Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    И, понеже темата на Вени отиде отдавна по дяволите....
    Не е, бе, дедо Вени не си оставя магарето в калта - аз си я чета внимателно - глей кво стана от личния ми дерт - досега.

    Не е по дяволите - щом се пише в нея, сигурно е интересно.. баси - 46 страници....

    То имах и друга тема, дето се пишеше в нея, ама радиоактивния ентусиаст я затвори с бан, дори..

    Нека да не се разглежда като лично отношение към поставените теми за дискусия.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      От 89-та година насам се наслушах на обещания и вече ми писна ! Тая година ще стана на 47 години и искам накрая нещата да започнат да се случват, пък макар и с цената на някакви отклонени средства ! Не съм разбрал до сега някой да е успял да си вземе парите на оня свят ! Майната им на парите, ако успеят да свършат в срок това, което са обещали ! Моментната цена ме удовлетворява.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Поставянето на негатив върху самия себе си, макар и в обществото на други, по принцип е признак на трезва преценка. Границата с нихилизма, обаче, става много тънка. Царе сме на тая игра.
        В брой ли да плащам за психопрофила или го покрива здравната каса?
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Долу ръцете от плоския данък. Нисък данък няма.

          Впрочем това че данък е мръсна дума не е провал на финансовия министър, а на цялото общество. Финансовият може много да допринася, разбира се, но негова работа е само събирането на данъка.

          Харченето е това което прави данъка мръсна дума.
          Малко тема за неделен размисъл.
          Преките данъци показват пряка глупост.
          Премахването им ще увеличи драстично фискалните приходи при наличие на свободен пазар.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Свободен пазар е едно добро пожелание на място, където публичният сектор осигурява 1/3 от общата заетост на пазара на труда. Т.е. политиката на нарастване на данъчните приходи би имала някакъв смисъл ако беше съпроводена с намаляване на разходите. У нас обаче повишаването на данъчните приходи се ползва главно за раздуване на публичния сектор.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              свободният пазар е блян!
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Свободен пазар е едно добро пожелание на място, където публичният сектор осигурява 1/3 от общата заетост на пазара на труда. Т.е. политиката на нарастване на данъчните приходи би имала някакъв смисъл ако беше съпроводена с намаляване на разходите. У нас обаче повишаването на данъчните приходи се ползва главно за раздуване на публичния сектор.
                Дянков(да, оня оплювания във ФорумЪт) го предвиди и заложи бюджетен борд, ама дали го отмениха тоя борд не знам....
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Бюджетният борд няма особен смисъл. И по времето на Дянков нямаше. Страната ни няма количествени проблеми с бюджета- нито в приходната част, нито в разходната. Проблемите са качествени. И за съжаление- много дълбоки.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Бюджетният борд няма особен смисъл. И по времето на Дянков нямаше. Страната ни няма количествени проблеми с бюджета- нито в приходната част, нито в разходната. Проблемите са качествени. И за съжаление- много дълбоки.
                    Матриалът.....С това има качествени проблеми.
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Не е до материала, а до липсата на стабилност и предвидимост в данъчната система. При една от най-простите, ефективни и евтини системи на облагане измислена и прилагана изобщо (плоските данъци), ние тук срещаме проблеми, несъвместими изобщо с логиката на този тип облагане.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Не е до материала
                        Сам си казал че проблемът не е количествен а качествен. Е, в качеството на кое? Или си забравил причините за въвеждането му?

                        Да, откак сме в ЕС и се самопринудихме да спазваме определени правила, значението му намаля. Дори и само това да е ползата от ЕС - халал! Ама да е намаляло до безсмисленост силно се съмнявам. Със сигурност ще се обезсмисли когато левът се замести с евро, ама до тогава според мен нямането му би било още едно удобство за някои при случки като КТБ например.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Сам си казал че проблемът не е количествен а качествен. Е, в качеството на кое? Или си забравил причините за въвеждането му?

                          Да, откак сме в ЕС и се самопринудихме да спазваме определени правила, значението му намаля. Дори и само това да е ползата от ЕС - халал! Ама да е намаляло до безсмисленост силно се съмнявам. Със сигурност ще се обезсмисли когато левът се замести с евро, ама до тогава според мен нямането му би било още едно удобство за някои при случки като КТБ например.
                          КТБ няма никаква връзка борд/без борд
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            КТБ няма никаква връзка борд/без борд
                            Има, макар и косвена.

                            Привлекателността на една такава врътка като КТБ силно зависи от възможността на централната банка да изманеврира около проблема (било защото си върши работата или чисто наказателно, макар че тя ако си върши работата такава случка едва ли ще се случи).

                            Бордът е чисто техническа пречка за такива маневри - което е полезно защото населението може да си купи хляб даже и когато банкерите не сътрудничат.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Каква централна банка?
                              Правителството и парламента ми бръкнаха в джоба.

                              Банката си беше ликвидна. Цирка настана после. Олигофрените синдици например бъркаха влог с превъртани през сметката пари. Знам хщото се съдихме
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
                                Аре, стига...
                                Андрешковците помияри, които досега прелепваха винетката на 2-3 коли,
                                са направили щети в десеторен-двайсеторен размер, съпоставено с псевдоинвалидните.
                                Понеже познавам и от двата "типажа" изобщо не мога да се съглася с изказването ВИ.
                                -В първия случай един собственик подържа няколко автомобила, пикап или баничарка ,кола дълги пътувания и още нещо Собственика играейки с една винетка (дребен хитрец и измамник) няма физическа възможност да управлява повече от един автомобил и винаги когато е на пътя има винетка (една за всички коли),платени данъци , застраховки и годишен преглед.
                                -Втория случай ,щетите за държавата са комплицирани ,всестранни ,необратими и по големи!!!
                                (Кои са по големи "помияри и Андрешковци" зависи и от камбанарията от която се гледа..)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X