Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Неразделна част от демокрацията е осъзнаването че собствените интереси са важни, но не непременно абсолютно над интересите на другите.
    Ясене, имах предвид, че там, където има ред има ясно изразени правила за собствените интереси, и интересите на другите...
    В случая тук мисля се бърка точно с поставянето на собствените, но на 'нарушителя' интереси над интересите на другите - пострадалите (и според закона - конкретно за гаражите). Странна логика.

    Ама било маловажно, дрън-дрън и т.н... Нарушението е нарушение. И освен че е нарушение, то създава преки затруднения (или опасност) за другите..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      За едното отговорността си е само твоя - смесваш нещата...
      Явно представата ти за 'вреда' силно се различава от логичната представа за вреда по белия свят....
      Вреда е, когато някой ме възпрепятства да си използвам имота (гаража), или обществено средство по предназначение, особено когато това е обозначено ясно, и 'нарушителят' освен всичко е нарушил Закона. Дали искам да го ползвам имота или не - това дори няма никакво значение... И съответно по белите страни се вземат мерки за това...
      А факта, че смяташ 'това за маловажно' е просто вследствие набитото ни в главите в последно време усещане за 'демокрация' - да не би внезапно да накърним правата на 'нарушителя'... Във всяка сфера...
      Хахахах Е добре. Боя се обаче, че твоето разбиране за вреда е в противоречие с разбирането на закона, какво е ..

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Разбирам, че искаш хората да търсят адвокат и за тия глупости, но и ни убеждаваш, че де факто нямаме вреди.
      Последно какво искаш да кажеш, че нещо не те схващам?
      Да се усмихна на нещастната случка, да си викна такси, да го платя от джоба си, и въпреки всичко да закъснея за работа, където пък след няколко закъснения да ме уволнят?!
      Хохо, в много грешна посока залиташ. Ич ми не е дали ще търсите адвокат или някой друг. Напротив ще се радвам ако се оправяте сами.
      Междудругото много се забавлявам.
      Колко от вас търсят отговорност на неправилно спрелите на пешеходни пътеки и на всяко едно, ама абсолютно всяко едно кръстовище? Колко от вас търсят отговорност на спрелите на тротоара? Не ви интересува тогава нарушението нали? Само ако е пред гаража ви?
      Ехх.. опасявам се, че няма да ме разберете какво искам да ви кажа ама...
      Единствено Ясен зацепва май за какво иде реч...
      Дреме ви, теглете му една майна и тва е

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Високата правна грамотност май дава фира с питането за търсене на отговорност от нарушителя. Нещо си в грешка от кого трябва гражданите да я търсят тая, неуловимата.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          Междудругото много се забавлявам.
          Аз пък се замислям.
          Значи, за спрял пред гаража МИ, на секундата трябва да долита полицай с право да стреля. Ако полицията евентуално няма капацитет (или по някаква друга невъзможност), правото да стрелям, трябва да имам директно аз. Тия спрелите - резонно и справедливо - ще поискат да имат правото на самозащита.
          Дали пък наистна това не е вариант.

          ПП
          Аз нямам гараж, обаче мога да стрелям.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Аз пък се замислям.
            Значи, за спрял пред гаража МИ, на секундата трябва да долита полицай с право да стреля. Ако полицията евентуално няма капацитет (или по някаква друга невъзможност), правото да стрелям, трябва да имам директно аз. Тия спрелите - резонно и справедливо - ще поискат да имат правото на самозащита.
            Дали пък наистна това не е вариант.

            ПП
            Аз нямам гараж, обаче мога да стрелям.
            Аз също се замислям. Ако някой ти отвърти шамар (лека телесна повреда, престъпление от частен характер, прокуратурата и полицията не се занимават с такива), ти какво трябва да направиш? Ми, да обърнеш другата буза (казва едно извратено тълкуване на евангелията). Добре, ами след това? Като си казал "А", ще кажеш и "Б". Значи - едната буза, после другата, после сваляш гащите и... ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Аз пък се замислям.
              Значи, за спрял пред гаража МИ, на секундата трябва да долита полицай с право да стреля. Ако полицията евентуално няма капацитет (или по някаква друга невъзможност), правото да стрелям, трябва да имам директно аз. Тия спрелите - резонно и справедливо - ще поискат да имат правото на самозащита.
              Дали пък наистна това не е вариант.

              ПП
              Аз нямам гараж, обаче мога да стрелям.
              Всеки може да стреля.
              Има хиляди семкаджии, на които работата им, държавната, е да регистрират нарушенията и да налагат санкции. Част от тази игра са сигналите на гражданите. Акт могат да съставят и по свидетелски показания. Това само ако държим да сме демокрация де. Щото не съм сигурен.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Неразделна част от демокрацията е осъзнаването че собствените интереси са важни, но не непременно абсолютно над интересите на другите.
                Е социализъма какво проповядваше?

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                Хахахах ..... Единствено Ясен зацепва май за какво иде реч...
                Дреме ви, теглете му една майна и тва е
                Стига с тая правна неграмотност, баш ,,европейците" си имат адвокат, ма на хляба им има инструкция как се яде, та не са по- грамотни.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  davc, защо преекспонирате нещата? Ако ти спрат пред гаража и след твой сигнал за нарушението дойде полиция, установи нарушението и евакуират автомобила това устройва ли те?
                  Ако нарушителя реши да мине през полицая за да избяга - навярно полицая трябва да му се извини? Или просто да го пусне да избяга 'щото то маловажно'?
                  Бориславе, какво значи аз да търся отговорност от спрели на пешеходна пътека? Аз като съвестен гражданин мога да подам сигнал, но няма как да търся отговорност... А резултата от подаването на сигнала можеш да прочетеш по-рано...
                  Закона не смята ли щетите (допълнителните ми разходи във връзка с действието на нарушителя) или моралната вреда, или неблагоприятните последици за мен за вреда? Породена от нарушение на закона от страна на 'другия'?
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    ...
                    Защото приказката (конкретната), тръгна от блъскане, стреляне и трепане... И в тоз радикален дух премина към гаражите. С генерални обобщения за демокрацията - при положение, че целият проблем се състои в нежелание (до степен на саботаж) на полицията да работи (поне не като милиция, а като полиция).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Аз не ходя никъде, но в Австрия, разправят, административното нарушение паркиране на непозволено се санкционира минимално. Дребна сума даже и за тукашните тарикати. Това първи път. На втория нещата загрубяват малко и обикновено не се стига до трети, дето вече излизат извън здравия разум. Работели и по сигнал ми казаха, с приемлива като за бюрокрация скорост. За стреляне не са ми разказвали.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Що се правите на ненормални? За стреляне се заговори, ако застрашаваш живота на полицая- удряш го с мотор и бягаш. Ако си паркирал пред гараж, дойде полицая и ти се опиташ да му минеш отгоре, пак ли ще са “минимални административни мерки”? Я се пробвайте, аз обещавам да ви платя “минималната мярка”.

                        То бива да се правите на неразбрали, ама ... /тук Ясен дебне/.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Всеки може да стреля .
                          Ти сигурен ли си в това!
                          И не става въпрос за натискане на там едно копче, на един уред - насочвал ли си цев срещу нещо живо (не непременно човек)?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            То гаражите бяха пример, че не трябва да се стреля, бие, изтезава, наказва със спуснати гуми, щети по колата и пр. някой за такова маловажно нарушение.
                            До тук съм ОК, наистина не бива. Но втората част, че и полиция не било нужно да идва, а човек би трябвало да се оправя по друг начин, вече ми се видя доста интересна. Най-вече защото така и не стана ясно какъв е тоя друг начин(различен от самоуправството описано в началото).
                            Не било да се търси адвокат, значи няма да се търси решение в законите...е освен да се тегли една молитва, знахарство... съвет за псувня видях накрая, ама пък и това не съм виждал да помага.
                            Явно наистина е нещо, което тук няма да го схванем, макар и да звучи леко обидно спрямо аудиторията.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              davc, Никсъна ме изпревари с отговора ... Ако прегледаш темата, ще видиш, че хронологията бе:
                              мачкане на полицай -> гонитба (и тук някой вкара стрелба) -> ама то що да го гоним въобще - той може нищо да не е направил (то това да 'нападаш' полицай си е дребно административно нарушение...)
                              стрелба -> ама защо за спиране пред гараж
                              спиране пред гараж -> полиция/евакуатор -> ама защо ще ги стреляте

                              Та общо взето да уточня:
                              Под реципрочни мерки имам предвид градация с превъзходство над нарушителя така, че да го възпираш, а не да си крачка зад него.
                              Спре ли пред гаража - глоба/евакуация
                              Наруши ли закона - наказание.
                              Тръгне ли да мачка или да застрашава околните - градация на мерките, до стрелба. Щом е застрашил живот, трябва да знае, че и неговият е застрашен... А не той да застрашава околните, а закона и полицията да не го преследват, защото 'това е дребно нарушение, и може нищо да не е направил' - той вече го е направил..

                              Надявам се така стана малко по-ясно...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Ти сигурен ли си в това!
                                И не става въпрос за натискане на там едно копче, на един уред - насочвал ли си цев срещу нещо живо (не непременно човек)?
                                Даже повече от сигурен. Точно натискаш нещо, без мисъл за последици. Може го всяко дете. С'я че имаш предвид "Аз имам законно с какво да стрелям" е ясно

                                А аз дали и защо не е важно, приеми на доверие че съм си обмислил и избрал кое-как

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X