Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
    И на кой да я оставим тая преценка? Ако всяко нарушение трябва да преминава през човек, бая хора ще трябват...
    То и сега преминава през човек. Пр. камерата отсява превишилите скоростта, но полицай подписва електронния фиш. Ако камерата е заснела нарушителя в населено място с над 20 ли, 50 км/ч ли беше, полицай вика нарушителя, търси го и т.н., като успее да го призове, полицай му съставя акт, полицай издава наказателно постановление. Па ако нарушителят обжалва - минава през още един човек - съдия. Може би кофти се изразих по-горе - всички нарушения трябва да се наказват, но, както Цецо е писал:
    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ...в наказанията трябва да има градация...
    ...градацията в наказанията...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      И една неизбежност Гагич. Не ако те хванат с вероятност 1/1000, да те разпънат на кръст, а да е сигурно, че ще е 1:1 пък било то и само с 5 лева първия път, 10 втория, 100 третия...

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        А, така вече съм съгласен. Ако не минава през човек, или поне процедурата е опростена, глобите ще ни настигат лесно и бързо. Естествено като се наблъскаме с камери отвсякъде.
        Но засега положението е, правете застраховки.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          А, така вече съм съгласен. Ако не минава през човек, или поне процедурата е опростена, глобите ще ни настигат лесно и бързо. Естествено като се наблъскаме с камери отвсякъде.
          Но засега положението е, правете застраховки.
          Снимаха ме че минавам на червено и документа дойде след 4 дена ( ДЕ) , снаха ми снимана с превишена скорост в БГ , снимката идва след шест или седем месеца . Аз си платих и взеха книжката за месец в рамките на две седмици . Нямам информация какво е станало с глобата на снаха ми . Сега се изприщвам като видя че светва жълто . Глобата от 200 евро и месец без книжка и съответното неудобство без кола , ми държи голяма влага . И това е за първи път , втори нямам намерение да научавам . За трети път знам че се ходи на тест за идиотизъм ..............
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Между другото, застраховката ти стана ли по-скъпа от това събитие? Ще ти кажа, защо те питам... битува мнението, че тъй както няма нищо случайно у нас, така и ситуацията със хаоса по пътищата и слабия контрол е продиктувана от финансовия интерес на застрахователите. Интересно ми е, ако тази теза е вярна, дали пък на немските застрахователи интереса им не е защитен също?

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              Приложна психология: хората щяха много по-често да се удрят с чук по пръста, ако болката идваше след няколко месеца.

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Между другото, застраховката ти стана ли по-скъпа от това събитие? Ще ти кажа, защо те питам... битува мнението, че тъй както няма нищо случайно у нас, така и ситуацията със хаоса по пътищата и слабия контрол е продиктувана от финансовия интерес на застрахователите. Интересно ми е, ако тази теза е вярна, дали пък на немските застрахователи интереса им не е защитен също?
                Не ! Застраховката става по -скъпа след застрахователно събитие по моя вина и няма абсолютно никаква връзка с нарушения без материални вреди .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Не ! Застраховката става по -скъпа след застрахователно събитие по моя вина и няма абсолютно никаква връзка с нарушения без материални вреди .
                  Имаше графа във въпросника на застраховката където се питаше за отнети точки от книжката(в Германия те са осем на брой). Но явно ги приемат на доверие и не ги следят наистина колко са. Интересно, дали ако се наложи да плащат, няма да се хванат да се дърпат, заради някакви такива подробности, които застрахованият е пропуснал да актуализира своевременно. В смисъл, цената сигурно се влияе и от този фактор, но разчитат да ги уведомиш.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...и една, да не кажа основната, от причините е именно крайно недостатъчните последици за нарушителя. Не като размер, а като вероятност да се случат.

                    ....и дори най-гламавия най-много от втори-трети опит ... ще спре да го прави...
                    Напълно съм съгласен. Преди няколко години и колани не слагахме...
                    В миналото ще остане, каквито сме били...

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Имаше графа във въпросника на застраховката където се питаше за отнети точки от книжката(в Германия те са осем на брой). Но явно ги приемат на доверие и не ги следят наистина колко са. Интересно, дали ако се наложи да плащат, няма да се хванат да се дърпат, заради някакви такива подробности, които застрахованият е пропуснал да актуализира своевременно. В смисъл, цената сигурно се влияе и от този фактор, но разчитат да ги уведомиш.
                      Цецо, в Германия до колкото знам се дават точки,т.е започваш от нула и за нарушенията получаваш.Или бъркам ?

                      Онзи ден някой сритал полицай на кръстовище, дребна работа. Вчера и днес се женят се мангали, силна музика(пак дребно провинение) и пак бити полицаи...Сатъри се размятат,щот гуспужата таман готвела,когато дошли куките и излязла (готвейки) да види кфо ста'а...Веселба.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Да ти кажа, поскоро обществото асоциира милиционерите с айдуци. Съответно отношението, съдействието и пр. Вярно е и, че обществото възможно да не е особено право, но пък милиционерите не правят нищо, за да не е така - дори напротив.
                        Никъде не харесват полицията. И по принцип никой не харсва никого, който има власт да се разпорежда, контролира и санкционира. Да не би търговците да обичат данъчните....? Колкото до това дали са айдуци милиционерите, аз си имам собствена концепция. В България всеки краде според възможностите си и завижда на тези, които имат по-големи .... Това е метафора, разбира се. Има много честни и почтени хора, но се губят из всеобщата тиня.
                        Последно редактирано от kuzdov; 19-10-18, 22:47.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Цецо, в Германия до колкото знам се дават точки,т.е започваш от нула и за нарушенията получаваш.Или бъркам ?


                          Така е дават се точките, но пак са максимум осем. Наведнъж взимат до три, за нарушения с взимане на книжката. За други нарушения без отнемане на книжката, по една или две, но зависи и от нарушението, и дори дали е рецидив за кратко време(за някои неща не се дават точки).
                          Една точка отпада след две години и половина без прегрешения за точки. Две точки отпадат след пет години, а три след десет години(отпадат, в смисъла в който се възстановяват точките в България).
                          Имаш право да ходиш на семинар и да отпадне(както у нас се възстановат) една точка, но това може да стане само когато имаш четири или пет наказателни точки. С повече пак ходиш на семинар, но не ти отпадат точки, а с по-малко не се предвиждат никакви мерки и възможности.

                          При осмата точка следва отнемане за минимум шест месеца, после връщането е сложно.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Не съм съгласен с “никъде не харесват полицията”. Ама сте далече и не се вижда от там.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Не съм съгласен с “никъде не харесват полицията”. Ама сте далече и не се вижда от там.
                              Има места където обществото работи и харесват почти всекиго. От кифлата дето работи на касата в супера, през актьора дето играе във филми за възрастни та до кварталния, включително.

                              У нас обаче:

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              ... В България всеки краде според възможностите си и завижда на тези, които имат по-големи .... Това е метафора, разбира се.
                              Това не е метафора, а социалната ни трагедия. Само трябва да замениш "краде" с прави всякакви нарушения на законите и правилата.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Нормално. У нас законите в последните бая години не обслужват интересите на гражданите, а на едно малцинство. Било партизани, било олигарси.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X