Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ебаси артефактите, направо как да се самоубием за 60секунди.
    Това с диска трябва да е забранено за продажба. А продавача поне двайсет тояги на голо да получава.
    Заточвачката пък е унищожител на вериги.

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Дъвената приставка за ъглошлайфа я имаше преди 90та, руска. Сега хита са простотиите за косачките тримери и се продават в уж реномирани магазини.

  • Пробвах приставка с верига вместо корда на тример и установих, че е откровено опасно. Освен това има ужасни вибрации, които скоропостижно ще се справят с редуктора му.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Нещо взе и на мен да ми писва от бензиновите. Съпоставими ли са с електрическите? В Лидъл тая седмица има на 2200 вата, бензиновите и те там се движат. Реално една работа ли вършат. Имам останали още към 2 кубика греди, дърти и сухи. Кауфландската сдаде съединителя и ми върнаха парите, иначе бях доволен. Възкресих един дърт китаец подарък, ма взе пак номера да върти, не иска да пали като е топла. За ден-два замина нов редуктурен стартер. Та взех да се замислям за електричка. Не ми е само за тези дърва, по село все някой клон ще трябва да се среже, да има за зор една резачка.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        От опит с верижните резачки мога да кажа ,че електрическите имат само един недостатък (кабелната връзка). Една машина над 2000W, ще Ви върши прекрасна работа . Дървата за огрев ,ако се поставят на специалана стойка (вид "магаре") се режат изключително безопасно и бързо. За клони (ако се оформят корони на дървета) моторна или акумулаторна.

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Е, трябва да напишеш и за различните вериги. Щото за твърда дървесина или такава с пясък не е баш като за чам

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Кабела май ще го прежаля, щом има вътък да реже. Нещо ми писна с бензиновите.

    • Купи си някой MS180/210. Не са кой знае какви пари, но пък не създават проблеми. Не са здрави като старите, но животът не е идеален... Електрическата е по-добра, за където има захранване. Бензиновата е мобилна, но шумна и миризлива. Аз без колебание съм за бензинова, защото такива са ми нуждите, но ако режеш вкъщи или на закрито, особено, ако не се разбираш с двутактови двигатели скачай на електрическа. Наблюденията ми са, че хората мразят бензиновите, защото са пипали само боклуци, които предимно създават ядове.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        450 лв. за едно рязане на някой клон в годината нещо не ме блазни. Това са 3 китаеца с 9 години гаранция. Иначе ток има, ще се ползва на двора, до към 30 м. удължители докарвам. За по-специални операции имам познати с маркова техника.

    • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Наблюденията ми са, че хората мразят бензиновите, защото са пипали само боклуци, които предимно създават ядове.
      Определено,
      Отделно, моторната е по капризна заради конструкцията и има по деликатна подръжка.

      Коментар


      • За където има ток електричките са идеални, само че с по-хубави удължители ако е по мощна резачката Тези по-евтините се прецакват.

        Коментар


        • Понеже пише за стойки - това е най простата за направи си сам

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stojka-za-ryazane-na-drva-za-ogrev.jpg
Прегледи:373
Размер:203.0 КБ
ID:6819982
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            Стана ми интересно... туй дръво на снимката, от единия край е рязано, а от другия ми се струва, че е сечено "на ухо". Отделно, фоновата купчина са минимум ланшни, да не река и по- ланшни, че и нататък... Ако туриш на тая стойка сечени, а не рязани, ко прайм?

          • turtey
            turtey коментира
            Редактиране на коментар
            Правил съм си такава. Значи идваш до наше село, черпя немска бира и ти давам да пипнеш

          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            А-а-а-а, за такава оферта, утре трябва да питам шефа за отпуска. Наздраве!

        • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Понеже пише за стойки - това е най простата за направи си сам...
          То хубаво, ма хич не си представям всяко дръвце да го закачам на стойка и така... колко кубика днес? Един, половин? Ами ако са с по 30-40см диаметър?
          Стоварват ми ги на купчина в една посока, перпендикулярно на пътя до оградата, и аз тръгва отдолу нагоре и режа. Ако имам помощник - вади парчетата и ги мята настрани, ако съм сам - като вече не мога да стъпвам по купчината от нарязани, спирам да ги изхвърля и нацепя. В по-млади години по пет кубика на ден с прибирането, сега около 2,5 - 3 максимум.

          Коментар


          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            petkov_bb, проявявам леко недоверие.
            Сега да не се засегнеш - това е съвсем субективно. Понеже с много яко бачкане стигах пет кубика нарязани, нацепени и прибрани на ден, обикновено с помощник, естествено че трудно си представям някой да се справи с десет за час, час и половина. Обаче съм готов да се науча за специалната конструкция, дето толкова улеснява и забързва работата. Може ли?

          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Предложете облог (за да мирясате). И надявам се добре сте прочели какво пиша .
            - Купувате си 10 кубика дърва с диаметър над 25см. (дължината не ме интересува ). Организираме в подходящ ден действието и с един помощник идвам да ВИ нарежа дървата в размер за печка- Примерно метровка на ТРИ части. (за пренасяне и цепене никои не ВИ говори)

          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар
            Да си купя 10 кубика и след двата обещани часа да си се справям как мога?
            Мерси! Купи си ти, дай облога и снимай в реално време. Стоя си зад думите, че 10 кубика, особено на 25-40см диаметър, не са работа за два часа с един режещ, независимо от "специалната" конструкция, която ползваш. Още повече че не виждам да се е похвалил друг такъв бързак като тебе, дето ги реже за час, час и половина.

        • Имам и двете, отдавна. И гадните китайци( тримери и резачки) палят след година без проблем, дефектите им не са много, карбуратор комплект беше 25-30лв. Щила е по- капризен относно профилактика, но е Щил. От ектрическите съм за макита, боша е много пластмасов, И да, старата 23, това за в къщи(+/-15м3 годишно) + санитарната
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

            То хубаво, ма хич не си представям всяко дръвце да го закачам на стойка и така... колко кубика днес? Един, половин? Ами ако са с по 30-40см диаметър?
            Стоварват ми ги на купчина в една посока, перпендикулярно на пътя до оградата, и аз тръгва отдолу нагоре и режа. Ако имам помощник - вади парчетата и ги мята настрани, ако съм сам - като вече не мога да стъпвам по купчината от нарязани, спирам да ги изхвърля и нацепя. В по-млади години по пет кубика на ден с прибирането, сега около 2,5 - 3 максимум.
            Виждал съм с очите си един юначен селски момък, при това с Дружба да се справя с немислимо количество дърва за норматив, та допускам, че колегата Петков определено знае какво говори.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение

              Виждал съм с очите си един юначен селски момък, при това с Дружба да се справя с немислимо количество дърва за норматив, та допускам, че колегата Петков определено знае какво говори.
              Всеки нещо е виждал
              Ма никой не качва видяното как юнак се справя с десет кубика за "час, час и половина"

              Коментар


              • сто
                сто коментира
                Редактиране на коментар
                Десет кубика са стотина дървета на два метра с диаметър 25 см. По пет прореза дори за 10-15 секунди (което искам да го видя в действие как се случва, не на теория и за клипче), правят 100 минути. Това от кошничката, дето си седя
                И с никакъв опит - писах вече. Тридесетина години с по десетина кубика на година и веднъж само наследствена гора, от която излязоха към 70 кубика дърва.

              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                Да Ви мязам на "боядисано........" И каква е цената на Вашите 10 кубика,че да си поръчам
                -Дървата за огрев са "пространствен",а не "плътен" кубик (плътният се продава на тонаж, когато е за огрев),а ма живеете.в паралелен свят.............,не ми пречите !
                И си оправете хронометъра и сантиметъра

              • сто
                сто коментира
                Редактиране на коментар
                Ахъм, почна извъртането - не било така, ми било друго.
                Пространственият кубик си е на купчина и там минута на дърво с посочените параметри не стига. Щото трябва и да се движиш в "пространството", да наливаш гориво поне няколко пъти за десет кубика, вероятно да поопънеш веригата, ако не и да точиш. Ама колоси като тебе явно се справят за час и половина с десет пространствени, за разлика от смотаните като мене

            • Ако някой иска мога да му дам координати на човек, който реже 10 кубика за под час.
              И на мен не ми се вярваше, но ми е рязал дървата 2-3 пъти, та съм го виждал с очите си.
              Работи с един помощник, който му размества дървата, а той само реже.

              Коментар


              • veskov
                veskov коментира
                Редактиране на коментар
                Сам не може да се сравнява С Помощник, резача само гледа кое му е следващото удобно, върви по/около купчината и не спира, не вдига много резачката, може и да не нареже цяло дърво...зорът е цепене и прибиране.

              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                Даже работата на помощника е по тежка и се налага още някой да помага в разчиства. В повечето "бази " за дърва за огрев има такава организация при която "моториста" с 50-60 кубикова професионална машина реже ,а двама трима разчистват и в рамките на деня дървата от прицеп са нарязани.
                Трудностите идват при дървесина под 15см. ,където подходящото "магаре"- сглобяема конструкция за подреждане на "пачка "дърва- позволява бързо и безопасно рязане. И да подскажа,- притягането на дървата в средната част става най- удобно с ремък и вързана пудовка.
                В периода 89-93г. режах дървата с циркуляр (люлка) на навесната система на Владимировец и сач 700мм (още имам един артисал ). ,а дебелата дървесина с Урала. С помощници за подаване и отхвърляне нямаше никакъв проблем за деня да нарежа дървата на поне 5-6 човека.- Със сача (циркуляра) се реже по бързо. и по безопасно, когато се знае как (никаква част от човешкото тяло няма работа в плоскоста на циркулярния диск).

            • Пичуви, к'во ше кажете... на баба Стойка в с. Розовец, Цанко 'и кара с трактора дървата до вратата на улицата, рязани по на един бой, бой и половина. Предимно буковина, тук- там малко габър. Тя и Койо (мъжът) си ги оправят и вкарват сами, ама Койо все е с магарето нанякъде, та... баба Стойка, на практика си ги оправя сама. Да земем, да направим една организация лятос, да идем, да им оправим дръвцата, па да си начешем крастата и за рязане, и за цепене (имаше една тема и за цепенето, че и за брадвите, и коя била по- добра, и кой колко кубика цепел на ден) па, може и по некое кебапче да изядем...
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • Никола
                Никола коментира
                Редактиране на коментар
                Казвай кога, от мен резачка и моя милост за резач, тарелка кебапи и каса бира.
                Готов за всякакви залози и хронометри.
                Де е тва Розовец .

              • davc
                davc коментира
                Редактиране на коментар
                Филибелийско ще е (Розовец де).
                За ешмедемето съм "За". С илектричка и циганска брадва.

            • Ако до тогава Газът не стане 10 лева килото , ида с балтия и каса бира
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • Ъ-ъ-ъ-ъ, ставаше дума за меренето на кубици между "petkov_bb" и "сто". Ако ще се събира по- сериозна група, трябва да говоря с Цанко, поне още три- четири къщи, за да синхронизираме мероприятието в един ден и с кметицата.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  да не забравиш да го оповестиш подобаващо

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X