Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пила ползвам на ден по два пъти....Миналия месец ми се падна един декар гора която трябваше да разчистя че почва строеж.
    Цял месец събота и неделя на терен....дървата са за мен ....Със две машини сам свърших работата.Та пила ползвам преди работа и след работа.Ел машина с диск ползвам само ако не мога да заточа верига с пила.Стигна ли до диска...живота на веригата е преброен.

    Днес ме извикаха по спешност да махна 4 дървета че пречели на крана да работи и забелязах нещо странно...

    Машината хускварна работи и се форсира отлично...започва да реже яко и по средата на дървото умалява и спира.

    Забелязах и че като започне да реже ,стърготината е дебела и широка,тоест веригата е наточена добре и хапе здраво.

    Обаче при натиск към дървото,веригата се сучи като змия и реално среза е два пъти по широк от широчината на веригата ,като влезе дълбоко в среза явно се трие повече и машината се товари.

    Ако подам резачката от долу на горе ,тоя ефект почти го няма .

    Та се чудя ,дъската ли е износена .

    Точно на тая машина,и веригата и дъската са нови....Това се появи след 10-15 кубика нарязани дърва....

    Ще сложа старата верига да видя.

    Това което ме гложди е че ,машината е хускварна,вериги ползвам щил.Шефа на сервиза ми е приятел и ми прави веригите конкретно за моята машина и никога не са опаковани и т.н ...но в деня в който отидох...него го нямаше и една баба ми даде опакована красиво запечатана щилска веригата със стъпка непомня като аз бях занесал старата за мостра.

    Та се чудя де е проблема.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      С голяма/дълга дъска и неопъване на веригата по време на работа ефекта е същия.

  • Шината се износва в две посоки.
    1. Челото частично се износва и частично се деформира и отвън става зъб. Това се случва от лош материал на шината и от пренатегната верига. Оправя се като се отнема на шмиргел преплесканото от външната страна.
    2. Канала на шината се износва и става от правоъгълен трапецовиден. Тогава чепраза на веригата я кара да се осуква и ряза става по-широк, но контрола върху посоката на рязане намалява драстично. Случва се от лош материал и от работа с хлабава верига. Не се оправя. Обръща се шината за да се използва и втората страна. Колкото изкара и после нова.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • Здравейте !
      Имам такава резачка. Установих едно недоразумение в китайския проектант. Спирачката , се развива по време на работа . Според мен би трябвало посоката на резбата да е така устроена , като при шлайфовете , че при работа да се затяга, но тук се разхлабва. Имате ли идея , как да я "законтря" ? Няма място за контра гайка. Мислех си за осигурител за резби , но не знам , дали ще може да се развие при нужда .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        осигурителите имат различна степен на осигуряване, скоро писаха в някаква тема, май на Чавдар за филтъра

    • Кое се развива?
      може ли картинка
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Здравейте !
        Имам такава резачка. Установих едно недоразумение в китайския проектант. Спирачката , се развива по време на работа . Според мен би трябвало посоката на резбата да е така устроена , като при шлайфовете , че при работа да се затяга, но тук се разхлабва. Имате ли идея , как да я "законтря" ? Няма място за контра гайка. Мислех си за осигурител за резби , но не знам , дали ще може да се развие при нужда .
        С осигурител за резби.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Кое се развива?
          може ли картинка
          Ей туй нящу , викали му съединител .
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • То си е съединител.
            синьо лепило от железарията.

            А най добре в кофата и си вземи щил
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Ей сега , като дойде светлото бъдеще ще си взема Хускварна , че ми напомня за морето

            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Имхо, щил а по добре проектиран.

              Иначе относително евтино е олеомак

            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Абе като се напъваш толкова, айде подари ми един да го видим , какво му е толкова златното (наздраве - къде са емотиконите в коментарите ?)

          • Вярно ли има резачка дето не е с лява резба?! Ебаси. Слагай от синия осигурител, като се наложи да развиваш е хубаво да го стоплиш малко.

            Коментар


            • Съединителите са с лява резба. Би трябвало при работа да се самозатяга, дори и при най-китайската резачка.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Бате , няма опция да се сложи на обратно

              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                Ами то дясната резба, както и да я завъртиш, все си е дясна.

              • Тропчо
                Тропчо коментира
                Редактиране на коментар
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                #999.2
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Вчера, 07:47
                Бате , няма опция да се сложи на обратно

                Ъ-ъ-ъ-ъ, сигурен ли си, че не си обърнал поляритета на дюзите на ауспуха и веригата не върти наобратно?

            • Явно има някакъв проблем в съединителя на този китаец. За опита с десетки моторни триони ,никога не съм срещал подобен проблем.
              Пс .Даже след като се е налагало да развия съединителя, го стягах с ръка ,а при започване на работа с рязко подаване към дървесината се дозатяга .

              Коментар


              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                Разбрахте ли как се "дозатяга", преди да се почне сериозната работа...........

              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                През отвора за свеща , се подпира буталото и така .

              • petkov_bb
                petkov_bb коментира
                Редактиране на коментар
                В режим на интензивно движение на веригата се правят няколко удара по дърво и се затяга достатъчно. Няма проблем за машината-все пак това е съединител.

            • С осигурител на резби няма да се получи нищо смислено. Там нагряването е значително. В крайна сметка му бий една точка с телчарката, така, че да можеш да я изпилиш.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


            • Определено ще ти е по евтино читава резачка
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Давай купи ми , апък аз като спестя от по-евтиното ще ти върна парите , навит !

            • Друго, което можеш да направиш е да удариш един два центъра на вала с резбата при навит съединител, въпреки, че не мога да си представя как така ще се развие.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Има една шайба между 3-те елемента с пружината и металната шайба в която лягат .. чудя се , ако я махна , дали няма да остане някоя и друга витка за контра гайка

            • Дори да остане място, в което силно се съмнявам, контрагайката трябва да бъде с лява резба. Освен това шайбата си е необходима.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Иван Недокланов, искаш ли да ти подаря една резачка. МакКалъч на трийсетина години, бях я писал фира, но пишещият тук Ники (Скрапхийп) я възкреси, обаче междувременно бях купих още две електрически и една с вътрешно горене, та не ми е проблем да се "лиша". Работи не съвсем безпроблемно (особено паленето), но върши работа и изобщо не може да става въпрос, да се разпада докато работи.
                Предлагам ти съвсем сериозно, направо давай адрес.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • davc
                  davc коментира
                  Редактиране на коментар
                  Съвсем на същата вълна съм, давай. Като пратиш ЛС, пиши тук да го търся, защото май не ми излиза индикация като имам.

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имаш и не е спешно изобщо .

                • davc
                  davc коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пратена по обед.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X