Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    ...За да си улесниш кофража, аз бих кофрирал без ръб за откапване...
    То дали ръб, или канал, най-вероятно изобщо да няма нужда да е на бетона. Със всичките изолации, които се предвиждат.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Чакай и аз да кажа, че от миналата година и аз се забавлявам с една къщура, ама моята е кирпич и плет. Та едната стая я изкъртих до плета и я измазах с четка с много рядък разтвор с теракол от най-евтиния. После наковах мрежа с телбод и измазах тънко отново с теракол. После отгоре измазах с хоросан и накрая поизправих с гипсова шпакловка. Стана много здраво и никъде не отлепи след изсъхването. Та бих те посъветвал да не се занаимаваш с никакви кофражи, а да изчеткаш с телена четка изронения бетон и да го минеш на мокро с много рядък разтвор теракол с баданарката. Като изсъхне го подмажи на ръка пак с теракол (ако трябва на няколко пъти ако идва дебело и пада). Мисля, че резултата ще е повече от задоволителен и ще излезе значително по-евтино.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        .....П.П.Как смяташ да се справиш със ''блиндирането''? Мен също ме гризе тая мисъл.
        Но все пак не искам да мяза на Алкатраз !...
        В Лидъл бяха пуснали едни " Градинска рамка за увивни растения"
        Изработени са изцяло от метал, тел 5 мм и ламарина, но са доста красиви.
        Правя си стандартни решетки от квадрат 20х20 само с отвесни пръчки, за да не се ползват като външна стълба за 2 ри етаж и отгоре ще заваря от тези рамки за красотичка. Рамките са по 9.99 лв с размер 40х120 см. На фирма Florabest.
        http://www.lidl.ie/cps/rde/www_lidl_...Detail&id=4149
        Има различни фигурки.
        Аз съм купил - 12 бройки. При положение , че вертикалните пръчки на решетката отстоят на 20 см, могат да се получат красиви комбинации.
        Да се намали ефекта "Алкатраз" .
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Ето какво имах предвид.
          На втората скица е с обработен варовик.
          На третата е с Мапеграут и машинна мазилка.
          На първата, директно кофрираш по този начин и отливаш с по-рядък бетон със средна гранулометрия и почукваш усърдно по кофража, за да се получи откапващия ръб....
          Тази обработа с варовика от втората скица, най ми харесва. От къде се купува и какво точно да търся ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            За плесента по терасите белината е няколко процентен разтвор на солна киселина, солната киселина разяжда бетона. Взими си една 5л туба сонлна киселина и си разреждай колкото ти тряба, с проби ще усетиш и каква концентрация е най-подходяща .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Това се води мраморизиран варовик.Жълтеникаво-белезникав на цвят. При търговците на камък го има,ако имаш път към Лозен-със сигурност/от околовръстното/.Евтин е като камък, но си иска много грижлива поддръжка с импрегнанти на такова място. Поогледай се и за по -здравите камъни.Другото е , че водобрана на камъка не е достатъчна защита срещу подлизване на водата по долната повърхност на терасите.
              Опъни канапа , за да видиш дали под него трябва да се подлива. Ако да-помисли върху мозаечна подливка. И да не е търкана ,си има качествата да не пропуска вода.На долният ръб на челото-водобран с подливката, или лайстна водобранна за топлоизолация, или като компромисен вариант-силиконов фасаген,който няма проблем с омокряне.
              Като се насложат такива мерки, предвид техните цени и дълготрайност, пак може да се премисли варианта който повдигнах по-горе с борда от мозайка. С добре направен калъп и малко допълнителна армировка , се решават всички проблеми по детайла.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                ............ белината е няколко процентен разтвор на солна киселина, ......... ........... .

                Я пак!?! ....
                Няма нищо общо с каквато и да е киселина.
                Основа е .... Натриева ... плюс свободен хлор.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Я пак!?! ....
                  Няма нищо общо с каквато и да е киселина.
                  Основа е .... Натриева ... плюс свободен хлор.
                  Я пак?
                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%...80%D0%B8%D1%82


                  Travelling имаше предвид че ако се ползва солна киселина, тя ще разяде и най-горния слой бетон, което евентуално ще помогне за захващането после. Не знам как ще действа на мухъла, обаче, сравнена с белината, която го разкарва до чисто.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Преди да залепиш плочките,може да обработиш плочата с "бетонконтакт".Това е един розов грунд с кварцов пясък вътре.Дава добро сцепление между бетон и теракот,стара и нова мазилка,или ако се лепи плочка върху плочка.
                    0884 987 137
                    В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Белината е хем сода каустик (натриева основа), хем активната съставка е хлор. В някои отношения може да се държи като киселина но не е задължително. За премахване на конкретните плесени ще свърши работа. Когато се занимавах конкретно с тези неща, най- добрият производител на натриев хипохлорит беше "Соди"- Девня. Повечето от другите "производители" просто купуваха оттам и бутилираха. Купувай белината в тъмни, непрозрачни бутилки. На светлината се разлага и рискуваш да си купиш бистра чорбица с утайка от сол. Внимавай с дрехите- стават на бели петна от пръските.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение

                        За сега решавам, че ще намажа терасите с белина по съвет на колегата D.Dimitrov, следва миене с пароструйка след 1/2 час, следва "бетонно мляко" - ще питам Станьо /SEK1/ какво значи това и в какви пропорции.
                        Циментовото мляко е първообраза на съвременните контактни грундове . Пропорцията е лесна цимент ако отгоре ще е бетон и теракол ако отгоре ще лепиш с теракол в една кофа го разбъркваш до приблизителна гъстота на боза и намазваш обилно с най обикновена подрязана метла . След около час на слънце можеш да работиш отгоре . До ден днешен аз си работя с тази изпитана рецепта и никога не съм имал проблеми . Така правих на времето банята и понеже преди 20 + години нямаше нищо друго освен цимент върху прясната варова мазилка намазах с такова мляко и отгоре плочките с цимент . През годините на няколко пъти ми се е налагало да се опитам да отлепя плочка освен с чупене на парчета не става и ако не я отрежа с флекса по фугите тръгват и другите около нея . Банята ми отдавна е за ремонт който все отлагам та бая зор ще видя докато смъкна старите плочки . С гранитогреса зарежи за какво го дават намокри една плочка и виж че при мене в работата налепиха един такъв в санитарните помещения и сега зимата за да стигнеш с мокри обувки до тоалетната се държиш за двете мивки За рязането на каквито и да било плочки задължително машина с водна баня иначе ще се отровиш да гълташ прахоляк . Един комшия е строител и вече 5 години работи с някакъв Ейнхел който и аз го ползвам като ми дотрябва така че за твоя обем работа ако решиш да купуваш машина не се набутвай с много пари . Като стигнеш до покрива се обаждай аз моя го правих капитално преди 2 години .
                        Последно редактирано от sek.1; 30-03-14, 13:01.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Е?!?
                          Белината е солна киселина?
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            В производствени условия, солната киселина, натриевият хипохлорит и натриевата основа се произвеждат едновременно, чрез хлоралкална електролиза на т.нар. "разсол"- воден разтвор на натриев хлорид. Освен този факт, трите гореспоменати продукта нямат нищо друго общо.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Добре де кислола, не белината .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Ето аз как го измислих.


                                Първо обрушваш (очукваш хубаво каквото се рони и около железата.
                                Железата ги минаваш с телена четка.
                                Справяш се с мухъла и зеленилото и миеш с водоструйката.
                                Мажеш железата с Мапефер (по желание).
                                След като всичко е добре изсъхнало, аз бих подмазал с теракол (желателно флекс с истински фибри) за да попълня дупките грубо.

                                Следва Течна гума (Акрофлекс) http://hidroizolaciq-techna-guma.com/?page_id=10 три ръце, като не е задължително да слагаш полиестер, тъй като няма да се ходи директно отгоре.
                                Хидроизолацията да хване и по вертикал стените поне 15 см.

                                Не смятам за абсолютно наложително замазка с наклони преди хидроизолацията, освен при варианта с вътрешно оттичане с воронки (сифони) и водостоци.
                                Кофрираш предния ръб и отливаш.


                                Ето схематично:


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00635.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5575377


                                Следва залепване и дюбелиране на фибран на челото, отдолу и евентуално отгоре. На схемата не съм сложил отгоре.
                                Челния фибран го правиш да надстърча, съобразено с височината на заравняващата замазка с наклоните.

                                По долния ръб на челото монтираш откапващ ъглов профил от този тип:

                                http://www.praktiker-online.bg/produ...al-vlt-2h.html

                                Шпакловаш фибрана по челото и отдолу с мрежа за изолации и подходяща шпакловка или флексово лепило.
                                Накрая може да се нанесе драскана или пердашена завършваща мазилка за топлоизолации.


                                Отгоре върху фибрана (евентуално), полагаш мрежа и правиш замазка с наклони.
                                Ако се плолзват варовикови плочи, се съобразява замазката, за да дойдат плочките наравно.
                                Обикновено варовика е 2см.
                                Навътре си лепиш гранитогреса с хубаво флексово лепило поне клас С2ТЕ.


                                Ето пак схематично:


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00636.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5575390


                                Ако нещо съм пропуснал, колегите да коригират.

                                ПП:

                                Вровикови прагове съм монтирал почти навсякъде на вилата, както отвън, така и вътре.
                                Външните не са мръднали вече няколко години при всякакви атм, условия.
                                Необходимо е да се импрегнират с подходящ продукт и не се мокрят
                                Някъде в подфорума за строителство има тема за импрегниране на камък. Аз съм ползвал силиконов импрегнатор.
                                Снимки има в темата.
                                Последно редактирано от TigerHunter; 30-03-14, 19:04.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X