Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Я, и моята е такава. И с 300 зора пали и работи 20сек, после спира. Бобина ли да заръчвам?
    По скоро не подкачва гориво-разхерметизиране на карбуратора,скъсана или опечена гарнитурка и т.н.

    Коментар


    • Малко въпроси към знаещите. Имам Stihl MS271 и моторна коса Husqvarna 323RII . Доста години служат вярно и взех да се питам какво ли е състоянието на буталата. Не че имам някакви оплаквания, просто ей така -за спорта, махнах свещи, ауспуси и тн и разгледах. Виждат ми се горе-долу ОК, но си поръчах манометърче за да премеря компресията. Какви стойности трябва да показва уреда и в бъдеще, като реша да ги освежа, минава ли се само с бутало или се сменя и цилиндър ?
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
        Не че имам някакви оплаквания, просто ей така -за спорта, махнах свещи, ауспуси и тн и разгледах. Виждат ми се горе-долу ОК, но си поръчах манометърче за да премеря компресията.
        За спорта- Никога не се разглобява техника, която е значима и се ползва. Когато има проблем се започва с диагностиката (огледа който сте направили + съпротивлението на стартера са достатъчни за ориентация) и след локализиране се престъпва към интервенция (ако има смисъл).Другото е малко като работата на "дявола"!
        Пс. Данните на манометъра няма да са "прецизни" - има много фактори които "участват"в крайния резултат. Начална информация може да се получи ако с Вашата "установка" пробвате и на еталонен (доказано изправен) двигател. При мен, всичко над 5-6 ат. (на студен двигател) приемам за изправно. А разликите между трите манометъра е повече от 2 ат. Макитата-61 куб.см. прави 8ат. .

        Коментар


        • Далече съм от мисълта да пипам каквото и да е без нужда. Но едно разглобяване и почистване от нагар и боклуци (по резачката имаше доста, включително по оребряването на цилиндъра, което пречи на охлаждането) никога не е излишно. Като се появат някой ден стандартните признаци на загуба на компресия- трудно палене и липса на ниски обороти, само бутало ли се сменя или бутало и цилиндър? Имат ли размери буталата или са един размер ? Някакъв хонинг на цилиндърчето прави ли се ?
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            СпоредЗависи,
            Но, ако се работи с тази техниката -всичко се сменя комплект,а в някой случаи е по рентабилно цялата машина.
            При професионално ползване машината ще е свършила толкова работа,че отдавна ще е "забравила" за цената си и ако все пак се ремонтира е по добре да седи като резерва.За хоби дейности са почти вечни.

        • има тема за акумулаторни резачки, има и за моторни но за електрически на кабел не намерих, та ще питам тук: няма да влизам в гората, ще е за поддръжка на двор и нарязване от време на време на дръвца за камината. Огледам се в електрическата с оглед по-лесната поддръжка и по-малкия шум. Какво ще препоръчате до 200 лв.? Чешките HECHT някой ползвал ли е - с 3 години гаранция са.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            има тема за акумулаторни резачки, има и за моторни но за електрически на кабел не намерих, та ще питам тук: няма да влизам в гората, ще е за поддръжка на двор и нарязване от време на време на дръвца за камината. Огледам се в електрическата с оглед по-лесната поддръжка и по-малкия шум. Какво ще препоръчате до 200 лв.? Чешките HECHT някой ползвал ли е - с 3 години гаранция са.
            Купи си маркова, тези "чешки" след гаранцията няма да намериш една част да си купиш за тях. Има модели на McCulloch, които влизат в бюджета. Купи от близкия ти дилър на Husqvarna, а не от хипермаркети. На Stihl също има модел за 283 лв, на Husqvarna електрическата е 460 лв, но тя е друг клас. На Hitachi също има модел за 259 лв и не е лош.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              пиша л.с. + 10 символа

            • Водолаз
              Водолаз коментира
              Редактиране на коментар
              Части има колкото и каквото искаш

          • Аз бих ти препоръчал Деу . Имат читав сервиз.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • една малка част от терена, който ме чака

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изглед (3).jpg
Прегледи:917
Размер:654.7 КБ
ID:6640590

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3745.JPG
Прегледи:885
Размер:1,014.4 КБ
ID:6640591

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:527 кладенец 3.JPG
Прегледи:884
Размер:1.18 МБ
ID:6640592

              и така, има няма 2 декара .............. ако има желаещи да си тестват или покажат машините, бирите и кебапите са от мен
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                е, то има ел. ЩИЛ за 270 лв. ама като не съм ползвал, се чудя дали ще ми свърши работа..... накрая, като се познавам, за да не се преосигуря поне тройно - трябва да си взема точна сума с мен в брой и да си оставя картата вкъщи като отида в магазина ))))

              • Тропчо
                Тропчо коментира
                Редактиране на коментар
                Виж какви варианти на вериги имаш, когато си избираш модел. Всъщност, прегледай пост 791 тук и следващите, за да не се повтарям. Винаги опираш до консуматив, а той не е маловажен.

              • Водолаз
                Водолаз коментира
                Редактиране на коментар
                Една китайска за 100лв.и всичко е долу

            • Пет стинки.
              купи си нещо истинско.
              И то от 700 кинта нагоре.
              В момента олеомак имат примоция
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Пестин кинта не са безкрайно много пари, резачка ще ти трябва, а тия истинските при такова ползване се купуват веднъж в живота.
                Съвсем отделно че тоя дето ще дойде да реже ще иска едни пари и той. И като теглиш чертата няма много смисъл от икономиЙ

              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                пари, пари, с пари и баба знае...... няма ли някой доброволец да свърши работа срещу почерпка..... а бяха времена когато след една обява във форума в неделя щеше да има поне 3-4 ма с резачките на линия

              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Да ти пратя моето Деу , ама не мога да го дам за повече от седмица , че и аз имам работа с него . Далече си ми да идвам

            • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              една малка част от терена, който ме чака
              и така, има няма 2 декара .............. ако има желаещи да си тестват или покажат машините, бирите и кебапите са от мен
              Електрически трион не е за този двор ...

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ...
              И то от 700 кинта нагоре.
              ...
              Аз се оправям с една малка Щил-ка - MS210. Години наред се ползваше от дъжд на вятър за разчистване на пътя при разходки в гората, но напоследък влезе по-яко в употреба. Вярно, при мен не беше чак такава джунгла, но си имаше и съвсем истински дървета. А изсъхналите много разказват играта на веригите.


              Подобен модел сега е също около 600 пари. Но най-вероятно и нещо от типа на Лидл-ската ще свърши работа. Още повече при наличие на сериозна гаранция.
              Електрически трион става да режеш дърва за камината, ама да го разнасяш из по-голям парцел и да влачиш кабел след себе си ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-09-20, 06:49.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                да, както написах и по-горе, идеята беше някой да ги събори набързо, а аз после полека-лека да си ги кастря и режа за камината. Ще отида да ги разгледам на живо и да чуя какво ще кажат консултантите.

            • Силно препоръчвам една ножица за храсти от Лидъл за 20 кинта. Не като тази в момента, а с извитите челюсти. Втора година чистя такива джунгли, върши много добра работа. Предпочитам я пред резачката, тя е вече за сериозните клонаци.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Силно препоръчвам една ножица за храсти от Лидъл за 20 кинта. Не като тази в момента, а с извитите челюсти. Втора година чистя такива джунгли, върши много добра работа. Предпочитам я пред резачката, тя е вече за сериозните клонаци.
                +1 за ножицата. Много хубава работа върши и доста баяти клони реже.

                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • дайте линк или снимка, че не се сещам за каква ножица за храсти говорите, аз ползвам резачка но за клони

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hqdefault.jpg
Прегледи:2586
Размер:21.8 КБ
ID:6640749
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    дайте линк или снимка, че не се сещам за каква ножица за храсти говорите, аз ползвам резачка но за клони

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:hqdefault.jpg Прегледи:0 Размер:21.8 КБ ID:6640749
                    Баш за тази говоря, половината работа ще свършиш с нея. Аз си взех и китайска резачка. Имам и храсторез пак китайски. С тази механизация работя.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      да, да, разбрахме се - върши работа определено.

                    • Чавдар (V93)
                      Чавдар (V93) коментира
                      Редактиране на коментар
                      Имат и за храсти - с едно право острие. Тази си е баш добре за клони

                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      утре я пускат тази за храсти, 17 лв. https://bg.cat-ret.assets.lidl/catal...g/340598_0.jpg

                  • Тази за клоните и аз я имам от пролетта, удивително е с каква лекота реже дори дебели клони. Последните 100 метра до вилата ми е насипан с чакъл път и отстрани е пълно с джанки и други дървета и храсти. Реже ги като масло, много съм доволен. Струваше колкото две кутии цигари.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X