Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като сте вдигнали темата, да споделя и аз. По-назад писах, че си взех от Кауфланд за 100 кинта резачка. Като цяло за чистене на бурени и подобни дейности става. Подкарах едни дърти греди, няколко кубика, видя зор и блокира. Смениха бутало и цилиндър. После пак бой година и половина. Миналата седмица на следващата порция греди нещо се окоти съединителя, като натовариш веригата и спира. Гаранцията беше до март, занесох я в магазина. Погледнаха гаранцията и още преди да кажа какво и е ми дадоха парите. Много коректно от тяхна страна. Сега ще опитам да възкреся един подарен китаец, ако не ще дърпам един Райдър. Щил и Хуск няма да си купя, няма да ставам дървосекач.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      При кауфланската Акита веригата биваше, даже купих още една китайска някаква. Проблема беше с шината, сложили 50 см. все едно ще събарям боабаби. Две шини се изкривиха, работих с три вериги. Едната верига се скъса преди дни, другата свърши от точене. Третата още е жива, даде ми я комшия с все резачката.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      утре пак пускат в Кафланда, но за 200лв.

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      Видях я, ама 200 са и много пари. По-добре Райдър за 150, че има сервиз тук. Иначе ако беше по-евтина дърпах една, но тази освен шината Орегон и евентуално веригата, не се различава с нищо от върнатата.

  • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    ...няма да ставам дървосекач.
    Аз също - и бракониер няма да ставам. А понастоящем само дървосекачи и бракониери режат в гората. По тоя случай, окончателно съм се ориентирал към електрически верижни триони. При еднакви тегло и габарити са около три пъти по мощни, шум, вибрации, воня - печелят съпоставката по всички параграфи.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

      Аз също - и бракониер няма да ставам. А понастоящем само дървосекачи и бракониери режат в гората. По тоя случай, окончателно съм се ориентирал към електрически верижни триони. При еднакви тегло и габарити са около три пъти по мощни, шум, вибрации, воня - печелят съпоставката по всички параграфи.
      Спира ме това, че за село ще трябва да взема и едно 50 м удължител, който също е едни пари. Отделно влажно време и удължители нещо не ме блазнят. Батерийните пък са скъпи, а и за ползване чат-пат батерията може да си иде бързо.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        Петдесет метра ШКПЛ (гумиран многожилен кабел) две по квадрат и половина (напълно достатъчно до три киловата), с противовлажни щепсел и контакт са 60-70лв, което е бензин и масло за десетина часа работа (за тези часове два киловата машина ще похарчи ток за пет лв).

    • От както ми гепиха Хуска ( не се ядосвам , като ми крадат инструмент -може някоя работа да свършат) , се родих . Щилката е класи попопо . Взимай най-малкия , и винаги да е в колата !
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • Е тя най-малката е 380 кинта и става само да си режеш ноктите, дават и дърво до 30 см. Аз като я подкарам със 100 годишните ми греди 30х30 см. от мише....MS180 дето по-става е вече 450 лв. Кауфландската ми беше 100, Райдъра е 150. Не излиза сметката нещо, поне за моето ползване.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • Относно сметката е относително.
          загубеното време по сервизи, вибрации, разход но гориво изгорели газове които дишаш и т.н. простотии трябва да се сметнат също.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Както казах не съм дървосекач, като се окоти не ми е болка за умиране, мога да почакам две седмици. Китаеца за 100 кинта стоя толкова на сервиз за 3 години. За 15 кила бензин през цялоти и ползване няма да го правя на въпрос. Вибрации....мммм щила да не би да няма. Същото и с изгорелите газове. Все пак и Щил съм виждал, че и веднъж ползвал. Бих си возил кучето до село в някое ГЛЕ, ма и с 15 годишен Маверик ми се получава.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • То всичко може.
              просто да не сравняваме круши с ябълки.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Някога си купих нова хускварна, 51 май беше, още режа с нея по десетина кубика на година. Сигурно минаха двадесетина години вече. Сега чета че щилките били в пъти по-добри от хускварна. С какво, ако не е тайна, че то вечни машини няма и сигурно ще ми се наложи някой ден да си купя?

                Коментар


                • petkov_bb
                  petkov_bb коментира
                  Редактиране на коментар
                  На тия приказки за по-по най ,не се връзвай. Има различни класове при водещите марки и нещата в даден клас са много близки. Малко е като фенството-БМВ.Мерцедес...................а някой .. Ауди .
                  И понеже съм притежавал и ремонтирал машините ИМ в професионалния клас мисля ,че Щила е по подходящ за посредствени резачи (които не усещат добре товара върху машината) . При високо квалифицираните "мотористи", няма значение дали ще е Щил или Хускварна. - Без значение дали цилиндъра е с чугунена риза или алуминий (с никасил) издържат 3000-4000 кубика дървесина
                  Аз винаги съм предпочитал по пъргавите и по ергономични машини на Хускварна (ХР). ,въпреки ,че сега ползвам Макита (Долмар).

              • Щилките са по-опростена конструкция, имат по-малко части и се обслужват по-евтино. Скоро правих съвременна Хускварна, която беше с... двукамерен карбуратор и куп механизми покрай него и съвсем закономерно отказваше да сътрудничи. На практика тези усложнения не ти дават нищо повече, освен по-трудно обслужване и поддръжка. Иначе когато работят и Щил и Хускварна са ОК. Имам и един Партнер, който прилича на Хуск по всичко, но не ме кефи.
                Тези,които продават по битаците и бакалиите, служат за да си мислиш, че имаш резачка, а когато ти потрябва, рязко да установиш, че всъщност нямаш.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благодаря, беше полезно да науча!

              • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Някога си купих нова хускварна, 51 май беше, още режа с нея по десетина кубика на година. Сигурно минаха двадесетина години вече. Сега чета че щилките били в пъти по-добри от хускварна. С какво, ако не е тайна, че то вечни машини няма и сигурно ще ми се наложи някой ден да си купя?

                Лично за мен ергономия и по-малко вибрации. Спирачката е съвсем различна и опъването на веригата

                Иначе докато ти се наложи да си купиш никой не знае кой ще е по-добро
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • Някой използва ли пълната синтетика на олео мак?
                  Баща ми си купи Хуск 562 и й дават препоръка за синтетично масло, Днес минах да търся но нямаше литрова XP масло, пък 4литра ще ги горя няколко години.

                  Коментар


                  • От 5 г ползвам синтетиката на Олеомак, но с бензин 100 октана, вярвайте ми комбинацията за двутактови двигатели е невероятна. Не се мъчат, много мощни и няма пушек. Имам дърворезачка Щил 211, китайски тример от Аргомаркет 50 кубиков, духалка Щил BR 400 и храсторез Щил HS 82. Пробвайте и ще останете приятно изненадани.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • Никола
                      Никола коментира
                      Редактиране на коментар
                      Благодаря за мнението, ще караме с нея. : ))

                  • Какво ви е мнението за едни Приставки за ъглощлайф за рязане на дърва?
                    Тука немска...Така и така имам ъглошлайф,който тъй си седи,а се налага понякога да режа саморасляци.
                    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                    Коментар


                    • kbot
                      kbot коментира
                      Редактиране на коментар
                      Приставка бих ползвал инцидентно, да резна някоя гредичка, за да не паля машината. За дърва определено не.
                      За саморасляците - ползвам ножица, където може То си зависи колко са израсли и колко са много. За тия пари нищо не пречи да пробваш.
                      Руска, Германска, а всъщност всичките идват откъм великата стена. И аз мислех да си взема една за зор-заман.

                  • Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                    Какво ви е мнението за едни Приставки за ъглощлайф за рязане на дърва?
                    Тука немска...Така и така имам ъглошлайф,който тъй си седи,а се налага понякога да режа саморасляци.
                    Ако няма редуктор в нея ми се струва, че малко зор ще види малък ъглошлайф. А за саморасляци силно препоръчвам ножица за клони от Лидъл за 20 кинта. Разчистих около декар зарязан имот почти само с нея.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X