Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Условията на село са такива, каквито човек си ги направи, и изобщо не е задължително да са по-сурови от градските.
    Неотдавна попаднах на един руски форум за имигранти в Англия. И там русначетата упорстваха че онези английските къщи не били "къща", а било "апартамент", ако щеш "двуетажен апартамент в самостоятелна сграда", но не и "къща". Защото "къща" било онова без удобствата, дето ти е студено зимата и духа, и му скърцат дъските на пода, внасяш кал през прага и ти гукат гълъби на тавана. А онова дето имаш парно, непрекъснато топла вода, мокет, пералня, вана, а на тавана е половин метър изолация, това било "апартамент".

    Колкото до суровите условия, аз пък не мога да си представя как хората живеят в онези панелни блокчета в малките градчета, където няма топлофикация, за мен това са "по-суровите" условия и от една селска къща, където поне може да напалиш едно кюмбе.

    По темата, колегата може да вземе идеи от алпийските къщи, във всички отношения на вътрешното оборудване. Алпийците поне знаят как да се пазят от зимния студ, а и къщите са огромни и многоетажни, също като неговата, което има значение.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      ....По темата, колегата може да вземе идеи от алпийските къщи, във всички отношения на вътрешното оборудване. Алпийците поне знаят как да се пазят от зимния студ, а и къщите са огромни и многоетажни, също като неговата, което има значение.
      Разбира се, цялата пролет, лято и есен на 2014 ще взимам целенасочени мерки за добро зимуване.
      Просто за тази зима се надцених и не успях. Никак не съм склонен на глупаво упорство, съобразявам се.

      Разбира се работата продължава, но с прибежки до София.
      Сега се занимавам с баните и тоалетните. Май не е лоша идея в едната баня да вградя възможности за руска парна баня, или да обособя нещо като сауна.
      Трябва да огледам оферти.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Това със студа е вярно. Продължителното му въздействие е кошмарно. Но на мен варианта няколко дни на село, няколко дни в София ми се струва неразумен. Освен ако нещо няма да поддържа топлината в къщата на село докато Ви няма. За около 3 дни става стоплянето на стените. Значи точно като се стопли и ще си тръгвате. И таман добре изстинало ще се връщате да топлите наново. Комфорт никакъв, разход на енергия - висок.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Съвсем не. Самоуверени и многознаещи, сме склонни да подценяваме студа като продължително въздействие.
          Ако някой ми беше казал, преди три месеца, че съм толкоз кекав, щях да му се изсмея.
          Дали си кекав или просто си загубил два месеца да се занимаваш с по-несъществени неща, вместо да си осигуриш топлото?

          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
          ... Но на мен варианта няколко дни на село, няколко дни в София ми се струва неразумен. Освен ако нещо няма да поддържа топлината в къщата на село докато Ви няма. За около 3 дни става стоплянето на стените. Значи точно като се стопли и ще си тръгвате. И таман добре изстинало ще се връщате да топлите наново. Комфорт никакъв, разход на енергия - висок.
          Абсолютно вярно!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Ник, следвай си подписа и прави обратното на това което те съветват. Кеф цена няма ...както и клавиатура да го опише.
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              По принцип е възможно да се прави 5 дена в града и 2 дена в планината дори и зимата при -10 градуса външна температура. Това го казвам от личен опит. Години наред го практикувахме това с бившата ми жена, а като се роди и синът ни - и тримата. Включително изкарахме 2 нощи без ток на вилата.
              Просто човек трябва да се подготви за зимата преди самата зима. Трябва да знае кои точно помещения ще се обитават, кои помещения са проблемни от гледна точка на замръзване на водата. Също така предвидената мощност за отопление е различна за двата варианта: 7 дни на село / 5 дни в града и 2 дни на село. В първия случай трябва по-малка мощност, но с опция за акумулиране на топлината (например в стените). Във втория случай трябва много по-голяма мощност, за да може обитаемите помещения да се затоплят за час-два, като наличието на акумулиращ ефект не е съществен - даже по-скоро пречи на бързото затопляне.
              @Ник: Пожелавам ти да си направиш правилните изводи за следващата зима и тогава да се справиш без проблеми с предизвикателството "селска зима".
              Моят съвет е: Организирай се за зимата само на първия етаж. Печка за готвене на дърва. Да може да преглъща и въглища. Горивото (дървата и въглищата) трябва да е близо до входната врата - дървата може и вътре. Поради тези причини не е подходящо да се обитава 2-рия етаж - всичко трябва да се мъкне по стълбите.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                ...Никой не ми отговори конкретно какво му е по-доброто на първия етаж от това на втория.
                Темата се позастоя и взех да я препрочитам... този въпрос съм го изтървал. На него може да ти отговори всеки, който 25 години е палил печки на различен от приземния етаж, носил дърва, изнасял пепел и боклуци, почиствал стълбището след това... Мамка му, тия стъпала (23 на брой) съм ги броил и проклинал всеки ден.
                Последно редактирано от Тропчо; 07-02-14, 00:06. Причина: синтаксис
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  А в началото не ми се стори, че няма да успеем да вдъхнем кураж и да подкрепим колегата.
                  Технически погледнато нямаше някакъв непреодолим казус.
                  Ама от колко интересни случки и спомени се лиши.....
                  GPS системи https://www.easytracking.bg/
                  Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Трудно градско куче става селско...

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Напротив. Обратното според мен е по трудно.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Моля,моля!Да си видял някое село освен София да расте!

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                          Моля,моля!Да си видял някое село освен София да расте!
                          Голямото село расте по съвсем други причини, а не заради това, че е толкова лесно да се загражданееш. Бягството на село е проблемно най-вече за хора, които са вързани в града от работа и отглеждане на деца. Няма ли ги тези вериги ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Напротив. Обратното според мен е по трудно.
                            И аз така мисля. Жена ми е от Сф и от 1994 г. безпроблемно се адаптира на село. Аз съм роден и живял в Търговище, но след 5 г. в СУ и преживявайки като таксист и DJ у Софето с радост бягах винаги когато е възможно от градската лудница.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Как бих постъпил аз? Щях да направя "кухнята" (стаята с мивката) с нова дограма и хубав климатик - там е и леглото. Ел печка и бойлер на дърва в банята.
                              Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                              - Ясен

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Втора зима карам на село. През деня, в най-големите студове, в стаята ми е не повече от 13 градуса, а нощем пада до 6-8... При 13 градуса спокойно си се излежавам пред телевизора и усещам приятна топлина на пръстите на краката. Само веднъж настинах леко, понеже вечерта легнах с мокра коса (с дълга коса за сега). Сутрин си правя кефа и си оправям тоалета на двора: зъби, очи и нужди...
                                Само веднъж съм карал по-зле, преди години. На един таван, зимата падна трайно до 3 градуса в стаята, а в банята бе 5.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X