборудваме с гуми за кал.
                Б) Ще ни подкрепят в протеста, нищо че те самите не са пряко засегнати.

                Нека си сверим часовниците. Как е положението с караваните и платформите по другите държави, където за леките автомобили са въведени винетки?
                Швейцария - кара се с винетка за лека кола.
                Австрия - кара се с винетка за лека кола.
                Унгария - кара се с винетка за лека кола.
                Румъния - кара се с винетка за лека кола.
                Трябва ли ние да сме първите (да не кажа единствените), които да искат отделна винетка за каравана/платформа?

                Ето малко история за сравнение:
                Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах – не бях комунист.
                Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах – не бях социалдемократ.
                Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах – не членувах в профсъюз.
                Когато дойдоха за евреите, аз мълчах – не бях евреин.
                Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори.

                Мартин Нимьолер, немски пастор от времето на националсоциалистическата диктатура.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Швейцария не искат ли втора винетка 'за лек автомобил' за караваната? А над 3.5т - дневна такса?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Прав си, сега проверих. Швейцария иска 2-ра винетка за караваната.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Каква ще е цената на винетката за каравана?
                      Ако ще е като за лека кола,тия са полудели!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Някакви хейтърски настроения се прокрадват:
                        - Никой не те е карал насила да си купуваш каравана.
                        - Абсурдни вопли на очевиден караванист.

                        Хора, това че вас не ви засяга директно, изобщо не го прави правилно. Да се гърбят другите незаслужено, не е готина опорна точка. Злорадството не носи дивидент. Утре ще ни забранят да караме с гуми за кал по асфалта и ние ще ревнем, как било несправедливо. И тук "караванистите" какво ще правят?
                        А) Ще злорадстват, как нас "офройдаджиите" никой не ни е карал насила да се оборудваме с гуми за кал.
                        Б) Ще ни подкрепят в протеста, нищо че те самите не са пряко засегнати.

                        Нека си сверим часовниците. Как е положението с караваните и платформите по другите държави, където за леките автомобили са въведени винетки?
                        Швейцария - кара се с винетка за лека кола.
                        Австрия - кара се с винетка за лека кола.
                        Унгария - кара се с винетка за лека кола.
                        Румъния - кара се с винетка за лека кола.
                        Трябва ли ние да сме първите (да не кажа единствените), които да искат отделна винетка за каравана/платформа?

                        Ето малко история за сравнение:
                        Когато нацистите дойдоха за комунистите, аз мълчах – не бях комунист.
                        Когато дойдоха за социалдемократите, аз мълчах – не бях социалдемократ.
                        Когато дойдоха за тези от профсъюзите, аз мълчах – не членувах в профсъюз.
                        Когато дойдоха за евреите, аз мълчах – не бях евреин.
                        Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори.

                        Мартин Нимьолер, немски пастор от времето на националсоциалистическата диктатура.
                        КОлега, аз съм последният,който злорадства тук. Я сега провери и кажи, как стоят нещата и в други държави, като примерно в Сърбия, Хърватия, Италия, Словения, Франция.... След като си си купил каравана е логично да имая разходи и по нея, не само по колата,която я тегли. Прав е бил Буров, като е казал,че българинът все тарикатската я кара: ако може да хапне на аванта и да е*не безплатно.
                        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                        Тел: +359 887 847261

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                          КОлега, аз съм последният,който злорадства тук. Я сега провери и кажи, как стоят нещата и в други държави, като примерно в Сърбия, Хърватия, Италия, Словения, Франция.... След като си си купил каравана е логично да имая разходи и по нея, не само по колата,която я тегли. Прав е бил Буров, като е казал,че българинът все тарикатската я кара: ако може да хапне на аванта и да е*не безплатно.
                          Добре, колега. Ето фактите: В Хърватия (в момента съм там на море) се плаща магистрална такса и няма винетки. Същото е положението във Франция, Сърбия и Италия - няма винетки, а магистралите се плащат на километър. В Словения имат винетка - не съм проверявал условията там, но мога днес по-късно да ги проверя.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Добре, колега. Ето фактите: В Хърватия (в момента съм там на море) се плаща магистрална такса и няма винетки. Същото е положението във Франция, Сърбия и Италия - няма винетки, а магистралите се плащат на километър. В Словения имат винетка - не съм проверявал условията там, но мога днес по-късно да ги проверя.
                            Ами за сега тука няма магистрални такси. Има винетки.
                            Като сложат толовете, надявам се, винетките да изчезнат.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Ами за сега тука няма магистрални такси. Има винетки.
                              Като сложат толовете, надявам се, винетките да изчезнат.
                              Не позна! Искат тол с-ма и винетки за по-малките - едновременно!
                              Все пак ние сме в страната, в която се плаща ДДС на акциза, т.е. данък на данъка, не очаквай някаква мисъл и логика!
                              Да не говорим, че при нас се искат пътни такси дори за пътища дето никога не са имали настилка, а хората вземат пътни такси най-вече за магистрали и главни пътища. Ама пусто, нямат наяждане тея задници...
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Ами за сега тука няма магистрални такси. Има винетки.
                                Като сложат толовете, надявам се, винетките да изчезнат.
                                Надяваш се,ама няма да стане!
                                Гледам,че гласят някакви електронни винетки.
                                Последно редактирано от georgipetkov64; 02-08-18, 15:29.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X