Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
    Е?!?
    Белината е солна киселина?
    Не е натриева основа. Това имах предвид. Поне чистата такава.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      ....За трети път казвам-най-балансираното решение е един добре направен мозаечен борд/под борд да се разбира монолитен комплект от чело, с долна водобранна част и горен елемент около 10 см. над ниво грес ,ширина 12-15. С една операция пълниш,изправяш, решаваш водооткапващи и водоспиращи проблеми и имаш завършен вид,без грижи за поддръжка. Четири надлъжни армировки и напречни фиби ,калъп от рендосани дъски,няма да са никакъв проблем си мисля за изпълнение....
      Това е за "профи" изпълнение струва ми се. Кофража трябва да се направи и да се отлее наведнъж. Това с дължина 8 м е непосилно за мен.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
        .... И по принцип, за да не те хвърляме в приключения споделяй кое искаш сам да си направиш. Има неща които за жалост на схема изглеждат лесни, но поради липсата на опит и детайлно описание на последователност на процеса са доста.... тегави. Гарантирано не искам да те лишим от чара на случката!
        Темата затова се мъдри в раздел "Оцеляване".
        Експериментът е: Дали сам и неподготвен човек, все пак притежаващ елементарни сръчности и технологична култура може да се справи ?
        Съвети се приемат охотно и машини се купуват всякакви. Също и материали.

        Благодаря и за предложението за помощ.
        Когато събера всичко накуп и имам нужда от помощ, ще се обадя.
        Тази седмица ще сглобявам нещо като хаспел, и ще купувам материали.
        Все още купувам и разни машинки.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Тази седмица ще сглобявам нещо като хаспел, и ще купувам материали.
          Все още купувам и разни машинки.
          Ясно! Щом си стигнал до тук няма връщане назад значи!
          Първия стадий е преминал и тези които предполагаха че ще се откажеш..... не познаха!
          Успех отново!
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
            Ясно! Щом си стигнал до тук няма връщане назад значи!
            Първия стадий е преминал и тези които предполагаха че ще се откажеш..... не познаха!
            Успех отново!
            Ако говориш за намерението ми да прекарам зимата в току що купена къща, то си беше откровена глупост.
            Макар и мека, зимата бързо ме вразуми с ниските температури на стените.
            Аз съм доста прагматичен и бързо разбирам и признавам грешките си.
            И се корегирам.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Има два вида резачки за плочи.
              1 Вид - работи на принципа на стъклореза - повърхността се наранява с твърд режещ връх на инструмента механично - след което се отчупва.
              2 Вид - работи с диамантен диск, разположен отгоре или отдолу на плочата.

              Съществува мнение, че 1 вид е подходящ за дебелина до 7 мм. За по-големи дебелини трябва да се ползва 2 ри вид.
              Съществува и обратното мнение.
              Много важно е че 1 вид работи без прах, но пък дава повече брак при рязане.
              1 Вид е за фаянс и някои теракоти
              2 Вид е за по-дебели теракоти и гранитогреси
              има трети вид - малък ъглошлайф с диамантен диск, но иска малко опит...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                При така създалата се ситуация, бих препоръчал да седнеш и да направиш чисто организационен план за действие. Какво имам предвид? Създаваш фронт за работа на един- двама "по- знаещи" за два- три дни. Желаещи, явно има. По възможност, планът да включва вече закупени материали и подготвени за работа места. На място, спецовете ще ти объркат още малко представите за живота и е възможно да предприемеш радикално различен подход към нещата. Добре е да имаш обща визия за желания резултат и да съобразяваш всяка стъпка с тази визия, но това е мъчителен процес на мислене и трудно се практикува "покрай другото". Някои хора учат с години за това. Разбери ме правилно. Да речем, че средството за мислене (главата) си го имаш. Трябва ти и материал за мислене (познания и опит). Без наличието и на двата елемента се допускат сериозни отклонения, които водят до промяна на плана, което води до нови отклонения....
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Има два вида резачки за плочи.
                  1 Вид - работи на принципа на стъклореза - повърхността се наранява с твърд режещ връх на инструмента механично - след което се отчупва.
                  2 Вид - работи с диамантен диск, разположен отгоре или отдолу на плочата.

                  Съществува мнение, че 1 вид е подходящ за дебелина до 7 мм. За по-големи дебелини трябва да се ползва 2 ри вид.
                  Съществува и обратното мнение.
                  Много важно е че 1 вид работи без прах, но пък дава повече брак при рязане.
                  Първият е т. нар. „лизгачка“, за която ти писах в първото си мнение. Това всъщност е машинката за рязане на плочки. Реже всички керамични плочки и грес, без ограничение на дебелината. За парите, които си приготвил може да си купиш най-добрата и достатъчно голяма (то и това писах). Прави (качествените) идеално прав сряз, не нарушава глазурата около сряза, работи се много по-бързо и лесно, няма прах и пр. мръсотия. Не е вярно, че има повече брак (поне сравнено с другите), на третата плочка би трябвало да си „факир“.
                  Циркулярните машини имат някакъв смисъл, ако ще режеш метри-метри ивици за цокъл - преимуществото е линеала и е много относително. Колкото и да са бързооборотни и с качествен диск - пак олюпват глазурата по канта (при всички случаи, повече от другия тип). Тези за сухо рязане вдигат прах като за световно, тези с мокро - плискат кална вода на метри (сухо и мокро се обуславя от типа на диска). Трябва да работиш с антифони, а и маска евентуално. За бързината няма сравнение.
                  За овални срязове, позапилване, отвори, начупени срязове, Г-образни - така и така ще ти трябва и ъглошлайф (за отвори може и фрези, но не непременно).
                  Купи си една Сири, 60-70см - 700-800 лв. Флексче и дрелка (за фрези евентуално), предполагам си имаш. Ако си толкова мераклия на циркулярна машина, вземи от някого за проба (докато се откажеш ).

                  пп
                  За разтворите ще ти трябва и машинка за бъркането им. Можеш да купиш специализирана, може и една мощна дрелка - поне 1000W (ако нямаш де).
                  Последно редактирано от davc; 31-03-14, 11:20.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    .. Мраморът си е мрамор, варовикът си е варовик. Да кажеш, че и двете са калциев карбонат - бива.
                    Е колко бива, колкото че диаманта,графита и кокса са въглерод?

                    да не говорим пък колко видове естествен мрамор има, и че разликите им в свойството порьозност покриват всички мнения в темата, а за капак зависи и как са обработени.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Е колко бива, колкото че диаманта,графита и кокса са въглерод? .
                      Ми въглерод са си, съвсем обективно. Друг е въпросът колко са едно и също (точно колкото мрамор и варовик).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Мраморът е последната фаза на естествена метаморфоза на варовика. Кво толкова го дъвчем - не знам. Единствената разлика между тях е визуална. като поведение - добив, обработка, запечатка, порьозност е едно и също.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Ми въглерод са си, съвсем обективно. Друг е въпросът колко са едно и също (точно колкото мрамор и варовик).
                          Тъй де,
                          аз си мисля, дали големите тераси няма да са предимство, ако отоплението е подово.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Тъй де,
                            аз си мисля, дали големите тераси няма да са предимство, ако отоплението е подово.
                            Подовото отопление как се отразява на хора с евентуални проблеми с кръвно и т.п. Че ЕГН-то не прощава ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Въпрос на регулиране и зони, подовото си е най-най, ако прегрее е проблем, а големите тераси решават точно тоя проблем
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Първият е т. нар. „лизгачка“, за която ти писах в първото си мнение. ...
                                Купи си една Сири, 60-70см - ... ).....
                                Начи термина Лизгачка ми беше абсолютно непознат. Затова и не съм разбрал, за какво говориш.
                                Също толкова ми е познат и термина Сири ???
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X