Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Мойта система е отворена и сигурно грея 1 тон вода...ще го оправиме това лято поне с нови радиатори...ама затворена система чак...не ми се ще. Виждал съм многостайни апартаменти превърнати в 'едностайни' само от един бойлер.


    П.С. ... а напълно дуракоустойчива система няма....силите са неравнопоставени в тая битка....стотици хиляди инженери мислят в тая насока, но-о-о-о милярди мислят и експериментират срещу тях.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      пп
      на един пиянски купон, един пич резна кабелите на колоната до него щото му бръНчала на главата...
      Ми що му бръмчи на главата...

      То от пияния и лудия бяга. Не съм го казал аз.
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Е те тук е тайната на ефективноста, в тези 600л. Затова и по-напред роптая срещу отворените системи, а пък като чуя за гравитачна такава направо ми се повръща. И не е проблемът в тръбите, според мен а в това че е отворена системата. Затворената система пренася флуида в пъти по-бързо и спестяваш голямо количество от излишен такъв. А и тези градуси 100-120, тук вече си в яко рискова зона. 60 хайде 70 градуса стигат и за топлото и за бойлера а за подово 40-45 мах. И не се впрягай, все пак в мъжки форум пишеш преди години когато бяхме на твърдо гориво след второто опърляне на веждите и жената беше станала спец по меткането в котела, та до тук станахте две

        Освен смяна на тръбите смятаме и да затворим камината, Колкото до безопасноста ами освен на гравитацията и на ГРЬОНЕНГЕРА разчитаме и на човешката намеса. Кобкото до градусите на мен най ми е добре като са около поне 80 градуса, почне ли да бълбука веднага отварям клапата на комина на пълно, пускам студената вода и разравям камината, а тези градуси от 100-120 уверявам ви можем да ги качим....ако ви дам един чувал със сухи костилки от праскови, и да сложите половин кофа на разгорелите се дърва, ела та виж....и аромат хубав и масло пускат та да обяснявам ли още Господа
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
          ... а тези градуси от 100-120 уверявам ви можем да ги качим....ако ви дам един чувал със сухи костилки от праскови, и да сложите половин кофа на разгорелите се дърва, ела та виж....и аромат хубав и масло пускат та да обяснявам ли още Господа
          То тези градуси може всеки за ги вдигне, номера е да не достига до тях. А и достигайки ги почва едно бълбукане и ефективноста рязко спада. тук вече и помпата не помага щото не е предвидена да върти...пара. Не напразно на " истинските" котли наближи ли 90 гр. изключват или влизат в аварен режим, при мен накичен с компютър и един куп джаджи на 85.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Доби,майтапа настрана,ама тия температури наистина са опасни.Проверете си термометъра.Преди няколко дни мой набор загина поради тази причина.

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              UPS за хидрофора ...
              С неговата височина не му трябва хидрофор . Качва един резервоар на тавана и е готов .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Какви 600л. какви 1тон вода,вие къщи ли имате или блок с три входа.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от xpu100 Преглед на мнение
                  Какви 600л. какви 1тон вода,вие къщи ли имате или блок с три входа.
                  Бре чак с ти входа не ама някой имат и супер фиция . Та колко е един тон вода тя жената само с толкова плакне прането .
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    [QUOTE=derhunter;2387927]То тези градуси може всеки за ги вдигне, номера е да не достига до тях. А и достигайки ги почва едно бълбукане и ефективноста рязко спада. тук вече и помпата не помага щото не е предвидена да върти...пара. Не напразно на " истинските" котли наближи ли 90 гр. изключват или влизат в аварен режим, при мен накичен с компютър и един куп джаджи на 85.[/QUOTE

                    Дадох само пример, защото някой се съмняваше че при открита камина и толкова много вода, фактически е трудно да се вдигнат високи градуси със дърва. Разбира се че е опасно и дано никога не се случва. През 95г. бяхме на котел на дърва и въглища Дакон, тогава живеехме в къща в града,мезонет на втори и трети етаж, а котела в мазето, за да изкараме комин се наложи да вдигнем дебели тръби
                    отвън на къщата и да ги изолираме с стъклена вата. Коминът излизаше през прозорчето на мазето ни, имаше две клапи за затваряне, на въздуха, една на котела и още една на комина,тази на комина въобще не я затваряхме само на котела, регулирахме и отдолу на горивната камера. Точно на 31.12. вечерта заредих котела с дърва и домбаски въглища, и се готвехме да празнуваме в заведение, излизайки от банята забелязах, че мига червената лампичка на индикатора, слизайки в мазето ме обгърна гъст дим, влязох и клапите бяха отворени, а явно коминът не работеше, затворих камерата, пуснах студената вода, но огънят не спираше,и коминът не дърпаше, водата вреше, а аз се чудех какво става, взех един чук и опитах да разбия клапата на комина струваше ми се че точно там е проблемът.
                    Така и излезе, съседът вечно ни правеше някакви зулуми, обърнал капачката на клапата а нея я затъкнал с едно желязо така че да не се вижда. Дори не се е усетил че ако гръмне котелът първо неговото семейство ще нарани бяха на първият етаж. А за това че моето дете не може само да излезе заради количката също не беше се сетил......Просто се е напил като кютюк и е измислил тази глупост.
                    Последно редактирано от Доби; 06-01-14, 21:57.
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      АЗ за това нямам клапа на комина!

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        ...Аз, стимулиран от тукашната тема, отивам с децата на село, без топлоизолации, отопление само на дърва, зеещи и тук- там счупени прозорци, външна баня с тоалетна, през някои стени се вижда двора на комшиите... ако оцелея в тези екстремни условия, ще докладвам.
                        Както обещах- докладвам. Оцелях!
                        Ник, ако още не си хванал цаката на паленето, да ти дам още един начин
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07123.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5551895
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07127.jpg
Прегледи:1
Размер:40.0 КБ
ID:5551896
                        Действа безотказно на всякакви горива и уреди.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Баба ми, Бог да я прости, нямаше газова горелка, тя и затова си и отиде де на 83 г.
                          Явно тия с горелките ще илядят.

                          ПП. Всъщност бензинова имаше , ама пуста простотия - ползваше се само на 24-ти декември, що ли ?
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Надявам се,да си проверил бомбата да не е замръзнала.Ако преди това не гръмне взривателя с който се опитваш да я сработиш,с тая шокова терапия...Да се чуди човек,защо има инструкции за работа с тоалетни чинии...

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Както обещах- докладвам. Оцелях.....
                              Хубаво е, че още някой се ангажира с темата, именно като оцеляване.
                              Защото за градски човек си е именно оцеляване - адаптацията към селски живот.

                              Доста неща научихме до тук. За излитащи покриви, самозаклинващи клапи на котлета бълбукатори на 120 градуса, непалещи печки, или взривени такива, спукани водопроводи, изядена от мишки термоизолация - все предизвикателства, с които градския човек се сблъсква.

                              За добро или зло, се сещам за още една още една възможност - самостоятелно изкарване на грип в рамките на 5 до 7 дни.
                              Свързано е с тотална неработоспособност, почти до безпомощност и остра необходимост от топлина.
                              Естествено, събрах си акъла и се прибрах в София, където вече 4 ден пъшкам геройски !!!!!!
                              Геройски, ама на парно. А без парно, как ли щеше да е ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Тооооо, инструкции има и за ползване на клечки за зъби. Да се чуди човек, как тия бензинови горелки не гърмят всеки път като ги насочиш към нещо. А бомбата бече източена преди три месеца и надлежно напълнена преди употреба, въпреки че всички подобни бомби работят при номинално налягане 1,2 - 1,3 атмосфери. Нямат дори възвратен клапан и са на практика отворени системи.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X