Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Впрочем подлежи на обжалване и по същество, и по формални критерии: примерно дали Ушев е бил в униформа и дали е застанал както пише в ЗДвП и ЗМВР и е подал разбираем знак. А като ги знаем как всичко правят по устав, ...

    Щото мотористът може да е решил че го преследват разбойници и да се е спасявал. А номерът, ... ми паднал е някъде, то в тия дупки, ... отделно карането без номер също е само административно нарушение.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Впрочем подлежи на обжалване и по същество, и по формални критерии: примерно дали Ушев е бил в униформа и дали е застанал както пише в ЗДвП и ЗМВР и е подал разбираем знак. А като ги знаем как всичко правят по устав, ...

      Щото мотористът може да е решил че го преследват разбойници и да се е спасявал. А номерът, ... ми паднал е някъде, то в тия дупки, ... отделно карането без номер също е само административно нарушение.
      Направо да си напишат в закона, че тия с фуражките са клоуни, и да не им обръщаме внимание.
      Па и те да вземат да се кротнат, за 500 кинта глоба, може да вземат да пострадат...срамота.
      Какъв е тоя зор да се пънат да прилагат нЕкви закони и правила, щом съвсем законно можеш да не ги слушаш(В най-лошия случай срещу скромна сума пари).
      Освен това, няма смисъл да им дават толкова превозни средства, като и без друго работата им е излишна.
      Аз се чудех, защо толкова много хора в България, смятат че законите и правилата са за балъците, а то явно и на теория си е така, освен на практика. Но моята правна култура е примитивна и затова съм имал съвсем погрешна представа за нещата.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Направо да си напишат в закона, че тия с фуражките са клоуни, и да не им обръщаме внимание.
        Па и те да вземат да се кротнат, за 500 кинта глоба, може да вземат да пострадат...срамота.
        Какъв е тоя зор да се пънат да прилагат нЕкви закони и правила, щом съвсем законно можеш да не ги слушаш(В най-лошия случай срещу скромна сума пари).
        Освен това, няма смисъл да им дават толкова превозни средства, като и без друго работата им е излишна.
        Аз се чудех, защо толкова много хора в България, смятат че законите и правилата са за балъците, а то явно и на теория си е така, освен на практика. Но моята правна култура е примитивна и затова съм имал съвсем погрешна представа за нещата.
        Искаш ли да посочиш страна от ЕС, в която ЩЕ хукнат да те преследват с рискове за тебе, околните и себе си само за неизпълнение на полицейско разпореждане?

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Не съм участвал в избирането му разбира се. Ама понеже съм и българин, от там идва “избрахме”. Ние, българите си го избрахме и си ги избираме. И после си им сърбаме попарата. Е, с попарата, аз поне не учавствам, не съм бил в България повече от 6-7 години вече, не живея в България от почти 20 години.
          За “харесва на мнозинството”- няма да коментирам, че някои хора ше се обидят. Политиците са лицето на народа...
          Явно сме на едно мнение и едни същи причини са ни принудили да си градим живота на друго място .......
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Искаш ли да посочиш страна от ЕС, в която ЩЕ хукнат да те преследват с рискове за тебе, околните и себе си само за неизпълнение на полицейско разпореждане?
            Па знам ли аз, нали съм от балъците, никой не ме е гонИл...
            Само се чудя, защо са им на немските полицаи толкова бързи коли, сигурно за някакъв празен имидж, и на практика вероятно никога и никого не гонят.

            Виждал съм ги всъщност как бързат за спешно повикване, както и да гонят нарушители. Ама тия нашите не са магистрални, та кретат с едни Е-класи комби, че май и на нафта(като ги гледам как понавървяват, сигурно са 320CDI).

            А покрай тия терористични нападения чат-пат, не разчитай много да те бавят или да те оставят просто да си тръгнеш. Особено пък ако удариш по какъвто и да е начин някой полицай или превозното му средство.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Интересно как се разглежда подобният казус в сегашните по-'терористично' чувствителни времена...
              В Гьотеборг видях как някакво полицейско Волво стартира като Ф1 след някакъв с допълнителни звукови и светлинни ефекти Учуди ме какъв старт направи този кошник - явно не бе като нашенските полицейски 1.4 астрички
              Дали е застрашило някого - едва ли... Само мина на червено, а другите коли се катереха по тротоара
              Последно редактирано от slowtraveler; 17-10-18, 17:55.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Тия са меки китки там
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Искаш ли да посочиш страна от ЕС, в която ЩЕ хукнат да те преследват с рискове за тебе, околните и себе си само за неизпълнение на полицейско разпореждане?
                  Рискове казваш.... Ами да не ги преследват тогава. И моторджиите и рацерите и дрифтърите. Пък после некой пишман дрифтър ще отнесе една спирка народ, като онова келеменце в Петрич, и катаджиите ще дойдат само да броят труповете. Така добре ли е?
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Не е ма се преценява риска кой и къде,кога и с какво да гониш,шанса ти какъв е и като е опасно се дърпаш.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Рискове казваш.... Ами да не ги преследват тогава. ... Така добре ли е?
                      Добре е, ама това е само първата част. Нашите се справят идеално с нея.

                      Втората част е че вместо да преследват някого дето не го хващат с един старт, трябва да го ЧАКАТ.
                      Ей така:


                      Е те тука имаме проблем щото у нас банковия обирджия го чакат да направи нарушение на ЗДвП с Гоуфа и с това се изчерпва чакането.

                      Имаме най-много полицай на глава от населението. И сигурно най-много патрулки. И не знам какво още. Само организация няма.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Направо да си напишат в закона, че тия с фуражките са клоуни, и да не им обръщаме внимание.
                        Па и те да вземат да се кротнат, за 500 кинта глоба, може да вземат да пострадат...срамота.
                        Какъв е тоя зор да се пънат да прилагат нЕкви закони и правила, щом съвсем законно можеш да не ги слушаш(В най-лошия случай срещу скромна сума пари).
                        Освен това, няма смисъл да им дават толкова превозни средства, като и без друго работата им е излишна.
                        Аз се чудех, защо толкова много хора в България, смятат че законите и правилата са за балъците, а то явно и на теория си е така, освен на практика. Но моята правна култура е примитивна и затова съм имал съвсем погрешна представа за нещата.
                        Измести се фокуса. Интерпретирате си както искате това, което казвам. Първо няма спор, че полицейските разпореждания трябва да се спазват. Спора е за мерките, които следва да се приложат, когато това не се прави. Дори когато се задържа лице, полицията може да ползва помощни средства и физическа сила, но в граници, които да не надхвърлят необходимото за постигане на целта. Всичко останало, (което на практика искате) ще доведе само и единствено до "падни, стани" на всеки светофар.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Боби, не съм юрист.Вероятно си прав в трактовките на закона.
                          Нормалният човек иска сигурност и ред.
                          Когато на такъв му се каже (грубо): понякога тарикатите на дребно, прекрачващите лекинко закона, всякаквата паплач неспазващата правила, или заобикаляйки такива не може да и бъде търсена отговорност ефективно, следва най-нормалната реакция:погнуса от закона като такъв, от правоприлагащите го, от всеки свързан със системата за правораздаване.....
                          Та, нормалният непрекалено мислещ индивид вероятно такива му се въртят.
                          Дето вика Цецо за какво да карат AMG-та, като няма смисъл да ги хващат.
                          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                          0887/осемпет 66 4осем

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Какви са тия недомлъвки, от които излиза, че искам да ги екзекутират на място?!
                            Аз искам същото, да се прави нещо за постигане на целта, която е задържане. Нищо по-различно от това.
                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            Дори когато се задържа лице, полицията може да ползва помощни средства и физическа сила, но в граници, които да не надхвърлят необходимото за постигане на целта.
                            Щото с мотористите, ако не е на момента, после трябва ясновидец. И затова не ми звучи добре идеята да не се преследват, с оглед най-вече на тяхната собствена безопасност. Ако се гътне някой в бягство, вината си е лично негова, и това не се явява наказание за каквото и да било. За пред закона е ясно, но дори и морално не би трябвало да се търси отговорност на погрешно място, с което на практика се ограничава преследването им.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              ... дори и морално не би трябвало да се търси отговорност на погрешно място, с което на практика се ограничава преследването им.
                              Всичко това би могло идеално да работи ако полицията беше идеална.

                              А пък тя не е.

                              Затова и са поставени ограничения в работата и. Повечето от тия ограничения са написани с кръв.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Всичко това би могло идеално да работи ако полицията беше идеална.

                                А пък тя не е.

                                Затова и са поставени ограничения в работата и. Повечето от тия ограничения са написани с кръв.
                                Къде е идеалната полиция?
                                Тук е ясно, че такава няма.
                                В другите крайности - съвършено ясно е, че и там такава няма.

                                Какво значи идеална полиция в неидеална държава?
                                Нонсенс...
                                Двоен, при това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X