Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Да се върнем пак на съпоставката на интересите. Какво се случва с паркирането пред някой гараж? Какви са последиците най-често?
    Това нарушение, най-много да създаде някакво неудобство на някой в случая собственика на гаража. Интересното е, че масово хората си представят, че трябва да звъннат някъде, най-често на 112 или градската мобилност и от там да долети паяк "като бърза помощ" ако не и по-бързо и полицай, като единия вдигне колата на нарушителя и го таксуват 100лв., а другия му набие канчето като му спука тиквата от глоби. Прав ли съм ?

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Да се върнем пак на съпоставката на интересите. Какво се случва с паркирането пред някой гараж? Какви са последиците най-често?
      Това нарушение, най-много да създаде някакво неудобство на някой в случая собственика на гаража. Интересното е, че масово хората си представят, че трябва да звъннат някъде, най-често на 112 или градската мобилност и от там да долети паяк "като бърза помощ" ако не и по-бързо и полицай, като единия вдигне колата на нарушителя и го таксуват 100лв., а другия му набие канчето като му спука тиквата от глоби. Прав ли съм ?
      Не си. Ако си повикаш репатрак да ти освободи гаража си плащаш.

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
        Това нарушение, най-много да създаде някакво неудобство на някой в случая собственика на гаража. м ?
        Например да си изтърве презокеанския полет, да пропусне важна среща, да не закара родилка до болницата, или какво?

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Не е толкова проблема в неудобството, колкото в липсата на компенсация за него. Плюс, че и при липсата на каквито и да е неудобства(вкл. санкции) за нарушителя, той ще продължи да си прави подобни нарушения. Дори някои въобще не осъзнават вината си.
          Още по-кофти е, като на другия ден мине някой изгладнял катаджия, и ти напише акт, че си си спрял пред собствения гараж (просто щото ако спреш в него, не винаги можеш да излезеш).
          Нали тия закони са уж в полза на хората...
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Законите са в полза на суверена.
            В нашата конституция ясно си пише кой е - преомбюла започва с ние народните представители.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              Да се върнем пак на съпоставката на интересите. Какво се случва с паркирането пред някой гараж? Какви са последиците най-често?
              Това нарушение, най-много да създаде някакво неудобство на някой в случая собственика на гаража. Интересното е, че масово хората си представят, че трябва да звъннат някъде, най-често на 112 или градската мобилност и от там да долети паяк "като бърза помощ" ако не и по-бързо и полицай, като единия вдигне колата на нарушителя и го таксуват 100лв., а другия му набие канчето като му спука тиквата от глоби. Прав ли съм ?
              Какви са последиците - никакви...
              Какво очаквам - когато подам сигнал за нарушение, очаквам съответните власти - полиция и т.н. да дойдат 'като бърза помощ', да 'таксуват' и наложи съответната глоба на нарушителя, за да знае нарушителя (и всичките му познати), че така не се прави... Под 'бърза помощ' имам предвид - нормално бързо според оперативната обстановка - като нямат работа да дойдат веднага ... Както се вижда - при моя случай това отне над 5 дни за елементарно действие...
              А какво получаваме? Ами 'то маловажно'... Както и при множеството джебчии - 'ама то маловажно'... Да бе - от там се почва... Нямаш наказание при маловажното - разбираш, че минава безнаказано и минаваш на следващо ниво - я грабеж, я кражба, я убийство...
              Последно редактирано от slowtraveler; 18-10-18, 16:10.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Какво очаквам аз в ситуацията спиране пред гараж ми:
                1. След като съм продиктувал на съотвения телефон кой се обажда, от кое място, номера и модела на колата, до някакво нормално време да мине патрулка за да потвърди моите показанания и да лепне известието за глоба на предното стъкло на нарушителя. Патрулки на 15 минути до половин час има на всякъде в България. Да получа копие от протокола за сигнала ми, потвърждаващ неговата вярност.
                2. Ако в следствие на това паркиране на мен ми се е наложило да влезна в допълнителни разходи - да имам право да си ги искам от нарушителя. Наложило ми се да се движа целия ден с таксита - събирам си бележките и си искам сумата от нарушителя. А ако изпусна презокенски полет - ами да плаща всички възникнали от действието щети. Малки на глед нарушения могат да доведат до огромни щети. Ами да си мисли всеки колко щети може да плати.
                3. Все пак да мине някакъв "паяк" да освободи пътя. Разхода по паяка минава към точка две.

                А сега какво се получава? Я получи някаква санкция нарушителя, я не. "Паяк" по такива частни случаи я дойде, я не. А ако аз изтегля или му избуам колата съм обвиняем за повреда на чуждо имущество. Пълна защита на нарушителя.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Например да си изтърве презокеанския полет, да пропусне важна среща, да не закара родилка до болницата, или какво?
                  Ехх. Нали си говориме без вероятности? Въпреки в тоя дух да те питам, ако тръгнеш да ловиш презокеански полет и вместо някой злосторник да ти е запушил гаража, а просто колата не запали, пак ли ще го изпуснеш? Все ми се струва, че ще се ориентираш към друг транспорт, колкото и неудобно да ти е

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Не е толкова проблема в неудобството, колкото в липсата на компенсация за него. Плюс, че и при липсата на каквито и да е неудобства(вкл. санкции) за нарушителя, той ще продължи да си прави подобни нарушения. Дори някои въобще не осъзнават вината си.
                  Още по-кофти е, като на другия ден мине някой изгладнял катаджия, и ти напише акт, че си си спрял пред собствения гараж (просто щото ако спреш в него, не винаги можеш да излезеш).
                  Нали тия закони са уж в полза на хората...
                  Когато е настъпила някаква вреда за някой, даже изразяваща се в неудобство има начин за търсене на обезвреда и то на законно основание. Щи кажа, обаче защо това не се случва. Ми щото обикновено никакви вреди не се търпят от това нещо, па макар и вината на злосторника да се презюмира.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Ехх. Нали си говориме без вероятности? Въпреки в тоя дух да те питам....
                    В тоя дух - какво мислиш се случва ако паркираш пред гараж във Виена, примерно? Или даже не пред гараж, ми на забранено за паркиране място, дето няма преки неудобства за никого? Или в Берлин?

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      Ехх. Нали си говориме без вероятности? Въпреки в тоя дух да те питам, ако тръгнеш да ловиш презокеански полет и вместо някой злосторник да ти е запушил гаража, а просто колата не запали, пак ли ще го изпуснеш? Все ми се струва, че ще се ориентираш към друг транспорт, колкото и неудобно да ти е

                      .
                      В моя случай сме 7 подземни гаража.
                      При комшиите са над 20.


                      .... Ама що ли се хабя да пиша?

                      п.с. лично мен не ме мисли - имам още две резервни коли извън гаража.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        Ехх. Нали си говориме без вероятности? Въпреки в тоя дух да те питам, ако тръгнеш да ловиш презокеански полет и вместо някой злосторник да ти е запушил гаража, а просто колата не запали, пак ли ще го изпуснеш? Все ми се струва, че ще се ориентираш към друг транспорт, колкото и неудобно да ти е



                        Когато е настъпила някаква вреда за някой, даже изразяваща се в неудобство има начин за търсене на обезвреда и то на законно основание. Щи кажа, обаче защо това не се случва. Ми щото обикновено никакви вреди не се търпят от това нещо, па макар и вината на злосторника да се презюмира.
                        За едното отговорността си е само твоя - смесваш нещата...
                        Явно представата ти за 'вреда' силно се различава от логичната представа за вреда по белия свят....
                        Вреда е, когато някой ме възпрепятства да си използвам имота (гаража), или обществено средство по предназначение, особено когато това е обозначено ясно, и 'нарушителят' освен всичко е нарушил Закона. Дали искам да го ползвам имота или не - това дори няма никакво значение... И съответно по белите страни се вземат мерки за това...
                        А факта, че смяташ 'това за маловажно' е просто вследствие набитото ни в главите в последно време усещане за 'демокрация' - да не би внезапно да накърним правата на 'нарушителя'... Във всяка сфера...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Неразделна част от демокрацията е осъзнаването че собствените интереси са важни, но не непременно абсолютно над интересите на другите.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Неразделна част от демокрацията е осъзнаването че собствените интереси са важни, но не непременно абсолютно над интересите на другите.
                            Именно - интересът да паркираш без да пратиш SMS за зона, щото на паркиралите пред гаражи не им търсят, не е над интересите на собственика на гаража. Ама... Търтейовата антропология ли, какво, карат паркиращия и неговите поддръжници тука да считат обратното. Щото нъл тоА с гаражО е изедник - гараж има, явно и кола има, па гаражо му на такова мЕсто - що да го не ебнеме малце тъй, изедника му с изедник, а?
                            Първоначално публикуван от ПоЭт с гитарой, знаете его
                            Он мне не друг и не родственник —
                            Он мне заклятый враг,
                            Очкастый частный собственник
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              Когато е настъпила някаква вреда за някой, даже изразяваща се в неудобство има начин за търсене на обезвреда и то на законно основание. Щи кажа, обаче защо това не се случва. Ми щото обикновено никакви вреди не се търпят от това нещо, па макар и вината на злосторника да се презюмира.
                              Разбирам, че искаш хората да търсят адвокат и за тия глупости, но и ни убеждаваш, че де факто нямаме вреди.
                              Последно какво искаш да кажеш, че нещо не те схващам?
                              Да се усмихна на нещастната случка, да си викна такси, да го платя от джоба си, и въпреки всичко да закъснея за работа, където пък след няколко закъснения да ме уволнят?! Това не са никакви вреди според теб. А за да избегна поне най-сериозните от тях, трябва ежедневно да тръгвам с половин-един час по-рано(не навсякъде таксито идва след пет минути).
                              Кога точно да викам адвокат, щом полицията не е за тия неща - преди или след като ме уволнят?!
                              И има ли гаранция, че моите вреди няма да се окажат незначителни неудобства?!
                              И последно, ти като човек с висока правна култура, какво би направил ако такава случка, ти се случва сравнително често?! Ама не да сложиш колчета с ключалки, това не винаги е възможно, а така просто ползвайки професионалните си знания и познавайки по-добре правата и задълженията си.
                              Малко са хората, които да са чак толкова над нещата, че такива случки да не ги дразнят, особено ако се случват сравнително често
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Неразделна част от демокрацията е осъзнаването че собствените интереси са важни, но не непременно абсолютно над интересите на другите.
                                Неразделна част от демокрацията са правилата. Зад тях е демоса, мнозинството. Ако ще ми твърди някой, пък бил той и с висока правна култура, че неспазването на правилата води само до съвсем дребни неудобства и че може мильо да решава кои неудобства са дребни и кои - не, хайде няма нужда. Защо, според закона, има предвидени санкции И за дребни административни нарушения? Чие задължение, пак според същия, е да санкционира?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X