Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сторонник съм на тезата, че лявата лента служи за изпреварване, при спазване на ВСИЧКИ останали правила за движение. Престанете да го четете тоя ЗДвП като некви бургаски батки

    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Някакъв напредък се забелЕзва... Като служи за изпреварване - можеш ли да караш постоянно в нея, при наличие на празна до хоризонта дясна лента?

    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Стига усуква като МинКиро за канадско гражданство Баничарят си те пусна да го изпревариш в първия удобен /за него/ момент. Или говориш за следващия, ккогото отвя с почти 190 през дясната лента ?

  • Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Сторонник съм на тезата, че лявата лента служи за изпреварване, при спазване на ВСИЧКИ останали правила за движение....
    Така-а-а-а, като се движи някой В НАРУШЕНИЕ на чл.15 от ЗДвП по крайната лява лента, при наличие на напълно свободна дясна такава - другите участници в движението следва смирено да се наредят зад него (ибо според теб, корифея, няма ли по-лява лента => няма изпреварване) ? Ами ако реши да поспре да пусне иднъ вудъ ? Спираме всички, така ли? Нимойм го заобикОли отдЕсно, нъц?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Bogoljub Gagic коментира
      Днес, 16:58
      Някакъв напредък се забелЕзва... Като служи за изпреварване - можеш ли да караш постоянно в нея, при наличие на празна до хоризонта дясна лента?
      Можеш, ако си със 140 то и нямаш задължение да "пускаш" Който иска да нарушава квото си иска - без да пречи, съответно изпреварванията отдясно не са ми проблем.

      пп
      в тоя стил на каране мисля, че не правиш Сф-Бургас за под 3ч.:20мин.?
      ппп
      задължението за най-дясна лента : - ако си със 140, какъв се явява тоя който те настига, (настоява ли за права които няма)?
      Последно редактирано от DBRS; 14-09-21, 17:28.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • Alexr
        Alexr коментира
        Редактиране на коментар
        DBRS, не съм сигурен, че даже теоретично си прав. На практика 140 км/ч на скоростомера на един може да е от 130 до 150 км/ч по скоростомера на друг. Чий скоростомер е най-правилния? В правилника ясно е казано, че лявата лента е само за изпреварване. Това, че ни се налага да караме в нея, защото дясната не става особено за каране е местна особеност, непредвидена в правилника.

    • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Можеш, ако си със 140 то и нямаш задължение да "пускаш" Който иска да нарушава квото си иска - без да пречи, съответно изпреварванията отдясно не са ми проблем.
      Опа-а-а-а! Отиваме в схемата "Nemo auditur propriam turpitudinem allegans"
      Значи "аз карам в нарушение на чл.15 ЗДвП, ама понеже карам с максимално разрешената скорост - чл.15 некси не важи за мен, лъва, носещ се със 140 км/ч" "Ще си карам където си искам!"

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      пп
      в тоя стил на каране мисля, че не правиш Сф-Бургас за под 3ч.:20мин.?
      Само веднъж съм стигал за толкова - когато преди 8 г. изпробвах "Хемито". Иначе като пътувам с някого, най-често жена ми, винаги се настоява за спиране, тоалетни, закуски-обеди-кафета и т.н.


      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Опа-а-а-а! Отиваме в схемата "Nemo auditur propriam turpitudinem allegans"
        Значи "аз карам в нарушение на чл.15 ЗДвП...
        Мне, отиваме в схемата "чуждата сламка и собствената греда". Ибо глобата занеговото нарушение е нещо от сорта на 50 лева, докато ти се движиш твърдо с 600 лева в час
        Последно редактирано от icos; 14-09-21, 18:05.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Ахъм. Започна се: "Що си каска? Що си без каска?!"

        • icos
          icos коментира
          Редактиране на коментар
          Пак нр. Когато се движиш с 600 лева в час няма никакво значение със или без каска си.

      • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Опа-а-а-а! Отиваме в схемата "Nemo auditur propriam turpitudinem allegans"
        Значи "аз карам в нарушение на чл.15 ЗДвП, ама понеже карам с максимално разрешената скорост - чл.15 некси не важи за мен, лъва, носещ се със 140 км/ч" "Ще си карам където си искам!" .
        Безопасното трябва да е преди законното, в дясно като е с бабуни, безопасното е да си в ляво със 140 (а смелчаците да си рискуват в дясно ),
        напоследък има някакъв напредък, като си със 144 (на повечето им показва 149-159) не ти мигат джигитите, ами чакат с пуснат мигач.

        3ч.33 го правих в неделя - над 155 съм имал само два пъти (ще се изненадаш колко биндзин ще спестиш, ако не вдигаш над 160)
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          14/100 с 200-220 харчи по ихтиманския баир надолу със силен попътен вятър. Евентуално.

        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Ясен коментира
          Днес, 19:43
          14/100 с 200-220 харчи по ихтиманския баир надолу със силен попътен вятър. Евентуално.

          Туйньей УАЗ https://offroad-bulgaria.com/forum/%...27#post3221727

        • Alexr
          Alexr коментира
          Редактиране на коментар
          Да споделя личен опит от последните няколко дена. 318 километра моткане по нашето Черноморие, но никъде над 90 км/ч - 19,4 литра. Това са около 6 на сто с всичките висенета в задръстванията на Бургас и агломерацията Равда-Влас. Първите 290 километра, предимно по магистралата от Бургас към София със скорости около 130 - 25,2 литра. Тоест малко над 8 на сто. Колата е "Рено-Канго" с 1,9 литров атмосферен дизел.
          А както учи физиката, въздушното съпротивление расте с квадрата на скоростта. Предполагам, че и другите загуби на енергия също. Разхода няма как да не нарасне.
          Обърнете внимание каква темперетура поддържа колата ви при различни постоянни скорости. При скорости около 90, колата ми загрява значително по-малко, отколкото ако поддържам 130. Тогава е почти до чертата от която следва пускане на вентилатора.

      • icos коментира
        Днес, 19:07
        Пак нр. Когато се движиш с 600 лева в час няма никакво значение със или без каска си.
        Въпросът е принципен:
        - някой кара в крайно лявата лента със скорост под максимално разрешената. Какво правят другите? Свиркат-светкат-метат кенчета? Но при никакви обстоятелства не бива да му минават вдясно?
        - и, айде, любимият ви вариант: някой кара в същата крайно лява лента с максимално разрешената скорост. Може ли постоянно да кара там?
        Допълнителни теми за размисъл:
        - някой кротичко си кара със 140 км/ч. в крайно лявата лента. Ама е пиян до козирката Трезвен водач, ама злостен нарушител, го "задминава отдясно", човекот вляво се стресирВа, кривва волана и става ПТП. Пияният или трезвеният са виновни?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          Трезвият, със съпричинител пияния. Като за трезвия добави и че е тъп, за да стане такова нещо (той е тоя де трябва да сметне дистанции и време за изпреварването) Твоето изпреварване от дясно, ако е с мигач, е по-безопасно, от това да го натискаш, че да се сети да те пусне.

      • DBRS коментира
        Днес, 19:25
        .... Твоето изпреварване от дясно, ако е с мигач, е по-безопасно, от това да го натискаш, че да се сети да те пусне.
        А-а-а-а, ма не четеш отгоре каква пошла селяндурщина е моето изпреварване отдясно За-бра-не-но е! Нимой!! Кактъй?!!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • icos
          icos коментира
          Редактиране на коментар
          Не е пошла селяндурщина, а опит за самоубийство. Със 180-190 отдясно, без да знаеш дали не изпреварваш някоя заблеяна уфсъ, която междувременно дращи в СуратКитаба.

      • DBRS коментира
        Днес, 19:36
        ...
        Пробвай с темпомат на 144-149 и минимални ускорения, според мен поне 20% ще икономисаш.
        Иииии как да стане тази работа? Както Ясен е писал по-нагоре в същата тема "Май пътуваме по различни магистрали"
        В средата камиони с около 90-100 км/ч. В лява лента пак камиони - изпреварващият със 101 км/ч, изпреварваният със 100
        Тамън се отървеш от тях - хоп неква кака с 60 км/ч После соц-возило с ремарке с дини, зърновоз, свиневоз и какво ли не. Хубаво, минавам вляво, ама там некви с 350 светкат отдалече изотзадзе
        После некой със 120 решил че е връО и той командУва парада в лява лента... всъщност може и да е прав ако сме буквоядци - на много места по "Тракия" скоростта е всъщност ограничена изрично на 120 ! 140 е разрешена само в части от магистралата.
        При всички тия - какъв темпомат, какви пет лева? По-горе имаме участници с подобни изводи.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          Просто е обяснението,когато си със 180 при тоя трафик нямат време хорицата да се отдръпнат.
          Постепенно ше откриеш механиката на флудите и законите за движение с най-малко съпротивление, просто казано - не създавай вълни.
          Последно редактирано от DBRS; 14-09-21, 20:27.

      • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Иииии как да стане тази работа? Както Ясен е писал по-нагоре в същата тема "Май пътуваме по различни магистрали" ...
        Никак няма да стане. Просто ще трябва да свикнеш/свикнете с мисълта, че освен теб/вас още два и кусур милиона души се опитват да стигнат по някакъв начин от точка А до точка Б или С по пътищата на Мамковината зад волана на някакъв вид ППС.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

          Никак няма да стане. Просто ще трябва да свикнеш/свикнете с мисълта, че освен теб/вас още два и кусур милиона души се опитват да стигнат по някакъв начин от точка А до точка Б или С по пътищата на Мамковината зад волана на някакъв вид ППС.
          НиЕ отдавна сме свикналИ с тази мисъл. И не само Ние:

          • bat_vanko коментира
            09-09-21, 08:28
            Круиз контрола на 100 е много добър вариянт, но не и за мамковината, винаги има някоя кака която кара 70-140 и ти се налага да я изпреварваш няколко пъти

            ПП 100 реални, че ако са по “километраж” (скоростомер) камионите те настигат
          КаэМБея е като Индия (без клаксоните). Всеки си кара както си иска, че и убеден в правотата си (Дънинг-Крюгер ?)
          От мен, дРътийо о.з. GP-адвокат, нявга изкушен и в т.нар. "транспортни" наказателни дела запомнете две неща:

          1. Това, че другият участник в едно ПТП е бил пиян или е нарушил брутално правилата за движение НЕ ви оневинява и не прехвърля автоматично отговорността върху него. Може накрая вие да лежите в затвора, а той пак да си джитка с кола подпийнал. И не, няма да е резултат от "прогнилите от корупция полиция и съдебна система".

          2. ЗДвП колкото и прост кат` за милиционери закон да е, има много празноти и неуредени хипотези. Ясно в него е само за милиционерите: "Пѝши им актове и на двамата и да сА Упраят! Ханку Брат!"

          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Странен спор се е заформил, при положение че извън очертанията на населено място си задължен да караш по най-дясната лента. Изключения се прави при маневра за изпреварване, ма никъде не пише че имаш право да изпреварваш "дупките" вдясно . Ма единия бил с максимално разрешената, пък другия изпреварвал от дясно...Няма такова нещо - в дясно си караш и НЕ изпреварваш, просто си се движиш по пътя, подминавайки пълзящите У лЕво. Дори да си превишил скоростта, разрешена за дадения участък, с нищо не си накривил на каращия в лявото. Еле пък такива, дето и ляв мигач не са включили, ма си пердашат там, въобще не ги броя за изрядни участници в движението и си ги подминавам одма.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Можеш, ако си със 140 то и нямаш задължение да "пускаш"
              И според теб колко километра си даваш преди някой да те изпревари отдясно и да спре рязко пред теб? Да не кажа и евентуално да тръгне да си "говорите"

              Коментар


              • DBRS
                DBRS коментира
                Редактиране на коментар
                последните 444111км. не ми се е случвало, такива резко спиращи "наказващи" поизчезнаха откак загина един... беше решил за възпитава тирче, па забравил закони на физиката.

              • royce
                royce коментира
                Редактиране на коментар
                Е, тъпанари бол, но винаги може да се намери и подходящ и за другото ..

            • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Странен спор се е заформил, при положение че извън очертанията на населено място си задължен да караш по най-дясната лента. Изключения се прави при маневра за изпреварване, ма никъде не пише че имаш право да изпреварваш "дупките" вдясно . Ма единия бил с максимално разрешената, пък другия изпреварвал от дясно...Няма такова нещо - в дясно си караш и НЕ изпреварваш, просто си се движиш по пътя, подминавайки пълзящите У лЕво. Дори да си превишил скоростта, разрешена за дадения участък, с нищо не си накривил на каращия в лявото. Еле пък такива, дето и ляв мигач не са включили, ма си пердашат там, въобще не ги броя за изрядни участници в движението и си ги подминавам одма.
              Има и такова нещо като заобикаляне на препятствия, и неравностите, представи си, понякога попадат в тая категория. За щастие в момента участъците са малко, но все пак не е като да ги няма.

              Прясно от снощи - имаше интервали от по 2-3 минути изпреварване на колони от тирове и бавно каращи. Еми колкото и да ми се пеняви тоя отзад през това време, има много здраве от мене.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Има и такова нещо като заобикаляне на препятствия, и неравностите, представи си, понякога попадат в тая категория. За щастие в момента участъците са малко, но все пак не е като да ги няма.

                Прясно от снощи - имаше интервали от по 2-3 минути изпреварване на колони от тирове и бавно каращи. Еми колкото и да ми се пеняви тоя отзад през това време, има много здраве от мене.
                Заобикалянето на препятствия как се случва - с ляв мигач или просто си кривиш в ляво щото така ти харесва? Когато заобикаляш (маневра по същество) длъжен ли си първо да пропуснеш останалите участници, движещи се по правилата, или може да си криволичиш между препятствията как ти дойде?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X