Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Говорих с един прияте,който си е купил и каза че върши работа за инцедентно ползване.Саморасляците-див орех,който вече по дебел от китката ми.И една стара дървена дограма,която да нарежа за разпалки да се ползва.
    Това ще му е работата.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Ъглошлайфите развъртат нещо около 6000 оборота в минута. Мисля че за верижен трион, това си е множко. Аварийна спирачка нямаш, поне си вземи и една каска, ако си решил да пробваш и в никакъв случай с малък шлайф.

    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      125мм е с над 10 000 в минута, пиковата скорост на бензиновите я мерят май на метър в секунда и не е малка

    • Тропчо
      Тропчо коментира
      Редактиране на коментар
      Сто, аз само се надявам да се ползва с голям шлайф (230 мм) понеже там поне захватът и спусъкът са подобни на резачката. Иначе, да! Малките шлайфове са с по- високи обороти. По периферията на нов диск и 115 мм, и 230 мм дават нещо около 11 м/сек. Когато бях дистрибутор на Блек енд Декер ми се бяха набили подобни числа в главата за повечето им машинки, ама минаха 30 години оттогава. Тук се опитвам да предупредя колегата принципно. Щото, за дваесе лева ще реши, че "ко му плащаш" и ще пробва (нищо че е питал) а после, сцепената глава или изкълчената китка няма кой да му ги оправи. Наздраве!

  • Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
    Какво ви е мнението за едни Приставки за ъглощлайф за рязане на дърва?
    Тука немска...Така и така имам ъглошлайф,който тъй си седи,а се налага понякога да режа саморасляци.
    изглежда доста опасно, а и за 20 лева не знам какво качество ще е, че то една свястна верига е толкоз.
    за клони с ножиците от лидл изчистих почти декар саморасляци, но откакто си взех малкия акумулаторен трион, ползвам само него. В четвъртък го пускат пак


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lidl.JPG
Прегледи:305
Размер:284.1 КБ
ID:6816337
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Баща ми ми е поръчал да му дебна за саблен трион без батерия(има от перфоратора) за същите цели. Видях, че са пуснали това което е общо взето по-малък саблен трион. Явно ще му взема това щом е читаво.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      Имам и големия трион, но него не мога да го държа с една ръка, а това можа. С тези зъбци му дават да реже до 8см. диаметър. Коментирахме го преди време в лидълската тема.

    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Ще потърся какво е писано. Точно това се замислих и аз - нормалния саблен трион е по-дълъг и тежък и съответно по-неудобен за овошки. Благодаря!

  • Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
    Какво ви е мнението за едни Приставки за ъглощлайф за рязане на дърва?
    Тука немска...Така и така имам ъглошлайф,който тъй си седи,а се налага понякога да режа саморасляци.

    Добър начин да убиеш редуктора на ъглошлайфа. Как стои въпросът с мазането на веригата?
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение

      .... Как стои въпросът с мазането на веригата?
      Е как да стои - хората са сложили масльонка на снимката.
      Бъгава работа изглежда отвсякъде, на бензиновата такава оборотите са променливи, от спусъка, а тук ни можеш да спреш, ни да ги увеличиш.

      Коментар


      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Можеш, скоро си купих ъглошлайф с променливи обороти.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        Променливи по време на работа със спусък или регулируеми с врътка, какъвто и аз имам. Нагласят се преди да го пуснеш.

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Не със спусък, а с врътка, можеш и когато е включен да ги регулираш.

    • То ако е за дебилщина, съм виждал 400мм диск от циркуляр, завинтен на голям ъглошлайф.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        Ма-алий-й, това е убийствено - буквално...

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Чак пък. Слагал съм , но само на стойка - реже като змей.
        В ръка не бих го държал.

    • Пръч си требе...
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • Саблен трион не може да замени веригата за много неща, а за двор/градина бих го ползвал само ако няма друго.
        Като ще е трион - има ръчни с много злодейски зъби, две дръпвания и реже 7-8 сантиметра клон.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Той баща ми си има и резачка, но за 2-3 клона по 4-5см. не си струва да я пали, после да я гаси и на следващото дърво пак да я пали. Реални ползва нормални ножици, телескопични ножици, резачка и ръчен трион, като идеята на клонореза е да замени ръчния трион и половината работа на резачката. Имаме към 30 овощни дървета, 0,5дкр. лозе и към 50 кв.м. асми. Козата си сака пръч.

      • Отказах се,като прочетох смислени коментари.
        Омръзна ми да си давам парите за глупости.Имах електрическа резачка Феро 2000 май,на която обтягането на веригата е на капака,който се слага при монтажа.И се счупи и няма намиране,като резервна част.Шината обаче беше Орегон и доста добре работеше.
        Пиша в минало време,защото изгубих някаква част и я изоставих.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • А какво ще кажете за това точило? И то е двайсетина кинта. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tochilo.jpg
Прегледи:245
Размер:61.7 КБ
ID:6816499
          Ш'са занимавам аз с пилички, ъгли и щуротии...
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Сигурно професионалистите в дърводобива на са "видяли благинката" и още точат с пилички за цигара време.

          • crazyjob83
            crazyjob83 коментира
            Редактиране на коментар
            Това не е ли точно за така наречените чистачи, а не за заточване?!

        • Вероятно работи, но изтънява самата режеща пластина на веригата и буквално я унищожава. Пилата и дисковото точило обработват ръба на пластината.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            Абсолютно! Доколкото съм виждал верига, работните ѝ сегменти са заточени едностранно, подобно на ренде или дърводелско длето. Съвсем примерно. При затъпяване, да пилиш другата страна на острието е, или вандалско отношение, или тая верига трябва да си я отписал.
            Само че, тия убавци ти го навират това устройство като много смарт и яко. Мани ги тия тъпаци с пиличките, ела в групата на умните и готини пичове.

        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot from 2022-02-12 20-11-40.png
Прегледи:222
Размер:288.6 КБ
ID:6816604
          Тия нямат спирка, баси! Какво трябва да е това и кому е нужно, мамка му! Толкова ли изтъпя народа? Че ми се появяват и само като си влезна във Фейсбука... Откога се каня да го разкарам, май му идва времето.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • Това може и да реже дърво, но не е безопасно, нито за машината, нито за пишман оператора. Все си мислех, че някои неща трябва да бъдат одобрени от наистина компетентен орган, преди да се пуснат в продажба.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              Тъст ми режеше подпалки и разни съчки с такъв диск, като разбрах му казах на жена ми ,че ще му купя ел. резачка за рожденния ден ,че да не се занимава с глупости. Сега човека работи спокойно и се чуди кое дърво да окастри в градината.

          • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Това може и да реже дърво, но не е безопасно, нито за машината, нито за пишман оператора. Все си мислех, че някои неща трябва да бъдат одобрени от наистина компетентен орган, преди да се пуснат в продажба.
            Мчи, к'во не ти харесва? Хората дори са указали правилната посока на въртене. На мен ми изглежда супер. Това, дето липсва маркер СЕ или ТЮВ си е само спестени излишни разходи, за да може клиентът да си го купи по- евтино.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение

              . На мен ми изглежда супер. .
              Сигурно.
              Приближава се до рязане с главата на шината.

              Коментар


              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Нещо като "да си отрежеш главата"
                Но най-често се режат пръсти. Аз си скъсих показалеца на лявата ръка, с малко но завинаги. Не точно с такова, но ми напомня да не правя глупости.

            • Ако случайно попадне на пирон в дървото, може да ти извади ъглошлайфа от ръцете, ако не го държиш здраво.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X