Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Какво е казал?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Аз изобщо не можах да започна да гледам видеото, направо отидох в банята да повръщам...
      Каквото искат да казват, аз такива сайтове не посещавам. Даже ме е срам,ч е съм отворил такъв линк.
      Баси, то по-добре чалга да започне да слуша човек...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

        Баси, то по-добре чалга да започне да слуша човек...
        По-добре за Бацето да гласуваш ако си тъп, хората ще те разберат,
        но не отваряйте видеото, че подтиква към суициди...

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Какво е казал?
          Не знам, предполагам същото като преди да се изнесе.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Не знам, предполагам същото като преди да се изнесе.
            Аз па го изгледах в youtube
            Дамбовеца както винаги беше много колоритен.
            Но каза и няколко тъжни неща, напр. как му лицензирали за 3 (три) дена инсталация за преработка на твърди отпадъци в Румъния, а тука...
            Как работи румънската администрация, кметовете и т.н. ...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Аз па го изгледах в youtube
              Дамбовеца както винаги беше много колоритен.
              Но каза и няколко тъжни неща, напр. как му лицензирали за 3 (три) дена инсталация за преработка на твърди отпадъци в Румъния, а тука...
              Как работи румънската администрация, кметовете и т.н. ...
              Красава , Гагич
              Работата на румънските кметове по въпроса за екоблабла даде отговор по темата на Вени
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Красава , Гагич
                Работата на румънските кметове по въпроса за екоблабла даде отговор по темата на Вени
                https://2pac.com/us
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Имат така е. Това, което получаваме ние за тях обаче, не е връщане на въпросната такса, а стойността им като суровини за рециклиране.
                  Това ми беше и на мен мисълта. Тия дето получават субсидията от продуктовата такса за бяла и черна техника, прибират и нея, и скрапа и не дават нищо. А тия дето честно си работят скрап и не са закачени за хранилката - плащат като им занесеш.

                  С колите не е така, не знам защо - но има напълно затворен цикъл на парите от продуктовата такса до връщането за утилизиране. Че се губело малко по пътя (около половината) - губи се ама все пак значима част остава.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    А ако знаехте какви бяха еко таксите в Румъния до преди 2 години, ум да ви зайде. За кола над 150кс на старо беше нещо над 1000 евро. Нещо после Европата ги вкара в граници.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Това ми беше и на мен мисълта. Тия дето получават субсидията от продуктовата такса за бяла и черна техника, прибират и нея, и скрапа и не дават нищо. А тия дето честно си работят скрап и не са закачени за хранилката - плащат като им занесеш.

                      С колите не е така, не знам защо - но има напълно затворен цикъл на парите от продуктовата такса до връщането за утилизиране. Че се губело малко по пътя (около половината) - губи се ама все пак значима част остава.
                      Какво е по-различно с колите от пералните? Става въпрос, от гледна точка това, което ние получаваме.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        То не е по темата,ама...Измисленото,недомислено за управление и оползотворяване на отпадъците,и у нас,и в ЕС,няма да реши проблемите.Би трябвало да се дотират събиращите и предаващи отпадъци за рециклиране,да се стимулират по някакъв начин,да им стане изгодно.Морков няма,само тояга-събират пари всякакви,усвояват...Дали това е достатъчно?Плащаш смешните 5 ст за килограм хартия на клошаря,а от тях удържаш данък 10%???Колко струва 1 кг въглища?Докато не се измисли как отпадъците да станат ценни за потребителите и да ги предават,няма да се оправи положението...Само с тояга не става превъзпитание,трябва и акъл,а и заинтересованост,а не... отбиване на номера

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Така са го решили германците със стъклото, ама и тяхната система има негативи. Една бутилка е 30 или 50 цента (не помня точно). Съответно-пробвай да намериш стъклена бутилка по улиците или в кофите. Няма.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Така са го решили германците със стъклото, ама и тяхната система има негативи. Една бутилка е 30 или 50 цента (не помня точно). Съответно-пробвай да намериш стъклена бутилка по улиците или в кофите. Няма.

                            Опитай и с пластмасова. Такава пък съвсем няма.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                              Би трябвало да се дотират събиращите и предаващи отпадъци за рециклиране,да се стимулират по някакъв начин,да им стане изгодно.Морков няма...
                              Ми и в наше се ло няма морков, ма хората си събират стъклените бутилки и буркани отделно и ходят до съответното място да ги хвърлят (към супермаркетите обикновено има). Номерът е да престане човек да очаква непрекъснато да му се дава нещо в замяна.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                Номерът е да престане човек да очаква непрекъснато да му се дава нещо в замяна.
                                Това е много кофти номер и също толкова непродуктивен.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X