Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Аз съм решил проблема със заточването - шаблон за заточване и резервна верига на терен. Като има време заточвам, действа успокояващо, даже със шублер меря да са еднакво дълги зъбите. Ако почне да ми тежи остренето и режа дърва по-често ще се огледам за неква машинка.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Здравейте колеги

      Имам една доста стара хускварна 340 на която прецаках буталото . Сервиза на тези машинки в Хасково е отвратителен и се налага да си я поправям сам. Намерих в интернет бутало на цени от 20 до 100 лева , избирам средното 50 лв. на фирма производител meteor пише че е италианско някой има ли инфо дали са читави.

      не ми се влага в най скъпото понеже както казах машината има много други забележки но намен си ми върши работа и така
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
        .... но намен си ми върши работа и така
        Ще спре, ще спре да върши.
        На Хускварна буталото е Хускварна.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Meteor са отдавна на пазара, общо взето средна хубост. Слагал съм такова на 2т мотоциклет. Не изкара дълго, но поради проблем с мазането. Бих ти препоръчал бутало Хускварна, което при правилна експлоатация би трябвало да ти изкара много време
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            От хубаво бутало има смисъл, когато и цилиндърът е хубав. Ако сложиш бутало на разшлякан вече цилиндър, каквото и да е то, няма да кара дълго.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Благодаря на отзовалите се

              поръчах и монтирах въпросното бутало , машината пали и реже дори една идея по-добре, особено паленето е на четвърт а си личи и по дърпането че има повече компресия.
              Още на пръв поглед буталото не е най-перфектната изработка , въпроса е колко ще изкара. Според хората ще се получи луфт в боталния болт.
              Както казах машинката е на доста “километри” , като сменях буталото прегледах и други детайли няма луфтове но лагерите на коляновия вал изглеждат доста “изпечени”.
              В офицялния сервиз ми пресложиха нова 445 за 500 лв и да изкупят моята на която знаеха проблема, при евентуален проблем мисля да се възползвам макар че не ги бива и май бих се насочил към щил и без това режа с техни вериги и ползвам техни масла
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Хускварна не са лоша марка, но Шил си е Щил. Долу-горе мерцедеса на резачките.
                По разните дискавърита съм виждал много машини Щил, от различни краища на света, а от други марки-почти нищо.
                Смятай сам.

                П.П. Не вярвам от Щил да плащат на Дискавъри за да показват само техни машинки.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                  Благодаря на отзовалите се

                  Въпреки, че 40ка е много сполучлива и доказала се с времето резачка, бих приел офертата. В момента 445 е 630.00лева /намалена от 790лв/ и то поради 60 годишнината на Хускварна. Но това ще е до края на годината, а после, тези пари, няма да ви дадат за Вашата машина.

                  Метеор не са лоши бутала. Да, разбиват ушите на буталният болт, но при по-мощните модели резачки, при 40ка и нормална употреба, този проблем няма да Ви се появи. И има правило, разглобява ли се резачката - сменяват се семеринги, трябваше да се сменят.

                  А масло си ползвайте Хускварна, то е по-висок клас от червеният Штил, а в съчетание с бутало метеор си е важно това нещо.

                  При веригите, бих препоръчал да пробвате шината с канал 1.3мм и новата /която вече всъщност не е много нова/ верига на Орегон СпидКът - изключително прецизно и бързо рязане с ниски вибрации. Който е опитал, не е съжелявал, особено в съчетание с шината СпидКът.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                    П.П. Не вярвам от Щил да плащат на Дискавъри за да показват само техни машинки.
                    Естествено, че плащат Коле, безплатен обяд няма. Навсякъде - филми, сериали, популярни предавания, технически такива - видиш ли определена марка - платили са си за това като попове.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Ми де да знам, ама чак по всички предавания, мирише ми на конспирация.
                      Да, може да се плаща понякога, ама чак за всички предавания, и то целогодишно-не ми се вярва.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Ми де да знам, ама чак по всички предавания, мирише ми на конспирация.
                        Да, може да се плаща понякога, ама чак за всички предавания, и то целогодишно-не ми се вярва.
                        Понеже се занимавам с реклама, ще подкрепя колегата, който казва, че се плаща. Когато не се плаща, логото в кадъра е замъглено, ако си забелязъл. Без значение, дали е резачка или емблема на автомобил. Та "конспирацията" е конспиративна, Адаш..
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ми де да знам, ама чак по всички предавания, мирише ми на конспирация.
                          Да, може да се плаща понякога, ама чак за всички предавания, и то целогодишно-не ми се вярва.
                          Не е конспирация, имат рамков договор за реклама Штил с Дискавъри Ченъл. Съответно още при заснемането и режисирането на предавания е заложено "продуктово позициониране".
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            А освен Дискавъри, има още куп канали с които Штил имат договор. Не ми се търси сега. И за да не говоря просто така, ето ти извадка за реклама на продукти штил, за октомври по Дискавъри, с разбивка по дати, предавания и секунди. Освен индиректна реклама, по Дискавъри вървят рекламни клипчета и в рекламните паузи. Няма безплатно Коле, всичко ни се набива в главите, чак на подсъзнателно ниво.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191018_214029-1024x858.jpg
Прегледи:1
Размер:319.3 КБ
ID:5822441




                            Това ти е извадката за три дни, и сам виждаш колко пъти на ден и то в различни предавания ти виждаш за по 10-15 секунди резачките Штил. И си викаш, баааах майка му, ей тва е машината. И в главата ти се наложил образ на ония в Аляска, де строят къщите си и трупят и режат само с Штил.
                            Последно редактирано от paksss; 18-10-19, 20:48.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              За рекламите е ясно. Там е на принципа-плащаш си, и те излъчват каквото си им предоставил.

                              А за другото... Аз си знам, че съм наивник, ама чак дотам не съм предполагал.

                              А това, че замъгляват логото или надписа на марка която не си е платила-да, вижда се, ама го правят толкова нескопосано, че предизвиква единствено смях. Поне у мен. Няма случай да не съм познал коя марка замъгляват. Освен, ако е някоя непозната за мен.

                              И все пак-някой може ли даде статистика за продажбите на основните марки резачки, в световен мащаб? Все си мисля, че Щил са си номер едно.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Хускварна не са лоша марка, но Шил си е Щил. Долу-горе мерцедеса на резачките.
                                По разните дискавърита съм виждал много машини Щил, от различни краища на света, а от други марки-почти нищо.
                                Смятай сам.

                                П.П. Не вярвам от Щил да плащат на Дискавъри за да показват само техни машинки.
                                И преди съм го писал, чат пат последните 10 години имам вземане даване с немска фирма дето има над 100 бензинови машини, храсторези, резачки, бензинови свредели, та въпросната фирма стартира преди бая време естествено с Щтил по някое време стигат до положение да забраняват тая марка въобще да се споменава. Като отваряха офиса тука, лично собственика нареди да се купува всичко друго но не и Щтил.Месния дилър на Шиндайва беше слаб и купиха Хуск. В немско в склада им само Шиндайва и Кавазаки, имаше и десетина Хускварни на по 20 години, дето се пипат само от немци, всичкото останало остарбайтер бачка с японска техника. Смазани рамки и корпуси и подръжката само сменя корубите, двигателите са безотказни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X