Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    То маслото не изфирясва. Основно бензина казва мяу.
    Преди някога отдавна ДВГ вървяха с кво да е. Сега не е точно така
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Калояне, с това двутактово синтетично масло, от вас съм го купил, нали също може да кара 1 година сместа без проблем:

      [ATTACH=CONFIG]997473[/ATTACH]
      Купувам наливно щилско за 12 лв. /л. Значи ли че три пъти по-малко ще живее моята машина?
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Не.
        Означава, че Павката е платил "данък марка".
        На моя Щил слагам тяхно си масло, вече не помня цената, но нищо особено. Това по съвет на представителя на марката. Приятел ми е, и го слушам когато става въпрос за Щил...
        Имах масло Хускварна, но купувано от железария. Ползвах го за старата резачка-Спарки, което сдаде. Не е от мазане де, карбуратора нещо...
        Та човекът каза, че ако маслото е оригинално на Хускварна-няма проблем да си карам с него, добро е. Обаче имало разни ментета(то и на Щил имало), и щом не е купувано от официалния представител-има си риск. И по-добре да не рискувам, а да си купя от неговото, той гарантира, че е оригинално.
        Така и направих. Взех половин литър масло, и още имам, а това беше преди няколко години. Щото толкова режа на година. И си прецених, че няма смисъл да рискувам за 50 ст на година. Или 5 лева, не си спомням колко струваше маслото, ама все тая.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Не.
          Означава, че Павката е платил "данък марка"...........................
          Имах масло Хускварна, но купувано от железария. .
          -Не "подвеждай" ......, Щил с масло Хускварна е кощунство, като Мерцедес с масло БМВ......
          - Залагам на Кастрол,Шел и пр. ,че май произвеждат И масла..............за разлика от Щил,Хускварна,Мерцедес.............
          (А цената на синтетиката е между 20-24лв. за литър - хубавото си е хубаво.......)

          А, Радо (въпреки бъзика) може да пробва (тества) и да сподели има ли разлика в "живота"...
          Нямам спомен машинка да е пострадала от ползване на предписаните- масла ,а предпочитам пълната синтетика.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            То може да изглежда кощунство, ама като нищо може да се окаже, че и двете масала се правят в един завод, и само в боята има разлика.

            Казвам каквото ми каза представителя на Щил За Шумен. Той няма да започне да препоръчва стоката на конкуренцията нали? Обаче понеже ми е и приятел-каза, че може. Стига да е оригинално.
            Не вярвам да има кой знае каква разлика в състава.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              То може да изглежда кощунство, ама като нищо може да се окаже, че и двете масала се правят в един завод, и само в боята има разлика..
              Не виждаш ли, че го казвам на майтап.
              А някъде бях споделил премеждията на резачите с масло на Кастрол, с което замених това на което са свикнали- (червено-"за Щил").
              Просто съотношението на синтетиката беше за 1:100,ма кой да чете и мисли.........

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Допреди няколко години правеха маслата на двете марки в един завод с еднакви спецификации....толкова за кощунството. За разликата в цената, едното е минерално от варел, а другото синтетика в бутилка с дозатор. Да, скъпа е, на Щил също. Имам Divinol синтетика със същата характеристика за 22 лв.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Както пише Драго и двете марки масла ги произвежда една и съща рафинерия.

                  Колкото до това, да се купува масло от представител на марката или от железарията /която също продава наливно масло/. Представителят, за няколко лева печалба от литър, няма да си позволи да продава евтино наливно масло. Най-малкото защото носи отговорност и за продадените от него резачки, много от тях, професионални модели, работещи всеки ден в гората и стопанствата, които ще си му ги донесат на него и той ще бере ядове с тях.

                  Штиловото червено масло е минерално и няма никакъв проблем за Штиловите резачки. Профи модели, спокойно изкарват по 1000 кубика, без признаци на износване в буталната група. Масовото Хускварна масло лс+ е с по-високи характеристики.

                  И като за пример разфасовка от 1лт 2т масло на Газпром, струва 6-7лв в зависимост от магазина, наливно цената му пада наполовина на Штил, а разлика, ако сипете едното и другото в шишета просто няма да видите и да познаете кое къде е. Мириса е леко различен, но просто трябва да си профирезач, че да познаеш по мирис оригинала и такова продавано за оригинално.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Ба и цената! Хай пърформанс на Хускварна го кОпувам на 18 лв без дозатор. Дозатор си имам и само изсипвам новата тубичкка в него. С дозатор по спомен беше около 20 лв.

                    ПП: Купувам го от официален представител на Хускварна.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Ба и цената! Хай пърформанс на Хускварна го кОпувам на 18 лв без дозатор. Дозатор си имам и само изсипвам новата тубичкка в него. С дозатор по спомен беше около 20 лв.

                      ПП: Купувам го от официален представител на Хускварна.
                      Горе става дума за ХР, а ти на 18лв купуваш НР, а разликата е като между телешки салам и телешка луканка.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Епа, бал съм я у резачката. Нема да ме погребват с нея.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Епа, бал съм я у резачката. Нема да ме погребват с нея.
                          Маслата са различни, особено при XP мощните триони цената на синтетичното масло се връща под формата на по-малко износване. Преди година имах среща с отговорника на Oregon за Балканите. Та седим и си приказваме общи приказки и стана въпрос за маслата за верига и че в България масово сипват кой каквото има под ръка. Пусна ми един клип сниман на слънце и забавен кадър от рязане с масло за верига и някакво друго. Та другото масло ставаше на микро капки и отиваше точно на резача в носа и устата. На запад са чувствителни на тема безопасност и за това маслото за верига на резачки е със структура, която се точи на "конци". Уговорихме се да опитам да обясня това на клиенти и да видя какъв ще е ефекта, сигурно над 90% си купуват масло за верига като им обясня. На Husqvarna маслото за верига е 8 лв, на Щил е 5.83 лв, имам и едно полско за 7 лв...маслата не са чак толкова скъпи, вярно, от варел някакво може да е и 3 лв, те и олио сипват.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            А това ли е единственото предимство-че не се разпрашава, та да не го вдишваме?
                            За самата верига и шина има ли значение какво е маслото?
                            Аз си карам с М10Д, и вригите не са мръднали. Не, че режа по много де, но най-първата ми верига почти няма зъби вече(от точене), но инак си е в кондиция. А не е виждала друго масло освен гореспоменатото.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              А това ли е единственото предимство-че не се разпрашава, та да не го вдишваме?
                              За самата верига и шина има ли значение какво е маслото?
                              Аз си карам с М10Д, и вригите не са мръднали. Не, че режа по много де, но най-първата ми верига почти няма зъби вече(от точене), но инак си е в кондиция. А не е виждала друго масло освен гореспоменатото.
                              малко ли е? Пази ти здравето, а то като е разклатено, няма пари и машини на света които да го компенсират.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                А това ли е единственото предимство-че не се разпрашава, та да не го вдишваме?
                                За самата верига и шина има ли значение какво е маслото? ...
                                E как да няма?!? Тази част, която става на аерозол и ти отива в дробовете, не отива да маже веригата.
                                И аз карам с М10Д по препоръка от сервиз, обслужващ Щил. Като се случи да нямам обаче, ползвам и трансмисионно масло (примерно 80w90), останало от смени на масло по дифовете.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X