Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    Ми сам си отговори. Кат бръмчиш с Кетайц с горело масло, и дедовия ще е у масло, не само ръцете. Оти с четава резачка, маслото си отива да маже веригата, а не ръцете.
    От моя скромен опит с китайски резачки, смея да твърдя, че масло от това което маже веригата не съм имал по ръцете.Иначе заради китайския боклук съм се цапал по много различни причини, но мазането на веригата е горе долу добре замислено, даже има и винт да се регулира колко масло да хвърля, не че работи де, но го има.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      Ако тук има някой силен в логическите дисциплини , ще е интересно да изчисли каква е вероятноста в китайските колхози да ползват синтетични масла за съответните китайски двутактови машини.

      Аз съм питал в един сервизен център *какво масло да се слага в бензина* и отговора беше - каквото и да е двутактово , но по 50 милилитра на литър бензин.

      п.с. стари хора са ми разказвали , че в миналото масово са ползвали моторно вместо двутактово масло за разни техники от сорта на трабанти , мотоциклети и пр. девайси....
      ...бегай с колкото може от този серзизен център, освен ако не е за Кетайци, там може и по 100 да тургат.

      А иначе китайските колхози, са светлинни години пред нашите.

      за п.с. си прав. Комшията е строил магистралата хемус и си откраднал по онова време 2 варела масло ЛТ. И го слага навсякъде, в двигателя на Реното си, в косачката, в резачката /и в двигателя, и за веригата/ нищо не умира. Но, то и резачката му е Хускварна 40 на 15 години, а и реното е 19ка .......
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Вън търговците от храма......(това е на майтап)....

        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Колега Пенчо, колкото хвърля Щила, толкова и китаеца. Цапането при Щила е дори повече, щото нали с ръчна пиличка се точи, като пипнеш веригата. Китаеца го пердаша с флекса.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
            Колега Пенчо, колкото хвърля Щила, толкова и китаеца. Цапането при Щила е дори повече, щото нали с ръчна пиличка се точи, като пипнеш веригата. Китаеца го пердаша с флекса.
            ВЕрно не си у ред , колега!
            Никога не съм ползвал ръчна пила, не е като да нямам, ама ме мързи.

            Ти си действай с флекса.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              ...бегай с колкото може от този серзизен център, освен ако не е за Кетайци, там може и по 100 да тургат.

              А иначе китайските колхози, са светлинни години пред нашите.

              за п.с. си прав. Комшията е строил магистралата хемус и си откраднал по онова време 2 варела масло ЛТ. И го слага навсякъде, в двигателя на Реното си, в косачката, в резачката /и в двигателя, и за веригата/ нищо не умира. Но, то и резачката му е Хускварна 40 на 15 години, а и реното е 19ка .......
              Сервизния център на тая фирма...., а вътре китаец до китаеца мила моя майнольо
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:m_3dcbba6d8938a8d1b6d14197e027bb54.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5822221
              2. не ми беше известно , че и досега в кмб са останали колхози.... дали па не беха текезесета..?!?
              3. или комшията ти те метка по върбите ..... или хм.... нещо друго...

              и за разведряване:::Chink vs Stilhl


              https://www.youtube.com/watch?v=hbCXgLWdZD8

              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Пенчо, не знам у Софето какви ги режете, ама на мене ми трябва резачка там дето има дърва. Случайно или не - нямаме си точилар на всеки синор. И с риск вече да ме емнете - Щил все пак може да се точи с ръчна пила. Китаецът е някакъв твърдосплавен, и особено както е омазана веригата - пилата само се пързаля по нея. Колкто и да се мъчих не успях без селското изпълнение с произведенията на БулФлекс.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                  Пенчо, не знам у Софето какви ги режете, ама на мене ми трябва резачка там дето има дърва. Случайно или не - нямаме си точилар на всеки синор. И с риск вече да ме емнете - Щил все пак може да се точи с ръчна пила. Китаецът е някакъв твърдосплавен, и особено както е омазана веригата - пилата само се пързаля по нея. Колкто и да се мъчих не успях без селското изпълнение с произведенията на БулФлекс.

                  Колега, в Софето не режа нищо. Резачката основно се ползва в Рило-Родопския регион.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                    ....Китаеца го пердаша с флекса....
                    Тя веригата нема значение на каква машина стои , но ми се ще да видя как се точи * на ръка с флекса*.... апропо - флекса елпромски ли е...... щот има и едни *хитри приспособления* - които са си баш за точене на вериги...
                    Последно редактирано от nbajani; 12-10-19, 22:09.
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Ако пилата се пързаля по зъба на веригата, това не говори добре за пилата.Там където режа ми е по удобно да си нося пиличка, вместо флекс, контакт и електропреносна мрежа.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                        Ако пилата се пързаля по зъба на веригата, това не говори добре за пилата.Там където режа ми е по удобно да си нося пиличка, вместо флекс, контакт и електропреносна мрежа.
                        Може на колегата да е жълта-китайска-видиева- верига ?

                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          .Там където режа ми е по удобно да си нося пиличка, вместо флекс, контакт и електропреносна мрежа.
                          Пилите са си задължителни за всеки, който ползва моторен трион за работа. В чантата трябва да има - резервна верига,свещ,въженце.................
                          А като харесах качеството на заточването с "дремела", се сдобих и с 12в. на бош -- ............"мързелив кеф"!

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Веригата е от промишлен аморфен диамант, точа я с електронен лъч, с приставка на Карл Цайс. Туй да съм с напредничавостта на темата. Иначе сериозно - фащам флекса и пиля, с 115 мм. диск к'ъвто има. Не робувам на вещи, като свърши веригата ще взема друга.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Аз пък точа с китайска машина за точене и съм доволен. Със сигурност с пилата резултатът ще е по-добър, най-малкото заради нагряването, което се получава с машинката, но обикновено нямам нерви и време. Иначе имам Щил 210 и един 52 кубиков китаец, за мръсна и амортизираща работа, който работи безупречно, след като му сложих хубави шина и верига. Дразни само, че тече отвсякъде, най-много от там където се съединяват двете половини на резервоара. Иначе е по-мощен от Щилката и прежален. Масло - като за щилката.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                                Веригата е от промишлен аморфен диамант, точа я с електронен лъч, с приставка на Карл Цайс. Туй да съм с напредничавостта на темата. Иначе сериозно - фащам флекса и пиля, с 115 мм. диск к'ъвто има. Не робувам на вещи, като свърши веригата ще взема друга.
                                За да реже една верига правилно има няколко ъгъла, които трябва да се спазват стриктно, от там и заточването с ъглошлайф (пък било той и flex) е неправилно и нежелателно. Вземи си една машинка за заточване, прочети на кутията на веригата какви трябва да са ъглите и според това описание си заточи веригата и ще разбереш за какво говоря. Или ако имаш път към голЕмото село вземи една от твоите вериги и мини да я наточа на машинката.

                                Загряването при заточване с такава машина не е достатъчно за да повреди или влоши качествата на режещите зъби, освен ако не настроиш добре ограничителя и не подкараш зъбите през средата, тогава ще има време да го прегрее и съсипе.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X