Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Дали има по света вероятност да си чакаш в светофар, някой да те изтарани отзад и да те метне в багажника на този отпред... и заради това да отнесеш акт. Щото си се движил с несъобразена скорост и затова си го ударил тоя отпред. А това че някой ти е дал начална засилка, ма ти не си искал "е и той има акт, кво искаш са, ше се оправите там по гражданска".

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
      Дали има по света вероятност да си чакаш в светофар, някой да те изтарани отзад и да те метне в багажника на този отпред... и заради това да отнесеш акт. Щото си се движил с несъобразена скорост и затова си го ударил тоя отпред. А това че някой ти е дал начална засилка, ма ти не си искал "е и той има акт, кво искаш са, ше се оправите там по гражданска".
      Ушев всичко може да пише и е изключително малко вероятно да има неприятности дори на 1/100 от твоите, когато тръгнеш да бориш неговата писменост.

      Иначе си има съд за тъпи актове и той работи.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
        Дали има по света вероятност да си чакаш в светофар, някой да те изтарани отзад и да те метне в багажника на този отпред... и заради това да отнесеш акт. Щото си се движил с несъобразена скорост и затова си го ударил тоя отпред. А това че някой ти е дал начална засилка, ма ти не си искал "е и той има акт, кво искаш са, ше се оправите там по гражданска".
        В Латинска Америка съм “американец”, в цяла Европа съм Българин, ама стигна ли до България, влизам само със син паспорт. Много е трудно да си Българин в България.

        Ясене, колко време отнема да бориш в съда тъп акт?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          И то съвсем законосъобразЕно ...
          О-о, разбира се, "несъобразена скорост" си е съвсем законово положение. Впрочем - и една (основната) от причините, ние да имаме най-добрите пътища в тази част на вселената (разглеждано по основания за ПТП).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            В България винаги си виновен, така е направено. Що не забравят да сложат тук един знак, еххх...
            Няма как, в закона за движение няма понятие нерегулирано кръстовище (уточнявам в САЩ нямаш ли знак когато приближаваш кръстовището - значи си с предимство, респективно другите имат СТОП).
            Единствената прилика на пътната обстановка тук и в хАмерика е че и на двете места се движат автомобили по пътя. Но само това. Най-голямата разлика е че тук в голям процент от случаите трябва да вземаш решение как да преминеш през кръстовище, а там шофьорите трябва просто да карат всички проблемни ситуации са надлежно урегулирани с маркировка/знаци.
            Един супер елементарен пример колко често си сваляме слънчевите очила в тунела: БГ преди тунела знак Тунел, САЩ преди тунела знак Тунел, след това табела Пусни Фаровете, след това табела Свали Си Слънчевите Очила...
            Шофьора/ката на всякъде по света е доста натоварен с различни отнемащи вниманието неща докато шофира, като например: ако не държи телефона на ухото, ще пише съобщение, ако ли не значи пуши или пък гали партньорката/а по интимните части и т.н. Някой правят по няколко неща едновременно! Затова там където пътната обстановка е неуредена и основната цел на контролните органи не е безопасността - хората мрът като пилци по пътя, а там където движението е уредено и органите следят за безопасността - от време на време има смачкани калници и брони.

            ПП
            Абеее.... тук на листовките имаме въпроси с картинки със засукани ситуации кой след кой да мине, ама толкова засукани, че инструкторите спорят по тях... е хората зад океана нямат такива защото нямат такива ситуации в реалността.
            Последно редактирано от bat_vanko; 17-12-18, 20:55. Причина: ПП
            Biagini Passo Powered By VW Syncro

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              В Латинска Америка съм “американец”, в цяла Европа съм Българин, ама стигна ли до България, влизам само със син паспорт. Много е трудно да си Българин в България.

              Ясене, колко време отнема да бориш в съда тъп акт?
              В моя случай 2 пъти по 2 часа, през половин година и после още половин година докато разпореждането на съда влезе при ченгетата.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                Затова там където пътната обстановка е неуредена и основната цел на контролните органи не е безопасността - хората мрът като пилци по пътя, а там където движението е уредено и органите следят за безопасността - от време на време има смачкани калници и брони.
                Доколкото вярваме на статистиките, загиналите на милион население в ПТП там и тук не се различава много, а ако вземем 10-15 щата с най-много жертви, сме далеч по-оцелели тук.
                А, че се кара по-лесно в предвидима среда - спор няма. Лошото е, че се свиква и вниманието се притъпява.
                Човек се учи докато е прост!

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                  Доколкото вярваме на статистиките, загиналите на милион население в ПТП там и тук не се различава много, а ако вземем 10-15 щата с най-много жертви, сме далеч по-оцелели тук.
                  Като сравниш загиналите на милион пътувани километра, ще излезе наяве много, ама много грозната истина.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                    При натоварено движение как се преминава по друг начин (през това кръстовище)?
                    Ми знам ли? В правилника пише ли нещо за предимство при преминаване през натоварено кръстовище? Примерно - ако си чакал 2 минути, вече имаш право да навлезнеш в кръстовището с вратите напред?

                    Аз книжка съм взимал 95-та миналия век, та може и да не съм наясно с последните промени в закона и правилника. За тва питам.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Ми знам ли? В правилника пише ли нещо за предимство при преминаване през натоварено кръстовище? Примерно - ако си чакал 2 минути, вече имаш право да навлезнеш в кръстовището с вратите напред?

                      Аз книжка съм взимал 95-та миналия век, та може и да не съм наясно с последните промени в закона и правилника. За тва питам.
                      Ама то тука повечето сме взели миналия век, сигурно и повечето имаме всички буквички, ама това е без значение...
                      Знаеш ли какъв е парадаокса?
                      Парадокса е: че ако те пусна 20 пъти с 20 различни изпитващи (ако искаш половина от КАТ като едно време) в час пик да преминеш по пътя на грешника от клипа - книжка няма да видиш!
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                        Доколкото вярваме на статистиките, загиналите на милион население в ПТП там и тук не се различава много, а ако вземем 10-15 щата с най-много жертви, сме далеч по-оцелели тук.
                        А, че се кара по-лесно в предвидима среда - спор няма. Лошото е, че се свиква и вниманието се притъпява.
                        Статистиката к’во?! Не я знам тая статистика, само знам, че като подкарам в България и ми се изправя косата. И карам кола дето хич не ми пука за нея, и пак е зор.
                        Пред целия форум заявявам, че ако се появиш тук, ти давам нещо V8, и да не ми го върнеш цяло, не е проблем, имам няколко, върви покарай малко, и после на бутилка и фъстъчки ще си хортуваме за статистиката.
                        Редовно караме по интересни пътища на интересни места /имаше даже тука някъде снимки на брат ми с Венци Малкия да се возят през наводнени Мексикански пътища след ураган/- е такива говеда по пътищата като в България никъде няма.
                        Статистиките са много криво нещо.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          То там говедото аз ма съм божа кравичка в сравнение с БГто,питай Венци
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            В Русия е по страшно.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              В Русия е по страшно.
                              Там не съм бил и не знам, ама не се учудвам. “Ти знаеш ли кой съм аз” работи със страшна сила там, понякога гледам ИЗ Интернет някои клипчета и не вярвям да не е Фотошоп или нещо друго нагласено. Простотия посолена с пари... и им гледаш сеира.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Статистиката к’во?! Не я знам тая статистика, само знам, че като подкарам в България и ми се изправя косата. И карам кола дето хич не ми пука за нея, и пак е зор.
                                Пред целия форум заявявам, че ако се появиш тук, ти давам нещо V8, и да не ми го върнеш цяло, не е проблем, имам няколко, върви покарай малко, и после на бутилка и фъстъчки ще си хортуваме за статистиката.
                                Редовно караме по интересни пътища на интересни места /имаше даже тука някъде снимки на брат ми с Венци Малкия да се возят през наводнени Мексикански пътища след ураган/- е такива говеда по пътищата като в България никъде няма.
                                Статистиките са много криво нещо.
                                Е, аз какво съм написал - лесно и приятно се кара, като очакваш околните да спазят правилата. Просто опонирах на твърдението, че при вас (US) жертвите са по-рядко. И сега пак проверих статистиките - основна причина за смъртността е Inattention. 'Щото се отпускат...

                                Иначе, имам няколко месеца стаж по някои US градове. Имам и -$200 някога за минаване на Стоп с 10mph при празен квартал в Лексингтън (KY), в първата си седмица зад Океана.
                                Много ми харесва колко спокойно се случва всичко и се чудя защо тук не се получава - не трябват неистови усилия, може би само егото трябва да се преодолее.

                                А бутилка с ядки никога не отказвам.
                                Човек се учи докато е прост!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X