Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като ви чета се чудя що си го причинявате това с пътуването

    Пътувам веднъж годишно напоследък(или по-рядко) обикновено до Приморско за около 5-10 дена, според зависи. С жена и куче. Имам и няколко случая с домашни любимци - внучета, снаха, дъщеря, ма са изключения. Винаги първо си вадя кучето към 4-5 сутринта за 30-40 минути, после му давам да хапне малко и към седем или малко преди сме се наяхали на колата. Това обикновено се случва септември, в началото, до около средата. Има навалица, ма е търпимо, към обяд, с все спирания за разходка, изпикаване или друго, сме вече в двора на къщата и разтоварваме. Колите винаги са ми били с някакви скопени коне и никога не съм летял с повече от 100-120, без значение дали е позволено и още. То аз и не съм фен на високите скорости. И пак се е случвало да задмина някой, карайки си в дясната, докато той пълзи в лявата. Не е драма, ма е притеснително да подминаваш някой У лЕво, само щото не ще да намали и да премине през дупките и коловозите с колкото се налага да го направи безопасно.

    пп От Русе това, че забравих да уточня
    Последно редактирано от сто; 15-09-21, 20:17.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Като ви чета се чудя що си го причинявате това с пътуването

      .... никога не съм летял с повече от 100-120, без значение дали е позволено и още. То аз и не съм фен на високите скорости. И пак се е случвало да задмина някой, карайки си в дясната, докато той пълзи в лявата. Не е драма, ма е притеснително да подминаваш някой У лЕво, само щото не ще да намали и да премине през дупките и коловозите с колкото се налага да го направи безопасно.

      пп От Русе това, че забравих да уточня
      От Русе не съм наясно - мигар има магистрала до Приморско?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
        И за чий #¥й се ревА да стане ограничението 140 (негласно 150)?!
        Така и така огромна част от народонаселението си джитка със 90-100, 'щото икономийка ... на ЛПДжи.
        Па после, 'що Хемито иска 'Ви прескача?!
        Щото може и не му пука за разхода.
        На мен също не ми пука, ама рент-а-кара Пежо 206 1.1, със четир'ма човека и трима куфара!
        И с този екипаж, с този самолет - 10.00 от Ихтиман ->15.00 в Св.Влас, въпреки кафето, обяда и пикАньето.

        Докодина ще си зема Хеми! Поне да не бутам на Траянови Врата.
        Къде точно се кара с 90-100 на магистрала? Освен ония 40 km на Тракия, ама те вече ги оправиха.
        Като иска някой да кара с тая скорост по-добре да не излиза на магистралата, а да си кара по междуградските пътища.
        Колкото до "народонаселението и 'щото икономийка ЛПДжи" моите наблюдения са малко по-различни ...

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Щото си нон-стоп в лявата лента с 200 сигурно, затова не забелязваш МАСАТА в средната лента, които карат именно с 90-100 ?

        • royce
          royce коментира
          Редактиране на коментар
          Гагич, за лявата - да, гледам да съм там с чест поглед в страничните огледала за други дебили, ама чак с 200 да карам - тц.
          Особено откак разбрах, че около Нова година ония предните "пидери" усул-усул са приели закон за повторяемост и системност на глобите вече гледам да карам с максимум 50 лв отгоре - тоест между 150 и малко под 160km/h.

      • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Като ви чета се чудя що си го причинявате това с пътуването...
        Ще ми се и на мен.Минимум осемстотин- хиляда километра месечно по магистрала ми е само ходенето на работа. Можеш да си представиш културния шок, когато/примерно/от А8 за Мюнхен след три часа си кацнал на "Тракия" и някой Гагич те заобиколи с двеста през канавките

        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • royce
          royce коментира
          Редактиране на коментар
          Мисля си че след А8 за Мюнхен да дойдеш на Тракия шока от Гагич с 200 ще е най-малкото, ама айде ...

      • Още ли го "ядете" Гагича Возил ме е от София до Пирот и обратно преди няколко години...ем Хемито си му беше сравнително прясно. Въпреки опасенията ми стилът му си беше лежерно-предпенсионерски. Не вЕрвам да е било в моя чест.............само ви дразни

        Коментар


        • icos
          icos коментира
          Редактиране на коментар
          Хванала го е критическата веч Ако сериозно, че дразни нарочно е ясно, никой друг май не е качвал клип как мести таксиджия на светофара с предната броня/пластмасова/ на жипката.

      • Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение

        Къде точно се кара с 90-100 на магистрала? ...
        А пък на мен напоследък нерядко ми се случва да се кара и със 70-80 и в лява лента, със слизане до 40-50, че и до пълно спиране. Магистралата отесня. Особено в неделя вечер, когато столичаните в повече се прибират от родните места.

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


            • royce коментира
              Вчера, 20:37
              Мисля си че след А8 за Мюнхен да дойдеш на Тракия шока от Гагич с 200 ще е най-малкото, ама айде ...

          НапротиФ. Понеже по А8 изкукали бабички на по 85 години, които държат препоръчителната скорост 130 и се прибират в дясната лента километър- два след, като са изпреварили някой камион колкото искаш. Но киселите гъзари, фучащи с 200-300 са ДЛЪЖНИ да се съобразяват с едно просто правило: такива скорости са законосъобразни, само доколкото няма ПТП. Стане ли обаче произшествие /изпревариш примерно бабката отдясно и тя се надене стресната в теб/...гърмиш отвсякъде. Скоростта автоматично става твоя вина, а не оправдание. Понеже си бил ДЛЪЖЕН да предвидиш и съобразиш своята скорост с околните, докато те не са длъжни да съобразяват своето поведение с твоя мерак, бил той законно обоснован, да се правиш на състезател.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • Не я знам А8 за Мюнхен, ама знам М5 и М4 за Лондон, и М25 околовръс Лондон.

            Тааа, ще се самоцитирам от един друг форум, че много писане:

            "Яла да видиш, какво става на острова. Магистрала - 3 ленти. Ограничение - 70мили/ч.(113км/ч). Във бавната лента преобладават камионите (56м/ч = 90км/ч), в средната тези със 56-70м/ч и в бързата онези със 70-75-80м/ч. Във час пик трите ленти са пълни с МПС-та. След половин-един час каране в такава обстановка добиваш чувството, че светът е спрял. Усещането е, че колите не се движат, само некви дървета и пътни знаци се местят покрай нас. Няма засичане, няма присветване. Пускаш мигач и ако не първия, втория след теб е светнал с дълги да минеш пред него. Няма значение дали си с 20-годишна Опел Корса, или с чисто ново Мазерати.

            Далеч съм от мисълта, че тук всичко е розово. Намират се и неадекватници, и тарикати, и идиоти, но като цяло културата на движение е на светлинни години пред тази в България.

            Друго - контрол. Няма полиция, има само камери, камери, камери и камери. И национална база данни за автомобили и шофьори. Всяка една камера на пътя следи за изрядността на колата и шофьора денонощно. По всяко време компютърът знае имаш ли пътен данък, ГТП, Застраховка, Книжка, глоби, наказания ... На третата секунда, ако нямаш нещо, мониторът светва в червено и свирка, и на следващата отбивка зад теб се лепва полицейска кола, и си понасяш последствията. Няма значение, кой си - мияч на чинии, или депутат.

            Тааа, тетака.

            В България няма желание това нещо да се случи. Нито от властимащите, нито от простосмъртните."
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • Властимащите са тези които формират тия "овчи" (ужас някой ше ми турга заповед) поведения
              Байдъвея бях забравИл как разни с мигалки те притискат с +160 - изчегъртващите ми припомнИха
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                Не я знам А8 за Мюнхен...."
                Еми вуаля, отпреди малко:
                Чисто информативно, въпрос към бързаците начело с #Гагича: какво ще направите, когато няма ограничение на скоростта, нооооо не една кола, ами цялата колона по някакви свои съображения се движи със 100 км/ч. в лявото платно?


                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • Krelion
                  Krelion коментира
                  Редактиране на коментар
                  ....асистента за разпознаване на пътни знаци, по средата на таблото между оборотомера и километража...
                  баси.Какво ли няма в тия коли вече!

                • alexalex69
                  alexalex69 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Krelion коментира
                  ....асистента за разпознаване на пътни знаци, по средата на таблото между оборотомера и километража...
                  баси.Какво ли няма в тия коли вече!

                  На жена ми форда е 2015 и паркира сам .... Завира се там дето е почти невъзможно за същото време да го направиш сам ......

                • Krelion
                  Krelion коментира
                  Редактиране на коментар
                  alexalex69
                  #3382.5
                  alexalex69 коментира
                  19-09-21, 14:01
                  Krelion коментира
                  ....асистента за разпознаване на пътни знаци, по средата на таблото между оборотомера и километража...
                  баси.Какво ли няма в тия коли вече!

                  На жена ми форда е 2015 и паркира сам .... Завира се там дето е почти невъзможно за същото време да го направиш сам ......

                  Ама не мисли,че трябва да може да си отвори вратата и да слезе....

              • Ще мине от дясно или в аварийната.
                Ама въпрос пък и ти
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • И кое му е забраненото да мине отдясно, не и в аварийната?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не знам защо смятате Гагич-а за безчувстевена гад , ама често съм съгласен с него

                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    icos
                    #4,272.1
                    icos коментира
                    Вчера, 22:20
                    E забранено е, освен в случай, че има образувани паралелно движещи се колони и лявата се движи по-бавно от 60 км/ч.

                    Или спряла, но случаят не е такъв

                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Гагича е безчувствена гад по работа.

                    Способен е не само да хвърли длъжник от високо (няма да го направи само защото това не води до плащане), но и да се регистрира в сайт за ескорт-услуги само за да издири длъжница там.

                    Иначе насаме и във Форума си е човек, даже понякога се цупи за глупости.

                • icos коментира
                  Вчера, 22:20
                  E забранено е, освен в случай, че има образувани паралелно движещи се колони и лявата се движи по-бавно от 60 км/ч
                  Може ли да докажеш това си твърдение? Не че съм спец по ЗДВП, ма нещо не си спомням такава забрана

                  Коментар


                  • Чавдар (V93)
                    Чавдар (V93) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Що си мисля, че той има предвид правилата в Германия?

                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    И по техните движението с по- висока скорост в дясната не е нарушение, но не и да шариш от лявата дясно ляво с цел да изпревариш предния/колона.

                  • krasi-mir
                    krasi-mir коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не е само в Германия.
                    В конкретния клип лявата лента се движи със 100, снимащият също. Видно от огледалото никой отзад не присветва и не му влиза в багажника. Нито пък на тези в лявата. Всички си карат със 100 и са щастливи.
                    Във България все ще се намери някой/и да светка, да свирка, да кара на оверлог, само и само да стиге пръв.

                    Попадам в такава ситуация всекидневно, в Англия. Изходът е - наблюдаване на пътната обстановка, преценяване и действие. Обикновено видимостта напред е голяма. Ако целият трафик се движи, кротко си карам, както в клипа. Ако, обаче в далечината тряфикът е спрял, изобщо не ми пука за скоростта на тези в бързата лента. Карам си напред, докъдето мога, т.е. докато спра заедно със всички. Такива тапи най-често се образуват при намаляване на броя на лентите от две на една. На почти всички такива места в Англия има табели "При задръстване използвайте и двете ленти". По този начин дължината опашката се намалява двойно.

                    п.п. По-горе се спомена пътуване до работа. Аз пътувам 400-600 мили (2/3-ти 3-лентова магистрала) на месец за да отида на работа. А работата ми е шофьор на камион с тахограф. Значи, 15 мин каране до работа, 8-12 часа каране на камион и 15 мин до дома. Във Англия! Еее, как да съм щастлив от безумието по българските пътища?!

                • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Може ли да докажеш това си твърдение? Не че съм спец по ЗДВП, ма нещо не си спомням такава забрана
                  В нашия няма изключение, /освен за заобикаляне на препятствие, което се отнася и до спряло ППС в лява лента/в швабския обаче са описани изключенията от задължението за изпреварване на ППС отляво. А именно, в случая при движение на образувана колона в лявото платно със скорост по- ниска от 60 км/ч. може да се изпревари отдясно с превишение не повече от 20 км/ч над тяхната скорост. Тук някъде ще се намеси Гагич с аксиомата, че тия неща са недоказуеми. Зная. Ето оня наркоман, дето уби човек пред камерите го пуснаха вчера с гривничка да си спинка в къщи, щото нямало къде да бяга. И наистина.... за чий хОй му е да бяга? Вече е излежал в предварителния арест максимума, на което евентуално би го осъдил /ако изобщо/ най-справедливият български съд
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • Чавдар (V93)
                    Чавдар (V93) коментира
                    Редактиране на коментар
                    "При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в
                    която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай
                    движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента.
                    Ако не напускам лентата, в която се движа, това изпреварване ли е?

                • Чавдар (V93) коментира
                  Днес, 13:56
                  "При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в
                  която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай
                  движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента.
                  Ако не напускам лентата, в която се движа, това изпреварване ли е?
                  Много лошо и опасно изпреварване е, разбира се

                  В неписания "Универсален Пътен кодекс на icos", също така има:

                  1. Забрана да сменяш лентите повече от веднъж в рамките на цялото ти пътуване. Т.е. качваш се на магистралата - избираш си една лента и караш САМО в нея (ако застигнеш някой да кара с 20 в нея - караш и ти с 20, ако той е спрял - чакаш да тръгне) докато не свърши магистралата или не се наложи да слезнеш от нея преди това.

                  2. Има една неписана (ама чудно как някоЙ шОфери не я знаят) ДИФЕРЕНЦИАЦИЯ на скоростта, с която е допустимо да се движат автомобилите във всяка лента. В средната - не повече от 90 км/ч. В лявата - не повече от 140 км/ч. За сметка на това няма задължителна минимална скорост в двете ленти. В лявата можеш да караш с 20 км/ч (вж. по-горе т.1).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X