Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Абе, Ник... ти ся, като накупиш техниката и си оправиш къщата, после кво ше правиш с тия инструменти и приспособления?
    Подсказка: Тема "Продавам малко употребявани инструменти. Някои дори в гаранция!
    GPS системи https://www.easytracking.bg/
    Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      На Ник кратуната е от уякчен титан. Каквото и да му говорите като е решил ще го направи. Пробвал съм и не работи. Затова по-добре да му се помага отколкото да се спори с него и да му се обяснява как и защо совите не са това което бяха.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-04-14, 10:17.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Абе, Ник... ти ся, като накупиш техниката и си оправиш къщата, после кво ше правиш с тия инструменти и приспособления?
        Що си мисля, че в една къща работата никога не свършва. Съответно - и нуждата от инструменти.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Що си мисля, че в една къща работата никога не свършва. Съответно - и нуждата от инструменти.
          Това е стара максима, наложена от липсата на достатъчно средства.Ако разполагаш с възможността да направиш всичко наведнъж, останалото е поддръжка.Както с всяко едно жилище.Примери за това ми твърдение лесно забележими навсякъде.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Що си мисля, че в една къща работата никога не свършва. Съответно - и нуждата от инструменти.
            Да, ама тук не става дума за клещи и отвертки, а за техника, която ще струва четирицифрени суми и с която по принцип хората си вадят хляба. Туй нещо да го купиш и после да го метнеш в мазето... Ноооооо, може и да му хареса и да стане селския къщооправяч, де да знам? Виж, хаспел си е готино да има. Като почне да оборудва хотелската част, ще му свърши чудесна работа.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Що си мисля, че в една къща работата никога не свършва. Съответно - и нуждата от инструменти.
              Щото си абсолютно прав.
              Защото най-ценното нещо е инструмента.Колкото и да е добър един майстор,без инструменти може единственно да си чопли носа.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Ето аз как го измислих.
                1. Първо обрушваш (очукваш хубаво каквото се рони и около железата.
                2. Железата ги минаваш с телена четка.
                3. Справяш се с мухъла и зеленилото и миеш с водоструйката.
                4. Мажеш железата с Мапефер (по желание).
                5. След като всичко е добре изсъхнало, аз бих подмазал с теракол (желателно флекс с истински фибри) за да попълня дупките грубо.

                6. Следва Течна гума (Акрофлекс) http://hidroizolaciq-techna-guma.com/?page_id=10 три ръце, като не е задължително да слагаш полиестер, тъй като няма да се ходи директно отгоре.
                7. Хидроизолацията да хване и по вертикал стените поне 15 см.
                Не смятам за абсолютно наложително замазка с наклони преди хидроизолацията, освен при варианта с вътрешно оттичане с воронки (сифони) и водостоци.
                8. Кофрираш предния ръб и отливаш.
                ....
                9. Следва залепване и дюбелиране на фибран на челото, отдолу и евентуално отгоре. На схемата не съм сложил отгоре.
                10.Челния фибран го правиш да надстърча, съобразено с височината на заравняващата замазка с наклоните.
                11.По долния ръб на челото монтираш откапващ ъглов профил от този тип:
                http://www.praktiker-online.bg/produ...al-vlt-2h.html
                12.Шпакловаш фибрана по челото и отдолу с мрежа за изолации и подходяща шпакловка или флексово лепило.
                Накрая може да се нанесе драскана или пердашена завършваща мазилка за топлоизолации.
                13.Отгоре върху фибрана (евентуално), полагаш мрежа и правиш замазка с наклони.
                Ако се плолзват варовикови плочи, се съобразява замазката, за да дойдат плочките наравно.
                Обикновено варовика е 2см.
                Навътре си лепиш гранитогреса с хубаво флексово лепило поне клас С2ТЕ...
                Купих лепило С2Т с фибри за операция номер 5.
                За лепенето - ще купя С2ТЕ.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Абе, Ник... ти ся, като накупиш техниката и си оправиш къщата, после кво ше правиш с тия инструменти и приспособления?
                  Ще ги охранява.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Той Ник доскоро държеше автосервиз, от една страна - доста от нещата ги има значи, а от друга - не съм видял досега тема, в която да продава инвентар.

                    пп
                    Понеже вече гледам купуваш материали.
                    А на няколко пъти изрази притеснения за кофража, изработката, материалите за него и конкретно „опването му по конец“. На Сточна гара, най-старите складове на Топливо (и сега така се казва), има водоустойчив шперплат, 21мм, на цена - 50-ина лв/лист стандартен (1,2Х2,4м). Това е много изгодна цена и прекрасен материал за целта.
                    Между другото, ако би се справил с плочките, значи кофража изобщо не трябва да те притеснява.
                    Последно редактирано от davc; 01-04-14, 14:42.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Той Ник доскоро държеше автосервиз, от една страна - доста от нещата ги има значи, а от друга - не съм видял досега тема, в която да продава инвентар.

                      пп
                      Понеже вече гледам купуваш материали.
                      А на няколко пъти изрази притеснения за кофража, изработката, материалите за него и конкретно „опването му по конец“. На Сточна гара, най-старите складове на Топливо (и сега така се казва), има водоустойчив шперплат, 21мм, на цена - 50-ина лв/лист стандартен (1,2Х2,4м). Това е много изгодна цена и прекрасен материал за целта.
                      Между другото, ако би се справил с плочките, значи кофража изобщо не трябва да те притеснява.
                      Този щперплат трябва да го нарежа на 4 ивици 0.3х2.4 метра. И от тях да си правя кофража- така ли да го разбирам ?
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Кроиш го според нуждите, размерите и пр. Снаждаш, оребряваш, укрепваш на място. Конкретните размери са „според зависи“. При добро конструиране и сглобяване - може да минеш и без друг материал (дъски, греди), евентуално нещо за подпори, но и без тях може да стане.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Този щперплат трябва да го нарежа на 4 ивици 0.3х2.4 метра. И от тях да си правя кофража- така ли да го разбирам ?
                          Едно от важните неща е,така да си подредиш нещата за кофраж,че да можеш да използваш плоскостите няколко пъти.Щото цената му никак не е ниска...А стандартните му размери са 122х244 см.За разкроя ти трябват зеге,мастар и две дърводелски скоби.Жалко че си ми далече,иначе с удоволствие бих си поиграл на кофражист,че и арматурист...

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Този щперплат трябва да го нарежа на 4 ивици 0.3х2.4 метра. И от тях да си правя кофража- така ли да го разбирам ?
                            Тоя шперплат гледай да го режеш възможно най-малко..

                            Първо, че е труден за рязане
                            Второ, че е чудесен материал за всичко, което ти дойде на ум впоследствие.

                            Потърси кофражно масло, за да не те яд за пълно похабяване на тия платна.
                            Тежко и здраво са - струва си!

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              +1 за кофражното масло, ако се ползват такива платна.
                              В неговият случай, кофражът е много по-прост.
                              Аз бих ползвал обикновени дъски.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                                ...стандартните му размери са 122х244 см...
                                Тези сантиметри над 1,2 и 2,4 отиват в „чапраза“ и първият прав ъгъл (след това се приема, че не се нарушава), при разкроя като разполагаеми се считат именно 1,2Х2,4.
                                Най-добре се реже с циркуляр с твърдосплавни (видиеви) зъби.
                                Да, този материал може да се ползва многократно. Не само за кофраж, повърхността му е достатъчно гладка и е съответно обработена, та може да се почисти без остатък.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X